fbpx Skip to main content

Instytut Matki i Dziecka – opinie o porodzie

Przy szpitalu funkcjonuje bezpłatna szkoła rodzenia finansowana ze środków miasta stołecznego Warszawa. Klinika Położnictwa i Ginekologii posiada 3 stopień referencyjności. Oprócz możliwości porodu w tym szpitalu, pacjentki mogą skorzystać również z opieki w poradniach specjalistycznych, m.in. z poradni endokrynologicznej, poradni wad płodu, czy poradni zaburzeń laktacji. Instytut Matki i Dziecka prowadzi też bezpłatną szkołę rodzenia finansowaną ze środków miasta stołecznego Warszawy dla pacjentek spełniających określone warunki. Porody w Instytucie Matki i Dziecka odbywają się w ramach świadczeń gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Instytut Matki i Dziecka w Warszawie – czy warto tu rodzić?

Adres:
ul. Kasprzaka 17a

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Anna
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam początkiem lutego tego roku. Planowane CC. Trochę czeka się na przyjęcie w izbie przyjęć. Trochę była nerwowa atmosfera ponieważ było bardzo dużo pacjentek na izbie. CC było przeprowadzone ok, znieczulenie nie boli. Chociaż sama źle to przeszłam straciłam przytomność potem wieczorem zemdlałam na korytarzu. Leżałam 2 dni na sali pooperacyjnej bo nie było łóżka na oddziale ale nie będę narzekać. Bardzo miła jedna z położnych-mloda dziewczyna była najbardziej pomocna przez te dwa dni na tej sali pooperacyjnej. Inne jej zmienniczki były już mniej chętne do pomocy. Dzieckiem trzeba było się zająć samej, nikt nie poda nawet po CC. Jedzenie bardzo smaczne szczególnie obiad. Przenieśli mnie na oddział patologii ciąży bo było tam łóżko. Byłyśmy dwie na sali. Łazienki wspólne na korytarzu na dwie sale. Na tym oddziale położne dużo bardziej pomocne, bardzo miłe. Czułam się bezpiecznie i uważam że lekarze są kompetentni. Polecam ogólnie ten szpital choć nie mam porównania bo to pierwsze bobo🙂. A bobo 4.15kg i 60cm
  Data: 12/04/2024

  Karolina
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Urodziłam synka przez planowane cc 28.02.2024 jestem zadowolona z przebiegu zarówno porodu jak i pobytu na oddziale poród bez komplikacji sprawnie szybko na oddziale personel pomocny wytłumaczył wszystko co i jak pomagał gdy było trzeba to mój pierwszy poród i jestem zdecydowanie na tak
  Data: 03/03/2024

  Kasia
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam przez cc 25 stycznia. Wszystko przebiegło pomyślnie. Na izbie przyjęć trochę czasu można spędzić. Później już wszystko jest super. To mój drugi poród w Instytucie i oba były przez cc. Rana ładnie zszyta, opieka na wysokim poziomie. Na sali pooperacyjnej bardzo miłe położne, nikt nie „żałuje” leków przeciwbólowych, każdy rozumie stan w jakim znajduje się pacjentka, ze wszystkim pomagają i wspierają. Na oddziale też bardzo miła opieka położnych. Jest doradca laktacyjny. Nikt nie naciska z uporem na karmienie piersią. Jeżeli mama nie ma pokarmu lub nie karmi piersią można uzyskać od położnych mleko modyfikowane. Jestem bardzo zadowolona z pobytu w szpitalu. Jest możliwość wykupienia dodatkowych usług jak np. pojedynczy pokój lub indywidualna opieka położnej po porodzie. Z czystym sumieniem polecam szpital do porodu.
  Data: 31/01/2024

  Magda
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Bardzo polecam placówkę. Dostałam się na izbę przyjęć po odejściu wód ale bez akcji skurczowej. Fakt, że musiałam kilka godzin czekać na wolne łóżko ale jak już dostałam się na oddział to poczułam się zaopiekowana. Poród koniec końców został indukowany z realizacją ochrony krocza. Położne bardzo pomocne i cierpliwe, z resztą tak jak i reszta personelu medycznego. Nie ma problemu z otrzymaniem znieczulenia w trakcie porodu. Sale czyste, o dobrym standardzie. Jedynie catering mocno średni.
  Data: 31/01/2024

  Anna
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Omijać szerokim łukiem. Z winy szpitala moje dziecko wyszło z Porażeniem Mózgowym. 13 lat temu pielęgniarka z pretensjami, że rodze w nocy podała mi łącznie 4 nospy nie akceptując faktu że porod się zaczal. Potem na sali kilka innych niedopatrzen. Zepsute sprzęty, które nie podawaly właściwych danych na temat funkcji życiowych dziecka, w które pielęgniarki stukały żeby naprawić... Dziecko wypuszczone z 10 w skali! ukryto przede mną fakt, Że coś było nie tak, także na rezonansie, który pilnie wykonano dziecku po porodzie...norma? Nie sądzę. Sama administracja szpitala zaporowa. Przez raszple z tego działu spadłam ze schodów na terenie szpitala. Dno. Dno. Dno. Jeśli możesz i masz jeszcze możliwość, zmieniaj szpital bo jest duże ryzyko, że twoje zdrowe dziecko w imid urodzi się upośledzone. Drugi poród miałam już na Madalińskiego. Idealny. Nigdy nie poleciłabym instytutu! Rzeźnia.
  Data: 10/10/2023

  Paulina
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  6.05 rodziłam w IMiD synka siłami natury. Trafiłam na cudowną położną Agatę Szymańską, wspierająca, empatyczna, wszystko tłumaczyla. Zaproponowała prysznic piłke i nieźle mnie wycwiczyla zmianami pozycji wertykalnych w celu znalezienia tej właściwej dla mnie. Poród jak i cały pobyt w szpitalu wspominam bardzo dobrze i życzę aby wszystkie kobiety miały dobre wspomnienia z tym szczególnym dniami.
  Data: 17/09/2023

  Anna
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  03.09.2023 urodziłam w IMiD sn córkę. Termin porodu miałam na 2 września i tego dnia pojechałam tam, żeby zbadali mnie i dziecko. Zrobili mi KTG i USG i zostałam już w szpitalu na wywołanie porodu następnego dnia. Jeszcze tego samego dnia założyli mi balonik, a następnego dnia rano dostałam oksytocynę i po 3,5 godz. urodziłam śliczną, zdrową dziewczynkę. Położna Agata bardzo dobrze się mną zajęła podczas porodu, pomagała, instruowała, rozmawiała, a w końcowej fazie była stanowcza i porządnie mnie "przycisnęła" i zdopingowała, kiedy już myślałam, że nie mam więcej siły przeć. Po porodzie też bardzo dobrze się mną zaopiekowano i moją córeczką też. Miała wszystkie badania, szczepienia, doradca laktacyjny pomógł mi w przystawianiu małej do piersi, panie pielęgniarki zaglądały do nas w nocy i pomagały przy małej. Naprawdę jestem bardzo zadowolona, że wybrałam IMiD, bo czułam się tam zaopiekowana i bezpieczna, a to jest mega ważne w chwili porodu.
  Data: 10/09/2023

  Maria
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Szczerze polecam poród w Instytucie Matki i Dziecka. Ekspresowe przyjęcie na Izbie, empatyczne podejście (nikt mnie nie popędzał, wszyscy byli bardzo wyrozumiali), rzeczywista możliwość uzyskania ZZO, a nie jedynie zbywanie, że podadzą, a następnie wyskakiwanie z informacją, że już za późno. Świetna opieka na sali porodowej-możliwość rodzenia w pozycjach wertykalnych również po podaniu znieczulenia, możliwość ruszania się, podpowiadanie co zrobić, by poród postępował, zapewnienie kontaktu z noworodkiem, pomoc przy przystawieniu do piersi. Po porodzie na oddziale również pełna empatii kadra, zawsze chętna do pomocy i udzielenia odpowiedzi nawet na najgłupsze pytania. Otrzymałam tam ogromne wsparcie i żałuję, że poród pierwszego dziecka nie przebiegał w takiej atmosferze.
  Data: 06/08/2023

  Olga S
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Miesiąc temu urodziłam drogami i siłami natury w IMiDzie swojego pierwszego dzidziusia. Wspaniałe, niezapomniane przeżycie - tak, poród może być wspaniały! Opieka wybitna! Cały personel - od izby przyjęć, przez blok porodowy, aż po oddział położniczy i zespół neonatologiczny zasługuje na ogromne brawa. Od wejścia do wyjścia ze szpitala ja i moja córeczka czułyśmy się zaopiekowane na najwyższym poziomie. Szczególnie wdzięczna jestem położnej, która odbierała mój poród- Karolinie Świętochowskiej- za niesamowite zaangażowanie, profesjonalizm, wsparcie ale i ciepło bijące od niej na kilometr 🙂 Z całego serca polecam to miejsce i ludzi!
  Data: 03/08/2023

  Klaudia
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Gdyby mówiono jaka jest tak super opieka i wspaniałe położne a i lekarze na najwyższym poziomie kobiety nie bały by się rodzic ! Drugi poród w tym szpitalu ogrom wsparcia i pomocy. Wspaniały personel ZacYnajac od pan z którymi się rodzi po panie na dwóch po porodzie polecam !
  Data: 19/07/2023