fbpx

Oceń porodówkę w Warszawie i okolicach

Instytut Matki i Dziecka – opinie o porodzie

Przy szpitalu funkcjonuje bezpłatna szkoła rodzenia finansowana ze środków miasta stołecznego Warszawa. Klinika Położnictwa i Ginekologii posiada 3 stopień referencyjności. Oprócz możliwości porodu w tym szpitalu, pacjentki mogą skorzystać również z opieki w poradniach specjalistycznych, m.in. z poradni endokrynologicznej, poradni wad płodu, czy poradni zaburzeń laktacji. Instytut Matki i Dziecka prowadzi też bezpłatną szkołę rodzenia finansowaną ze środków miasta stołecznego Warszawy dla pacjentek spełniających określone warunki.

Porody w Instytucie Matki i Dziecka odbywają się w ramach świadczeń gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Instytut Matki i Dziecka w Warszawie – czy warto tu rodzić?

Adres:
ul. Kasprzaka 17a

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Paulina
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  6.05 rodziłam w IMiD synka siłami natury. Trafiłam na cudowną położną Agatę Szymańską, wspierająca, empatyczna, wszystko tłumaczyla. Zaproponowała prysznic piłke i nieźle mnie wycwiczyla zmianami pozycji wertykalnych w celu znalezienia tej właściwej dla mnie. Poród jak i cały pobyt w szpitalu wspominam bardzo dobrze i życzę aby wszystkie kobiety miały dobre wspomnienia z tym szczególnym dniami.
  Data: 17/09/2023

  Anna
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  03.09.2023 urodziłam w IMiD sn córkę. Termin porodu miałam na 2 września i tego dnia pojechałam tam, żeby zbadali mnie i dziecko. Zrobili mi KTG i USG i zostałam już w szpitalu na wywołanie porodu następnego dnia. Jeszcze tego samego dnia założyli mi balonik, a następnego dnia rano dostałam oksytocynę i po 3,5 godz. urodziłam śliczną, zdrową dziewczynkę. Położna Agata bardzo dobrze się mną zajęła podczas porodu, pomagała, instruowała, rozmawiała, a w końcowej fazie była stanowcza i porządnie mnie "przycisnęła" i zdopingowała, kiedy już myślałam, że nie mam więcej siły przeć. Po porodzie też bardzo dobrze się mną zaopiekowano i moją córeczką też. Miała wszystkie badania, szczepienia, doradca laktacyjny pomógł mi w przystawianiu małej do piersi, panie pielęgniarki zaglądały do nas w nocy i pomagały przy małej. Naprawdę jestem bardzo zadowolona, że wybrałam IMiD, bo czułam się tam zaopiekowana i bezpieczna, a to jest mega ważne w chwili porodu.
  Data: 10/09/2023

  Maria
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Szczerze polecam poród w Instytucie Matki i Dziecka. Ekspresowe przyjęcie na Izbie, empatyczne podejście (nikt mnie nie popędzał, wszyscy byli bardzo wyrozumiali), rzeczywista możliwość uzyskania ZZO, a nie jedynie zbywanie, że podadzą, a następnie wyskakiwanie z informacją, że już za późno. Świetna opieka na sali porodowej-możliwość rodzenia w pozycjach wertykalnych również po podaniu znieczulenia, możliwość ruszania się, podpowiadanie co zrobić, by poród postępował, zapewnienie kontaktu z noworodkiem, pomoc przy przystawieniu do piersi. Po porodzie na oddziale również pełna empatii kadra, zawsze chętna do pomocy i udzielenia odpowiedzi nawet na najgłupsze pytania. Otrzymałam tam ogromne wsparcie i żałuję, że poród pierwszego dziecka nie przebiegał w takiej atmosferze.
  Data: 06/08/2023

  Olga S
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Miesiąc temu urodziłam drogami i siłami natury w IMiDzie swojego pierwszego dzidziusia. Wspaniałe, niezapomniane przeżycie - tak, poród może być wspaniały! Opieka wybitna! Cały personel - od izby przyjęć, przez blok porodowy, aż po oddział położniczy i zespół neonatologiczny zasługuje na ogromne brawa. Od wejścia do wyjścia ze szpitala ja i moja córeczka czułyśmy się zaopiekowane na najwyższym poziomie. Szczególnie wdzięczna jestem położnej, która odbierała mój poród- Karolinie Świętochowskiej- za niesamowite zaangażowanie, profesjonalizm, wsparcie ale i ciepło bijące od niej na kilometr 🙂 Z całego serca polecam to miejsce i ludzi!
  Data: 03/08/2023

  Klaudia
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Gdyby mówiono jaka jest tak super opieka i wspaniałe położne a i lekarze na najwyższym poziomie kobiety nie bały by się rodzic ! Drugi poród w tym szpitalu ogrom wsparcia i pomocy. Wspaniały personel ZacYnajac od pan z którymi się rodzi po panie na dwóch po porodzie polecam !
  Data: 19/07/2023

  Agnieszka
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  16 marca urodziłam SN w IMiD zdrową córeczkę. IMiD był moją drugą opcją, bo chciałam rodzić na Żelaznej, ale w tym czasie nie było żadnej wolnej sali porodowej i odesłali nas do innego szpitala. Od wejścia na izbę przyjęć w IMiD wszyscy byli bardzo życzliwi i pomocni. O wszystkich działaniach byłam szczegółowo informowana i pytano mnie o zgody (np. o podanie czopków zmiękczających szyjkę itp.). Bardzo sprawnie zostałam przyjęta na salę porodową. Poród odbierała położna Katarzyna Ciechowska, która jest aniołem. O wszystkim mnie informowała, doradzała metody uśmierzania bólu i pozycje oraz respektowała mój plan porodu. Zaproponowała znieczulenie zewnątrzoponowe, które bardzo polecam, bo pozwoliło mi odpocząć w czasie, gdy rozwarcie wynosiło 4-8 cm. W trakcie porodu oraz już po wszyscy pracownicy IMiD byli uprzejmi i pomocni. Nie ma problemu żeby coś wytłumaczyli, pomogli przy opiece i pielęgnacji maluszka. Lekarze którzy się nami opiekowali byli młodzi, z super podejściem i ogromem życzliwości. Sale na oddziale położniczym są nowoczesne, czyste i dobrze wyposażone. Słabszym punktem może jest jedzenie (catering), ale jak to w szpitalu nie ma co się spodziewać cudów. Bardzo, bardzo polecam i życzę powodzenia wszystkim przyszłym rodzicom oraz takiej obsługi jakiej ja doświadczyłam! 🙂
  Data: 18/03/2023

  Wioleta Rycerz
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  Na początku stycznia 2023 rodziłam w IMID swoje pierwsze dziecko. To miejsce i przede wszystkim personel medyczny sprawił, ze jest to dla mnie bardzo miłe wspomnienie. Do szpitala trafiłam po odejściu wód późnym wieczorem. Po zrobieniu ktg i braku skurczy zostałam zatrzymana na oddziale patologii ciąży gdzie czekałam na rozwiniecie się akcji porodowej. Tam spotkałam położną Julię, która pomogła mi przejść przez najcięższe momenty. Skurcze były bardzo bolesne, ale ciepły prysznic pozwolił uśmierzyć nieco ból. Sam poród prowadziła położna Weronika, która wspaniale przeprowadziła mnie przez całą akcje. Wydawała konkretne i jasne polecenia, sugerowała wiele pozycji i w 3h było po wszystkim. Udało się również podać na czas znieczulenie. Sala do której trafiłam po porodzie była czysta, bez dziwnych zapachów, łazienka dzielona z innymi salami również była zadbana. Jedzenie jak na szpitalne standardy ok, ale warto mieć coś swojego ze sobą. Wybór tego szpitala okazał się bardzo dobrą decyzją.
  Data: 08/03/2023

  Estera
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  #imid 30.01.2023 urodzilam coreczke w IMID z najlepsza polozna Karolina Świętochowska❤️ Porod ekspresowy. Karoliny trzeba sluchac i bedzie dobrze😃 Najbardziej balam sie vacuum, kleszczy i duzego naciecia (tak zakonczyl sie moj pierwszy porod pomimo, ze synek wazyl tylko 2890 g). Teraz porod z ochrona krocza a waga dziecka duzo wieksza. 1 dziecko rodzilam prywatnie w Medicoverze. Teraz postanowilam rodzic w szpitalu panstwowym z wybrana polozna. Wg mnie standard opieki i warunki w ogole nie odbiegaly od szpitala prywatnego, a wrecz byly jeszcze lepsze❤️ P.S. W koszuli, ktora mam na sobie rodzily jeszcze moje dwie bliskie osoby-kazda z Karolina😃
  Data: 09/02/2023

  Magda
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  W październiku rodziłam syna przez cesarskie cięcie w IMiDzie i polecam z całego serca. Położne bardzo życzliwe i pomocne. Warunki w szpitalu bardzo dobre, sale 2 i 3 osobowe, łazienki czyste i zadbane. Jest możliwość wykupienia prywatnej położnej oraz sali jednoosobowej z łazienką. Na oddziale jest doradca laktacyjny, opieka psychologa, pediatrzy zlecają dodatkowe badania w przypadku najmniejszych wątpliwości. Po cesarskim cięciu polożne same proponowały leki w razie bolu, opieka nie tylko dla maluchów ale również dla mam 🙂 Jedyne co można byłoby poprawić to posiłki.
  Data: 08/11/2022

  Kornelia
  Szpital: Instytut Matki i Dziecka (ul. Kasprzaka 17a)
  Ocena:
  Opinia:
  #IMID #indukcja #SN #KarolinaSwietochowska 28.09 na świat przyszła moja mała 2 percentylowa Zuza. Na szpital byłam zdecydowana już dawno, ale nie planowałam wykupować położnej, bo polecanych jest wiele, jeśli nie wszystkie, więc wiedziałam, że będę pod dobrą opieką. Poród ze wzgledu na zatrzymanie wzrostu płodu był indukowany cewnikiem Foley'a(24h), który okazał się skuteczny. Poród okazał się ekspresowy - od trafienia na sale porodową, podania oksytocyny minęło... nie wiem, 40min? Trafiłam na wspaniałą położną, która była ogromnym wsparciem dla pierworódki 🙂 Karolina Świętochowska jest przesympatyczną osobą, cały czas dawała mi gigantyczne poczucie bezpieczeństwa, czułam, że kontroluje sytuację i doskonale wie robi. Z pewnością jeśli chcecie rodzić w różnych pozycjach to koniecznie z Karoliną. Początkowo nie czułam skurczy, ale Karolina przebiła pęcherz i się zaczęło 🙂 Oczywiście nie musicie się obawiać, że będziecie rodzić bez znieczulenia, ja podpisałam zgodę, ale moje dziecię tak pchało się na świat, że urodziłam bez znieczulenia, bo nie zdążyliśmy 🙂 Na ochronę krocza też możecie liczyć, ale ja pod koniec sama poprosiłam o nacięcie, po prostu tak czułam, że tego potrzebuję, że nie dam już rady i dobrze bo mała miała rączkę przy głowievi pępowinę wokół szyi. Karolina(położna)potrzyma Was za rękę, ale potrafi też zmobilizować do poprawnego oddechu czy parcia. Dla mnie to wszystko było nowe i dzięki instrukcjom Karoliny poród przebiegł prawidłowo 🙂 Co do samego Instytutu, to byłam na patologii i ginekologii, na obu oddziałach bardzo sympatyczne położne. Podobnie doradczyni laktacyjna, która odwiedziła mnie i sąsiadkę dwukrotnie i była dużym wsparciem, zwłaszcza emocjonalnym. Jedyny minus w IMiD to w WC można by wstawić podnóżki toaletowe i krzesło pod prysznicem😛 Ale to drobiazg.
  Data: 25/10/2022