fbpx

Oceń porodówkę w Warszawie i okolicach

Szpital Bielański – opinie o porodzie

Szpital Bielański znajduje się przy ul. Cegłowskiej w Warszawie. W tym szpitalu można urodzić na NFZ. Klinika Położnictwa i Ginekologii Szpitala Bielańskiego posiada najwyższy, trzeci poziom referencyjności. Klinika specjalizuje się m.in. w diagnostyce i terapii prenatalne, terapiach wewnątrzmacicznych w ciążach mnogich czy leczeniach wad płodu. Przy szpitalu działa wiele poradni wspierających zdrowie kobiet lub par m.in. endokrynologiczna, ginekologiczno-położnicza, ginekologiczna dla dziewcząt, leczenia niepłodności czy urologiczna.

W Szpitalu Bielańskim odbywają się porody rodzinne. Sale porodowe są jednoosobowe i osoba towarzysząca może przebywać w niej przez cały czas trwania porodu. W przypadku planowanego cięcia cesarskiego również możliwa jest obecność osoby towarzyszącej na sali cięciowej. Bez względu na rodzaj porodu osoba towarzysząca może wspierać matkę w kangurowaniu noworodka. Niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu to m.in. worek sako, możliwość korzystania z prysznica, drabinek, a także przyjmowanie aktywnych pozycji. W ramach farmakologicznych metod łagodzenia bólu szpital oferuje znieczulenie zewnątrzoponowe.

Po porodzie pacjentki mogą skorzystać ze wsparcia laktacyjnego, konsultacji fizjoterapeuty oraz dietetyka. Możliwy jest wybór diety specjalistycznej. Na oddziale są też dostępne laktatory do wypożyczenia.

Przy Szpitalu Bielańskim funkcjonuje szkoła rodzenia finansowana ze środków budżetowych m.st. Warszawy dzięki czemu można skorzystać z niej bezpłatnie – przy spełnieniu określonych warunków.

Adres:
Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. Cegłowska 80)

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Paulina
  Szpital: Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. Cegłowska 80)
  Ocena:
  Opinia:
  Patologia ciąży to wspaniały oddział pod względem personelu. Czułam się bardzo dobrze zaopiekowana. Porodówka podobnie, respektowany plan porodu, bardzo empatyczne położne, pomimo bardzo długiej indukcji (łącznie 4 dni) nie wspominam tego tak bardzo źle. Lekarz anestezjolog dostępny w miarę szybko po mojej prośbie, nie pamiętam ile dokładnie. Sale porodowe czyste, dobrze wyposażone, pomimo ciągłego podłączenia do ktg poród aktywny, pozycje wertykalne, mogłam też wejść pod prysznic żeby złagodzić ból (tu bez ktg). Generalnie pozytywnie. NIE POLECAM POLOZNICZEGO. wg mnie tragedia. Miałam bardzo duży problem z karmieniem, brak doradcy laktacyjnego (urlop), brak neurologopedy (zwolnienie), położne pokazywały 2 sek jak przystawić dziecko i wychodziły i zostawiały mnie z tym samą. Komentarze typu "no trzeba przystawić tak jak rano!" albo do koleżanki z łóżka obok że "tak trzeba karmić, pieknie" zaraz przy mnie jak ja siedziałam i płakałam, że moje dziecko nic nie je i jest głodne. Przez to b duży spadek wagi i późniejsze problemy z przybieraniem na wadze. Ewidentnie potrzebowałam wówczas konsultacji z psychologiem - nikt mi tego nie zaproponował. Wspominam ten czas bardzo, bardzo, bardzo źle. Oddział neonatologii to też "żart" - to po prostu jeden pokój na oddziale położniczym. Patrząc wstecz, nie polecam tego szpitala. Teraz poszłabym do innego, nawet ze skierowaniem na indukcję. Z plusów - nie było problemu z dietą wegańską dla mnie, co było bardzo dużym zaskoczeniem. Teraz jest super 🙂 wypracowałam sama 2 domu karmienie i jesteśmy tylko kp. Mamy mogą wszystko!
  Data: 29/09/2023

  Klaudia
  Szpital: Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. Cegłowska 80)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam w tym szpitalu (CC) w czerwcu 2023. Daje 4 gwiazdki. Dzień przed porodem byłam przyjęta na Patologii, w celu wykonania wszystkim badań. Co oceniam pozytywnie jak i sam poród. Operacja została przeprowadzona sprawnie, pomimo lekkiego stresu, bardzo doceniam wsparcie jednej z Pan , która była z boku i dodawała słowa otuchy. Następnie bardzo dobre wspominam kolejna dobę na bloku pooperacyjnym. Dziecko było kangurowanie przez Tatę. Otrzymałam ogromne wsparcie przy pierwszym przystawieniu dziecka do piersi, a także przy pielęgnacji. Sama nie zdarzyłam nic powiedzieć, a już ktoś bym przy mnie. Mnóstwo rad i zaangażowania. Jednak czar prysł wraz z pojawieniem sie kolejnej zmiany, z rana kolejnego dnia. Panie ani razu nie zaoferowały pomocy, przez cały czas siedziały przy biurku i plotkowały. Nie znaleziono nam sali, co mocno przy nas te same Pani komentowały „ze nie maja nas gdzie wsadzić”. Finalnie z bloku pooperacyjnego zostałam skierowana na sale (ale znowu na Patologie, nie znaleziono miejsca na Położnictwie) po 28h. Tam (nie wiem czy to kwestia tego , ze to inny blok) nie było juz w ogóle wsparcia. Wypisano mnie po 2 dobach, jednak na sam wypis czekałam od rana do godziny 15 (jeden dostałam rano, drugiego nie mogłam sie doczekać). Reasumując, poród (a to najważniejsze) przebiegł bardzo dobrze, czułam sie ze jestem w dobrych rękach, wsparcie na bloku było cudowne, jednak wciąż jest dużo do poprawy jeśli chodzi o pobyt później z maluszkiem na sali, co rekompensowały jedynie długie godziny odwiedzin (mąż mógł przebywać ze mna niemal 12h, dzięki czemu mialam jakakolwiek pomoc).
  Data: 26/07/2023

  Gosia
  Szpital: Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. Cegłowska 80)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam w szpitalu bielańskim 20 lutego 2023. Bardzo wysoko oceniam podejście lekarzy, pielęgniarek i położnych. Na izbie przyjęć i sali porodowej pełna współpraca, dużo empatii. Położna zrobiła wszystko by ochronić krocze i udało się mimo dość szybkiego porodu. Opieka na oddziale bardzo dobra, warunki nie zachwycają ale uważam ze najważniejsi są ludzie a warunki można przetrwać.
  Data: 03/06/2023

  Aleksandra Szmyt
  Szpital: Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. Cegłowska 80)
  Ocena:
  Opinia:
  Bardzo polecam ten szpital! Dzięki pomocy Pani Alicji oraz Pani Magdy, z wielkim trudem, bólem i długim czasem udało się urodzić córkę SN 17.03 ♥️ Personel - Anioły. Zarówno Położone jak i Lekarze♥️ Polecam z całego serducha!
  Data: 03/06/2023

  Justyna
  Szpital: Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. Cegłowska 80)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodzilam w Szpitalu Bielańskim 21.05 z wspaniałą położną Panią Alicją i mimo, że finalnie poród skończył się poprzez cesarskie cięcie (brak postępu w 2 fazie porodu) to uważam pomoc Pani Alicji oraz dodatkowe wsparcie pozostałych Pań położnych oraz lekarzy za nieocenione. Podczas porodu stosowane były niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu oraz znieczulenie zewnątrzoponowe. Podczas całego późniejszego pobytu w Szpitalu Bielańskim cały personel był niezwykle wspierający oraz pomocny. Zawsze można było uzyskać odpowiedz na kazde nurtujące pytanie. Wszyscy (począwszy od Pań przynoszących posiłki, przez Panie położne oraz lekarzy) traktują pacjentki oraz dzieci z uśmiechem oraz zrozumieniem. Z całego serca polecam Szpital Bielański jako miejsce porodu!
  Data: 03/06/2023

  Julia
  Szpital: Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. Cegłowska 80)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam w szpitalu Bielańskim 22.02.2023., poród wymagał specjalistycznej opieki. Dr Robert Jędra wraz z Paniami położnymi otoczył mnie i córeczkę opieką i zrozumieniem. Dzięki nim nie boję sie następnego porodu (to był mój pierwszy) i wybiorę ten szpital z wielką chęcią. Z całego serca polecam
  Data: 03/06/2023

  Karolina
  Szpital: Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. Cegłowska 80)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam 18 Maja bardzo się cieszę że wybrałam szpital Bielański położna Pani Marta Anioł zajęła się mną rewelacyjnie sala porodowa super wyposażona;) sale poporodowe hm bez rewelacji ale do przeżycia wszystkie położne bardzo pomocne nie spotkałam tam nikogo nie miłego wszyscy super Polecam ten szpital dla przyszłych mam ;))
  Data: 03/06/2023

  Justyna
  Szpital: Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. Cegłowska 80)
  Ocena:
  Opinia:
  Rewelacyjna opieka przed, w trakcie i po porodzie! Wspaniali lekarze (gorąco polecam prowadzenie ciąży u dr R. Jędry) i absolutnie najlepsza położna p. Alicja 🙂 Kompetentni pediatrzy i dodatkowo opieka neurologopedy dla maluszka:) Empatia, wsparcie i profesjonalizm na każdym kroku!
  Data: 03/06/2023

  Marcelina
  Szpital: Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. Cegłowska 80)
  Ocena:
  Opinia:
  Jeśli chodzi o warunki, to szpital na pewno nie jest nowy, ale dla mnie warunki były w pełni wystarczające: czysto, na sali porodowej do dyspozycji worek sako, piłki, drabinki, łazienka z prysznicem. Położna proponowała mi różne formy łagodzenia bólu: prysznic, piłki, ruch nawet w czasie monitorowania ktg, ale dostałam też znieczulenie zewnątrzoponowe, jak poprosiłam. Położna bardzo mocno wspierała mój poród, cały czas mnie dopingowała i mówiła, że super mi idzie, mówiła też kiedy przeć, a kiedy na chwilę przestać, dzięki czemu udało się ochronić krocze, bez nacięcia i pęknięcia. Na oddziale po porodzie bardzo często ktoś do mnie przychodził, pytał czy jest ok, czy coś pomóc, wszystkie położne i pielęgniarki motywowały do karmienia piersią i podpowiadały, jak skutecznie przystawić malucha. Natomiast największym plusem tego szpitala jest personel: od położnych, przez lekarzy, aż po panie salowe. Widać, że każda z tych osób lubi pracę z dziećmi, bo zachwycali się naszymi maluchami, jakby pierwszy raz widzieli noworodka - mimo dużego przemiału, totalnie czułam się wyjątkowa. Dodatkowo jest to szpital z wieloma specjalistami na miejscu, dzięki czemu robili nam bez problemu wszystkie badania. Mieliśmy nawet konsultacje ze studentami fizjoterapii na AWF z możliwością wykonania masażu. Z minusów to może tylko jedzenie bez szału i warto mieć swoje przekąski. Z czystym sercem polecam, mogłabym ponownie wybrać ten szpital.
  Data: 30/05/2023

  Sandra
  Szpital: Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. Cegłowska 80)
  Ocena:
  Opinia:
  Witam rodziłam w tym szpitalu naturalnie 5 Maja 2023 o godzinie 21:42 przyszła na świat moja malutka córeczka Dominisia Mia i to za pomocą dobrych i najlepszych lekarzy położne które są na położnictwie są super i bardzo pomocne chętnie pomagają przychodzą o pytają się o samopoczucie tak samo lekarze i to jest piękne moim zdaniem.I chętnie polecam Szpital Bielański
  Data: 06/05/2023