fbpx Skip to main content

Szpital Bródnowski – opinie o porodzie

Mazowiecki Szpital Bródnowski zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Kondratowicza 8. W placówce znajduje się Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Neonatologii – obydwa posiadają III stopień referencyjności, co czyni je jednymi z kilku w Warszawie o najwyższej specjalizacji w tych zakresach. Szpital Bródnowski wyróżnia się nowoczesną aparaturą, doświadczoną kadrą ginekologów-położników oraz wieloprofilowością, co umożliwia zapewnienie bezpiecznego porodu również u pacjentek z współistniejącą ciężką patologią ciąży.

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie – warunki

Poród w Szpitalu Bródnowskim nie wymaga skierowania. W placówce odbywają się porody rodzinne, a ponadto możliwe jest kangurowanie dziecka przez partnera po porodzie drogą cięcia cesarskiego. Wśród dostępnych świadczeń wymienia się także możliwość komercyjnego skorzystania z usług indywidualnej położnej przy porodzie.

Mazowiecki Szpital Bródnowski posiada nowoczesne łóżka porodowe i zapewnia szeroki zakres metod łagodzenia bólu porodowego – farmakologicznych i niefarmakologicznych. Jeśli chodzi o Szpital Bródnowski, opinie o porodzie podkreślają skuteczność metod, takich jak środki farmakologiczne rozkurczowe, znieczulenie zewnątrzoponowe bądź wziewne podtlenkiem azotu, immersja wodna czy pozycje wertykalne.

Na Oddziale Położniczym znajdują się 3 sale jednoosobowe oraz 7 sal dwuosobowych. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w przyłóżkowe szafki oraz stanowiska i artykuły do pielęgnacji noworodka.

Co ważne, dostępne są konsultacje ze specjalistami oferowane przez Szpital Bródnowski – opinie o porodzie i pobycie doceniają możliwość spotkania z dietetykiem, psychologiem szpitalnym czy certyfikowanymi doradczyniami laktacyjnymi.

Przy szpitalu działa prywatna szkoła rodzenia.

Adres:
ul. Kondratowicza 8

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Asia
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Urodziłam 5.03.2024r., życzliwość z jaką spotkałam się podczas porodu przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania. Panie Położne, bardzo pomocne, oddane, cierpliwe, wyrozumiałe. Pani anestezjolog, która podawała znieczulenie to złota kobieta o wielkim sercu. Poród zakończył się cesarskim cięciem, opieka jaką zostałam otoczona po cięciu była cudowna, Pani dopytywała o samopoczucie, o to czy boli, dbała o mnie jak o członka rodziny. Po pionizacji pomogła mi się wykąpać, ubrać, była ogromnym wsparciem w tych pierwszych krokach (niestety nie pamiętam imienia ale to młoda, blondynka i bardzo sympatyczna). Panie Położne noworodkowe cudowne kobiety, cierpliwe, zaangażowane, dostępne na każde zawołanie. Jak tylko Panie usłyszały płacz dziecka od razu były na sali, pytały co się dzieje i czy pomóc. Właściwie tylko jedna z położnych na nocnej zmianie była mało przyjemna, niechętnie służyła radą, pomocą, raczej trudno było ją zastać w pokoju położnych (nie pamiętam imienia - długie lekko falowane włosy na oko wiek ok 50), na szczęście raz tylko podczas całego pobytu na nią trafiłam - ranna zmiana odczarowała przykre wrażenie po nocy. Położna Basia - przemiła, kobieta anioł o wielkim sercu, gdyby nie Basia zapewne nie udałoby mi się karmić piersią, uruchomiła moje piersi, i w końcu mogłam nakarmić swoje dziecko i po powrocie do domu też nie mialam problemów z laktacja - wszystko dzięki Pani Basi. W szpitalu czułam się prawie jak w domu, zaopiekowana i szczęśliwa. Pani Pediatra codziennie nas odwiedzała i sprawdzała stan maluszka (już w pierwszej dobie mieliśmy żółtaczkę). Pobyt w szpitalu oceniam na 6+
  Data: 21/03/2024

  Aneta
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Na Bródnie urodziłam córkę 01.01.2024 przez CC ze względu na położenie miednicowe , chciałabym podziękować zespołowi zarówno z 31.12 jaki i 01.01. 2024 , czułam się bardzo zaopiekowana. Jak i całemu zespołowi pielęgniarek tuż po porodzie . Polecam bardzo , jeśli kiedykolwiek zdecyduje się na kolejne dziecko , to poród Tylko w szpitalu Bródnowskim 🙂 PS. Szczególne podziękowania dla mojego dr. Prowadzącego ciążę S. Trojanowskiego , dr . Krzywińskiego oraz chirurga który przeprowadził CC 01.01 ( nie pamiętam nazwiska) ❤️
  Data: 22/02/2024

  Danuta
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Polecam oddział ginekologiczno-położniczy i praktykę dr Witolda Krzywdzińskiego, ktòry prowadził moją ciążę w Szpitalu Bròdnowskim. Lekarz kompetentny, rzeczowy i skuteczny, zapewił mi poczucie bezpieczeństwa i otoczył troską tak, że mòj Syn urodził się cały i zdrowy w terminie 01/01/2024. Pan doktor powiedział, że chce mnie "dopilnować" i tak też się stało. By uniknąć zagrożenia życia, zadecydował, że Syn przyjdzie na świat przez cesarskie cięcie. Dodam, iż pękł mi pęcherz płodowy, a gotowości szyjki na poròd naturalny nie było. Do tego miałam na macicy mięśniaki. Doceniam też ludzką twarz i humor pana doktora. Wizyty przed porodem przebiegały w miłej atmosferze, to naturalny człowiek ktòry nie stwarza dystansu, ale z wyczuciem i humorem dystans skraca, wzbudza zaufanie, darzy szacunkiem, tak że czułam się na wizytach swodobnie. Doktor udzielał konkretnych informacji, odpowiadał na nurtujące pytania, zlecał badania i KTG, by monitorować prawidłowy przebieg ciąży. Rodzenie po ludzku-tylko w szpitalu Bròdnowskim- świetny zespòł położnych, pielęgniarek, doradczyń laktacyjnych i lekarzy anastezjologa, ginekologòw, neonatologòw i pediatròw! Zapewniona opieka psychologa dla matki i konsultacja logopedyczna dla dziecka. Pomocni, troskliwi, wspierający, reaktywni, zaangażowani i ludzcy profesjonaliści, wspòłpracujący ze sobą i z pacjentkami, mający czas na udzielenie wyczepujących informacji o stanie zdrowia rodzącej i dziecka. Byłam pod wrażeniem tak dużej ilości życzliwych osòb z pasją wykonujących swoją pracę. Czułam się w szpitalu zaopiekowana, wysłuchana i zrozumiana. POLECAM I DZIĘKUJĘ całemu zespołowi! Ukłon dla pani Basi i pani Joli- doradczyń laktacyjnych 😀
  Data: 11/02/2024

  Em
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Bardzo polecam poród w Szpitalu Bródnowskim. Swoją przygodę z tym ośrodkiem rozpoczęliśmy już wcześniej w Szkole Rodzenia. Zajęcia były bardzo fajnie prowadzone, położne przekazywały wiedzę w przystępny sposób (to nasze pierwsze dziecko). Miałam planowe cc, przyjęcie na oddział dzień wcześniej, lekarze bardzo przyjaźni i mili, w badaniach za moją zgodą uczestniczyli studenci. Podczas zabiegu czułam się bezpieczna i zaopiekowana. Lekarze informowali mnie o każdym kroku, po wyjęciu dziecka przyłożyli mi je do twarzy, a następnie zanieśli na kangurowanie do Taty. Po przeniesieniu na salę pooperacyjną od razu od razu pojawiła się u mnie doradczyni laktacyjna, aby pomóc w dostawieniu dziecka do piersi. Na okrągło przychodziła też do mnie położna zajmująca się mną po cc, podawała na bieżąco leki, pytała jak się czuję. Przez cały pobyt w szpitalu czułam się bardzo zaopiekowana i bezpieczna, mój Mąż miał takie same odczucia. Każda z Pań położnych starała się pomóc z karmieniem, czasem same zauważały że gorzej się czuję i przychodziły z lekami, bądź sprawdzić czy wszystko jest OK. Szpital oceniam bardzo wysoko. Jedyny minus to jedzenie, ale to najmniej ważna kwestia w pobycie w szpitalu. Lekarze również bardzo profesjonalni, przekazywali na bieżąco informacje o dziecku. Mieliśmy jeszcze dwie wizyty kontrolne z dzieckiem w szpitalnej przychodni, je również wspominamy bardzo dobrze. Pani Doktor zlecała wszystkie potrzebne badania, udzielała niezbędnych informacji i dodatkowo słysząc że mam problem z karmieniem na wizytę zaprosiła doradczynię laktacyjną. Cały zespół ma ze sobą dobry kontakt co widać na co dzień w pracy całego oddziału. Jeśli zdecyduje się na drugie dziecko to na pewno również będę rodzić w Szpitalu Bródnowskim.
  Data: 16/11/2023

  Monika
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Na Bródnie rodziłam 2 razy. W listopadzie 2021 r. oraz w lipcu 2023 r. Obydwa porody ze wspaniałą położną P. Sandrą Zyśk. Czuć i widać, że jest położną z powołania. Niesamowicie mnie wspierała oraz doradzała w trakcie porodu, dzięki czemu poszło sprawnie i szybko. Za drugim razem czułam jakbym rodziła z koleżanką. Czułam się jeszcze bardziej swobodnie i pewnie rodząc z osobą, którą znam. Ogółem cały pobyt w szpitalu wspominam bardzo dobrze i poleciłabym każdej znajomej.
  Data: 03/11/2023

  Joanna
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Porodówkę poleciła mi koleżanka, teraz ja mogę z pewnością polecić ją kolejnym osobom. Zarówno blok porodowy jak i położnictwo zasługują na uznanie i 5 gwiazdek. Jedynie na izbie przyjęć raz spotkałam się z wyśmiewaniem objawów i opryskliwością położnej i młodego lekarza, który chyba jeszcze mało widział w życiu. Wazne! W czasie porodu miałam na początku znieczulenie gazem, a później do kręgosłupa przez anestezjologa. Położne bardzo pomocne. Jedzenie normalne, szpitalne, dało się zjeść.
  Data: 28/10/2023

  Ewa
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  21.08.2023 urodzilam z polozna której opiekę porodowa wykupiłam. Poród był indukowany oksytocyną. Sam poród bardzo szybki, nie dostałam znieczulenia ale tylko dlatego że akcja postępowała błyskawicznie. Opieka w trakcie porodu super, mój mąż był obecny przy porodzie. Z opieki poporodowej jestem bardzo zadowolona. Pediatrzy wspaniali, położne pomagają w razie problemów z karmieniem i innych. Nawet w nocy były chętne aby mi pomóc z synkiem który bardzo się denerwował i miałam problem aby go dostawić do piersi. Wszyscy bardzo serdecznie i pomocni. Na sali była że mną dziewczyna z Turcji po cesarce, słabo znała angielski jednak wszyscy byli dla niej bardzo serdeczni i opiekunczy i starali się jak mogli aby się dogadać. Jedyny minus to niesmaczne jedzenie ale dwie doby można spokojnie przeżyć. Radzę wziąć własne przekąski. W każdej sali był fotel do karmienia co było bardzo wygodne. Łóżka wygodne, można spokojnie się wyspać:) Sunek miał wykonane wszystkie badania i szczepienia, dodatkowo sprawdzono wędzidełko i okazało się że jest do podcięcia, przysłano do nas neurologopede która szczegółowo go zbadała i dala mi namiary na chirurgów którzy się tym zajmują oraz pokazała cwiczenia i masaże jakie mam wykonywać. Dodatkowo poinformowałam że na badaniach połówkowych w ciąży wyszły powiększone miedniczki nerkowe i mimo że na kontroli już było ok to lekarz wykonujący badanie usg polecił kontrolę po urodzeniu aby upewnić się ze faktycznie jest ok. Pediatra od ręki wykonał usg oraz badanie moczu, dostaliśmy też skierowanie na kolejne usg nerek w październiku dla kontroli. Bardzo polecam ten szpital, zarówno ja jak i dziecko byliśmy bardzo dobrze zaopiekowani 🙂
  Data: 17/09/2023

  Anna
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Chciałabym się podzielić opinią oraz polecić szpital Bródnowski w Warszawie rodzę w szpitalu już 3 raz ze względu na cukrzyce ciążowa z insuliną. Każdy poród oraz pobyt wspominam bardzo dobrze dobrze w każdej ciąży przebywałam na patologii, porodówka oraz położnictwo. Dodam że mieszkam około 70 km od szpitala Położne miłe, bardzo pomocne nie miałam problemu aby uzyskać pomoc czy pytanie na zadane pytania. Doradca laktacyjny na miejscu specjaliści do noworodków. Opieka super. Poród pierwszy w 2019 drugi 2021 i ostatni teraz 21.08.23 Dwa ostatnie porody że wspaniałą położna Anioł kochana traktowała mnie jak młodszą siostrę, wyrozumiała w każdym etapie porodu Sandra Zyśk ❤️❤️ pierwszy poród z tą położna w 2021 roku i modliłam się aby trafić znów na nią i się udało rodzilysmy razem ❤️ Życzę takich porodów każdej kobiecie mimo iż rodziłam bez znieczulenia to Sandra mówiła jak mam się ruszać oddychać i co mam robić aby było mniej boleśnie i było. Rodziłam w różnych pozycjach stojąca ,leżąca , chodziłam dowolnie. Jedzonko oceniam też na bardzo dobre jeżeli chodzi o ilość i jakość jedzenia szpitalnego wiadomo nie hotel ale dobre. Sale 3 osobowe ogółem z łazienką i toaleta w pokoju. Zdjęć niestety nie mogę dodać że względu na rozmiar.
  Data: 23/08/2023

  Katarzyna
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Nie polecam tego szpitala. Przez kilka dni byłam na patologii ciąży w celu obserwacji płodu, ponieważ mimo zdrowej ciąży minął już ponad tydzień od oczekiwanego terminu porodu. Obsługa patologii była niemiła, nie można było opuścić malutkiego oddziału, żeby się przejść i rozprostować nogi, było się przykutym do łóżka. Poród był wywoływany oksytocyną i mimo 12h starań, dziecko nie mogło wstawić się w kanał rodny. Lekarz zdecydował o cesarskim cięciu. Dziecko urodziło się zdrowe, ale lekarz dokonujący cięcia naciął mój brzuch na długości 20 cm, chociaż dziecko nie było duże, ważyło niecałe 4 kg i było ułożone nisko, główką do dołu. Standardowo blizna po cesarskim cięciu ma 10-12 cm i nie wystaje kilka centymetrów poza linię wzgórka łonowego z lewej i prawej strony. Na pamiątkę pobytu w tym szpitalu została mi bardzo długą blizna. Nie wspominam miło porodu. Jednak warto kierować się ogólną opinią w sprawie wyboru szpitala, a nie iść tam gdzie są wolne miejsca. Wolne miejsca są nie bez powodu.
  Data: 20/07/2023

  Agata
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Witajcie serdecznie, chciałam się z Wami podzielić swoim szczęściem ❤️ Dnia 04.06 o godzinie 00:55 urodziłam cudowną córeczkę w Szpitalu Bródnowskim w całym pęcherzu płodowym. W ciąży od początku zmagałam się z cukrzycą, więc priorytetową sprawa dla mnie było wybranie szpitala z 3 stopniem referencjyjności. W związku z tym ze swojego 1 syna rodziłam 8,5 roku temu na Inflanckiej, i nie byłam zadowolona z opieki poporodowej , zdecydowalam rodzić w innym szpitalu. Do Szpitala Bródnowskiego przyjeżdżałam już kontrolnie na KTG od 35 tyg ciąży, i za każdy razem byłam bardzo dobrze zbadana i zaopiekowana. Do rzeczy, trafiłam na izbę przyjęć w 37+6 tc, w związku z nieregularnymi skurczami, raz na jakiś czas, i odejściu czopa ( czego nie byłam pewna, myślałam że to "krwawienia") wolałam to skonsultować. Po troszkę zwariowanym zapisie KTG lekarz postanowił pozostawic mnie na obserwacji. Najpiej udałam się na salę porodowa, aby tam być podłączona pod KTG ,na dluzszy czas, ewentualnie jak będzie wszystko ok to przeniosą mnie na patologię. Przed samym udaniem się na odział patologi, dostałam regularnych skurczy. Na sali porodwoej od samego początku była, ze mną cudowna połzona!❤️ Anioł, nie kobieta. Mowa o Sandra Zyśk 🤩 Bardzo kompetentna osoba. Ciepła, cierpliwa, troskliwa. Była ze mną cały czas , pomagając i podpowiadając różne sposoby radzenia sobie ze skurczami. Także podczas porodu zaproponowała mi metode kolankowo- łokciową o wlasnie w takiej pozycji urodziła się nasza Księżniczka 😍 akcja porodowa poszła bardzo sprawnie, bo od 1 skurczu do momentu porodu 3h i 15 min. Moje krocze zostało ochronione, od razu miałam córcie przy sobie jeszcze z pepowinką. Cały personel spisał się na medal. Obecnie przebywamy na oddziale położniczym i niczego nam nie brakuje, każdy pomaga i wspiera. Wszyscy są życzliwi i pomocni. Położne same proponują pomoc w różnych kwestiach. Myślę, że sporo napisałam..ale mogłabym jeszcze więcej. Serdecznie polecam Szpital Bródnowski. Jestem nim bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczona 🤩 oby Was spotkało takie szczęście, a poród był wspaniałym wspomnieniem 🌹 zdrówka Kochane dla Was i Waszych maleństw .
  Data: 13/06/2023