fbpx

Oceń porodówkę w Warszawie i okolicach

Instytut Matki i Dziecka – opinie o porodzie

Przy szpitalu funkcjonuje bezpłatna szkoła rodzenia finansowana ze środków miasta stołecznego Warszawa. Klinika Położnictwa i Ginekologii posiada 3 stopień referencyjności. Oprócz możliwości porodu w tym szpitalu, pacjentki mogą skorzystać również z opieki w poradniach specjalistycznych, m.in. z poradni endokrynologicznej, poradni wad płodu, czy poradni zaburzeń laktacji. Instytut Matki i Dziecka prowadzi też bezpłatną szkołę rodzenia finansowaną ze środków miasta stołecznego Warszawy dla pacjentek spełniających określone warunki.

Porody w Instytucie Matki i Dziecka odbywają się w ramach świadczeń gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Instytut Matki i Dziecka w Warszawie – czy warto tu rodzić?

Adres:
ul. Kasprzaka 17a

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Agnieszka
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  16 marca urodziłam SN w IMiD zdrową córeczkę. IMiD był moją drugą opcją, bo chciałam rodzić na Żelaznej, ale w tym czasie nie było żadnej wolnej sali porodowej i odesłali nas do innego szpitala. Od wejścia na izbę przyjęć w IMiD wszyscy byli bardzo życzliwi i pomocni. O wszystkich działaniach byłam szczegółowo informowana i pytano mnie o zgody (np. o podanie czopków zmiękczających szyjkę itp.). Bardzo sprawnie zostałam przyjęta na salę porodową. Poród odbierała położna Katarzyna Ciechowska, która jest aniołem. O wszystkim mnie informowała, doradzała metody uśmierzania bólu i pozycje oraz respektowała mój plan porodu. Zaproponowała znieczulenie zewnątrzoponowe, które bardzo polecam, bo pozwoliło mi odpocząć w czasie, gdy rozwarcie wynosiło 4-8 cm. W trakcie porodu oraz już po wszyscy pracownicy IMiD byli uprzejmi i pomocni. Nie ma problemu żeby coś wytłumaczyli, pomogli przy opiece i pielęgnacji maluszka. Lekarze którzy się nami opiekowali byli młodzi, z super podejściem i ogromem życzliwości. Sale na oddziale położniczym są nowoczesne, czyste i dobrze wyposażone. Słabszym punktem może jest jedzenie (catering), ale jak to w szpitalu nie ma co się spodziewać cudów. Bardzo, bardzo polecam i życzę powodzenia wszystkim przyszłym rodzicom oraz takiej obsługi jakiej ja doświadczyłam! 🙂
  Data: 18/03/2023

  Wioleta Rycerz
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Na początku stycznia 2023 rodziłam w IMID swoje pierwsze dziecko. To miejsce i przede wszystkim personel medyczny sprawił, ze jest to dla mnie bardzo miłe wspomnienie. Do szpitala trafiłam po odejściu wód późnym wieczorem. Po zrobieniu ktg i braku skurczy zostałam zatrzymana na oddziale patologii ciąży gdzie czekałam na rozwiniecie się akcji porodowej. Tam spotkałam położną Julię, która pomogła mi przejść przez najcięższe momenty. Skurcze były bardzo bolesne, ale ciepły prysznic pozwolił uśmierzyć nieco ból. Sam poród prowadziła położna Weronika, która wspaniale przeprowadziła mnie przez całą akcje. Wydawała konkretne i jasne polecenia, sugerowała wiele pozycji i w 3h było po wszystkim. Udało się również podać na czas znieczulenie. Sala do której trafiłam po porodzie była czysta, bez dziwnych zapachów, łazienka dzielona z innymi salami również była zadbana. Jedzenie jak na szpitalne standardy ok, ale warto mieć coś swojego ze sobą. Wybór tego szpitala okazał się bardzo dobrą decyzją.
  Data: 08/03/2023

  Estera
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  #imid 30.01.2023 urodzilam coreczke w IMID z najlepsza polozna Karolina Świętochowska❤️ Porod ekspresowy. Karoliny trzeba sluchac i bedzie dobrze😃 Najbardziej balam sie vacuum, kleszczy i duzego naciecia (tak zakonczyl sie moj pierwszy porod pomimo, ze synek wazyl tylko 2890 g). Teraz porod z ochrona krocza a waga dziecka duzo wieksza. 1 dziecko rodzilam prywatnie w Medicoverze. Teraz postanowilam rodzic w szpitalu panstwowym z wybrana polozna. Wg mnie standard opieki i warunki w ogole nie odbiegaly od szpitala prywatnego, a wrecz byly jeszcze lepsze❤️ P.S. W koszuli, ktora mam na sobie rodzily jeszcze moje dwie bliskie osoby-kazda z Karolina😃
  Data: 09/02/2023

  Magda
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  W październiku rodziłam syna przez cesarskie cięcie w IMiDzie i polecam z całego serca. Położne bardzo życzliwe i pomocne. Warunki w szpitalu bardzo dobre, sale 2 i 3 osobowe, łazienki czyste i zadbane. Jest możliwość wykupienia prywatnej położnej oraz sali jednoosobowej z łazienką. Na oddziale jest doradca laktacyjny, opieka psychologa, pediatrzy zlecają dodatkowe badania w przypadku najmniejszych wątpliwości. Po cesarskim cięciu polożne same proponowały leki w razie bolu, opieka nie tylko dla maluchów ale również dla mam 🙂 Jedyne co można byłoby poprawić to posiłki.
  Data: 08/11/2022

  Kornelia
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  #IMID #indukcja #SN #KarolinaSwietochowska 28.09 na świat przyszła moja mała 2 percentylowa Zuza. Na szpital byłam zdecydowana już dawno, ale nie planowałam wykupować położnej, bo polecanych jest wiele, jeśli nie wszystkie, więc wiedziałam, że będę pod dobrą opieką. Poród ze wzgledu na zatrzymanie wzrostu płodu był indukowany cewnikiem Foley'a(24h), który okazał się skuteczny. Poród okazał się ekspresowy - od trafienia na sale porodową, podania oksytocyny minęło... nie wiem, 40min? Trafiłam na wspaniałą położną, która była ogromnym wsparciem dla pierworódki 🙂 Karolina Świętochowska jest przesympatyczną osobą, cały czas dawała mi gigantyczne poczucie bezpieczeństwa, czułam, że kontroluje sytuację i doskonale wie robi. Z pewnością jeśli chcecie rodzić w różnych pozycjach to koniecznie z Karoliną. Początkowo nie czułam skurczy, ale Karolina przebiła pęcherz i się zaczęło 🙂 Oczywiście nie musicie się obawiać, że będziecie rodzić bez znieczulenia, ja podpisałam zgodę, ale moje dziecię tak pchało się na świat, że urodziłam bez znieczulenia, bo nie zdążyliśmy 🙂 Na ochronę krocza też możecie liczyć, ale ja pod koniec sama poprosiłam o nacięcie, po prostu tak czułam, że tego potrzebuję, że nie dam już rady i dobrze bo mała miała rączkę przy głowievi pępowinę wokół szyi. Karolina(położna)potrzyma Was za rękę, ale potrafi też zmobilizować do poprawnego oddechu czy parcia. Dla mnie to wszystko było nowe i dzięki instrukcjom Karoliny poród przebiegł prawidłowo 🙂 Co do samego Instytutu, to byłam na patologii i ginekologii, na obu oddziałach bardzo sympatyczne położne. Podobnie doradczyni laktacyjna, która odwiedziła mnie i sąsiadkę dwukrotnie i była dużym wsparciem, zwłaszcza emocjonalnym. Jedyny minus w IMiD to w WC można by wstawić podnóżki toaletowe i krzesło pod prysznicem😛 Ale to drobiazg.
  Data: 25/10/2022

  Kasia
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Mój poród odbył się 20.09, dzień wcześniej zostałam przyjęta do szpitala na indukcję porodu. Zarówno IP, oddział patologii ciąży, porodówka jak i oddział poporodowy oceniam bardzo dobrze. Nie miałam wykupionej położnej, mimo to trafiłam na położna z powołania, która bardzo dobrze poprowadziła całą akcję. Był to mój pierwszy poród, który trwał około 6h od podania oksytocyny. Po odejściu wód, pół godziny skurcze były silne, natomiast później podano mi zzo i po godzinie miałam córkę w rękach. Nie sądziłam, że poród może być miłym wspomnieniem. Cały pobyt w szpitalu oceniam bardzo pozytywnie, jeżeli miałabym jeszcze raz rodzić to tylko tam.
  Data: 15/10/2022

  Patrycja
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Imid wybrałam z tego względu, że moja dr prowadząca tam pracuje. Opiekę oceniam bardzo dobrze, ale mam kilka zastrzeżeń, stąd 4 gwiazdki. Na plus i chyba co najważniejsze - personel uważam za bardzo profesjonalny. Położnej jestem wdzięczna za opiekę i za załatwienie dla mnie znieczulenia o które mi samej nawet nie przyszło do głowy poprosić tak bardzo zajmował mnie ból… Mój poród odbył się z poważnymi komplikacjami, lekarz w sekundę musiał podjąć decyzję o użyciu vacuum, które całe szczęście udało się za pierwszym razem i synek otrzymał 10pkt. Nacięcie krocza było konieczne i mimo dużej rany zszyta zostałam doskonale (zero dolegliwości po zagojeniu, nawet nie musiałam mobilizować blizny). Po porodzie mdlałam, dlatego wieziono mnie na wózku, a położne otoczyły cudowną troskliwą opieką szanując przy tym moją intymność. W czasie całego pobytu nie usłyszałam nawet jednego głupiego czy chamskiego komentarza. Na minus: małe sale porodowe bez specjalnych udogodnień, ze względu na tłok po porodzie leżałam na patologii w 3osobowym pokoju z łazienką współdzieloną na 2 czy 3 sale. Rodziłam tuż przed długim weekendem, więc nie załapałam się na wizytę CDL. Mam trochę żal do pediatrów, że nie zasugerowali mi, że moje dziecko może cierpieć na wzmożone napięcie mięśniowe (co po vacuum jest bardzo częstą przypadłością) przez co nasze pierwsze tygodnie z noworodkiem to był istny koszmar dopóki nie trafiliśmy na kompetentnego osteopatę. Posiłki średnie, ale tu bez zaskoczenia. Podsumowując: można przymknąć oko na minusy, bo 3 stopień referencyjności + świetny personel dają poczucie bezpieczeństwa.
  Data: 07/10/2022

  Magda
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Poród odbył się przez planowane cc. Przyjęcie do szpitala sprawne, lekarze i położne bardzo pomocne. Przygotowanie do zabiegu sprawne, wszystko dokładnie wytłumaczone, na sali zabiegowej tak samo. Pobyt na sali po cc upłynął bardzo spokojnie, do momentu stanięcia na nogi maluszek super zaopiekowany przez panie położne. Dni i noce spędzone na sali poporodowej też upłynęły w spokojnej atmosferze, położne odpowiadały na każde pytanie, doradczyni laktacyjna świetna. To był mój drugi poród, który będzie wspominany dużo lepiej niż pierwszy 🙂
  Data: 27/09/2022

  Daria
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  W Instytucie spędziłam 4 dni w lipcu 2022 r. Miałam wykonywaną preindukcję cewnikiem Foleya. Opieka na patologii ciąży nie najgorsza, chociaż zależała od położnych. Młodsze miłe i pomocne, starsze podchodziły do pacjenta raczej rutynowo i z mniejszą empatią. Myślę, że można też popracować nad momentem odbierania zgód na zabiegi medyczne, mnie o podpisanie zgody poproszono w trakcie najbardziej bolesnych skurczy. Następnego dnia zostałam o 7 rano odstawiona na porodówkę, gdzie zajęła się mną położna z oddziału (to akurat byl duzy plus, dzieki temu przez caly porod byla przy mnie ta sama polozna). Pani Krystyna sprawnie przeprowadziła mnie przez kolejne etapy porodu, chociaż była wobec mnie dość wymagająca (dla mnie to był jednak plus, wolę kiedy jasno stawia się przede mną wymagania). Mąż mógł do mnie dojechać około godziny 11, po tym jak odeszły mi wody i został ze mną do 20 (kiedy kończą się wizyty na oddziale noworodkowym). Dzięki pomocy położnej znieczulenie dostałam kiedy tylko stało się to możliwe (anestezjolog była wezwana do CC, gdyby nie pomoc musiałabym czekać za znieczuleniem godzinę). Ze względu na dużą masę maluszka (ponad 4 kg, pierwszy poród), zostałam nacięta. Kangurowanie trwało nieco ponad godzinę (przez czas szycia), później zostaliśmy wyproszeni z sali porodowej, bo rodząca czekała na to miejsce. Do czasu przygotowania miejsca na oddziale noworodkowym, leżałam z maleństwem na korytarzu. Położne na oddziale noworodkowym pomogą poproszone o pomoc (po którą trzeba się zgloscic do dyzurki, co nie zawsze po oslabieniu poporodowym jest proste), sama z siebie przyszła do mnie jedynie studentka (której jestem niesamowicie wdzięczna!), kiedy dobrze po północy nie mogłam uspokoić wyjącego malucha. CDL mnie w szpitalu nie odwiedził, za to uslyszalam, od poloznych, że powinnam karmic MM, bo nie wykarmię sama takiego duzego dziecka (mimo tych przestrog maluch jest tylko na piersi i rośnie ponad normy dobowe). Podsumowując, poród w IMID wspominam bez traumy, ale też bez szczególnego zachwytu. Uważam, że pomoc, szczególnie młodym mamom przy pierwszym porodzie mogłaby być lepsza.
  Data: 26/09/2022

  Milena
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Jestem bardzo zadowolona z opieki. Zaczynajac od IP, przez kilka h na patologii ciąży, porodówkę i położnictwo. Na każdym z oddziałów super pomocny i miły personel. Fajnie czuć się tak zaopiekowanym!
  Data: 13/09/2022