fbpx

Oceń porodówkę w Warszawie i okolicach

Szpital Bródnowski – opinie o porodzie

Mazowiecki Szpital Bródnowski zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Kondratowicza 8. W placówce znajduje się Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Neonatologii – obydwa posiadają III stopień referencyjności, co czyni je jednymi z kilku w Warszawie o najwyższej specjalizacji w tych zakresach. Szpital Bródnowski wyróżnia się nowoczesną aparaturą, doświadczoną kadrą ginekologów-położników oraz wieloprofilowością, co umożliwia zapewnienie bezpiecznego porodu również u pacjentek z współistniejącą ciężką patologią ciąży.

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie – warunki

Poród w Szpitalu Bródnowskim nie wymaga skierowania. W placówce odbywają się porody rodzinne, a ponadto możliwe jest kangurowanie dziecka przez partnera po porodzie drogą cięcia cesarskiego. Wśród dostępnych świadczeń wymienia się także możliwość komercyjnego skorzystania z usług indywidualnej położnej przy porodzie.

Mazowiecki Szpital Bródnowski posiada nowoczesne łóżka porodowe i zapewnia szeroki zakres metod łagodzenia bólu porodowego – farmakologicznych i niefarmakologicznych. Jeśli chodzi o Szpital Bródnowski, opinie o porodzie podkreślają skuteczność metod, takich jak środki farmakologiczne rozkurczowe, znieczulenie zewnątrzoponowe bądź wziewne podtlenkiem azotu, immersja wodna czy pozycje wertykalne.

Na Oddziale Położniczym znajdują się 3 sale jednoosobowe oraz 7 sal dwuosobowych. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w przyłóżkowe szafki oraz stanowiska i artykuły do pielęgnacji noworodka.

Co ważne, dostępne są konsultacje ze specjalistami oferowane przez Szpital Bródnowski – opinie o porodzie i pobycie doceniają możliwość spotkania z dietetykiem, psychologiem szpitalnym czy certyfikowanymi doradczyniami laktacyjnymi.

Przy szpitalu działa prywatna szkoła rodzenia.

Adres:
ul. Kondratowicza 8

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Ewa
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  21.08.2023 urodzilam z polozna której opiekę porodowa wykupiłam. Poród był indukowany oksytocyną. Sam poród bardzo szybki, nie dostałam znieczulenia ale tylko dlatego że akcja postępowała błyskawicznie. Opieka w trakcie porodu super, mój mąż był obecny przy porodzie. Z opieki poporodowej jestem bardzo zadowolona. Pediatrzy wspaniali, położne pomagają w razie problemów z karmieniem i innych. Nawet w nocy były chętne aby mi pomóc z synkiem który bardzo się denerwował i miałam problem aby go dostawić do piersi. Wszyscy bardzo serdecznie i pomocni. Na sali była że mną dziewczyna z Turcji po cesarce, słabo znała angielski jednak wszyscy byli dla niej bardzo serdeczni i opiekunczy i starali się jak mogli aby się dogadać. Jedyny minus to niesmaczne jedzenie ale dwie doby można spokojnie przeżyć. Radzę wziąć własne przekąski. W każdej sali był fotel do karmienia co było bardzo wygodne. Łóżka wygodne, można spokojnie się wyspać:) Sunek miał wykonane wszystkie badania i szczepienia, dodatkowo sprawdzono wędzidełko i okazało się że jest do podcięcia, przysłano do nas neurologopede która szczegółowo go zbadała i dala mi namiary na chirurgów którzy się tym zajmują oraz pokazała cwiczenia i masaże jakie mam wykonywać. Dodatkowo poinformowałam że na badaniach połówkowych w ciąży wyszły powiększone miedniczki nerkowe i mimo że na kontroli już było ok to lekarz wykonujący badanie usg polecił kontrolę po urodzeniu aby upewnić się ze faktycznie jest ok. Pediatra od ręki wykonał usg oraz badanie moczu, dostaliśmy też skierowanie na kolejne usg nerek w październiku dla kontroli. Bardzo polecam ten szpital, zarówno ja jak i dziecko byliśmy bardzo dobrze zaopiekowani 🙂
  Data: 17/09/2023

  Anna
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Chciałabym się podzielić opinią oraz polecić szpital Bródnowski w Warszawie rodzę w szpitalu już 3 raz ze względu na cukrzyce ciążowa z insuliną. Każdy poród oraz pobyt wspominam bardzo dobrze dobrze w każdej ciąży przebywałam na patologii, porodówka oraz położnictwo. Dodam że mieszkam około 70 km od szpitala Położne miłe, bardzo pomocne nie miałam problemu aby uzyskać pomoc czy pytanie na zadane pytania. Doradca laktacyjny na miejscu specjaliści do noworodków. Opieka super. Poród pierwszy w 2019 drugi 2021 i ostatni teraz 21.08.23 Dwa ostatnie porody że wspaniałą położna Anioł kochana traktowała mnie jak młodszą siostrę, wyrozumiała w każdym etapie porodu Sandra Zyśk ❤️❤️ pierwszy poród z tą położna w 2021 roku i modliłam się aby trafić znów na nią i się udało rodzilysmy razem ❤️ Życzę takich porodów każdej kobiecie mimo iż rodziłam bez znieczulenia to Sandra mówiła jak mam się ruszać oddychać i co mam robić aby było mniej boleśnie i było. Rodziłam w różnych pozycjach stojąca ,leżąca , chodziłam dowolnie. Jedzonko oceniam też na bardzo dobre jeżeli chodzi o ilość i jakość jedzenia szpitalnego wiadomo nie hotel ale dobre. Sale 3 osobowe ogółem z łazienką i toaleta w pokoju. Zdjęć niestety nie mogę dodać że względu na rozmiar.
  Data: 23/08/2023

  Katarzyna
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Nie polecam tego szpitala. Przez kilka dni byłam na patologii ciąży w celu obserwacji płodu, ponieważ mimo zdrowej ciąży minął już ponad tydzień od oczekiwanego terminu porodu. Obsługa patologii była niemiła, nie można było opuścić malutkiego oddziału, żeby się przejść i rozprostować nogi, było się przykutym do łóżka. Poród był wywoływany oksytocyną i mimo 12h starań, dziecko nie mogło wstawić się w kanał rodny. Lekarz zdecydował o cesarskim cięciu. Dziecko urodziło się zdrowe, ale lekarz dokonujący cięcia naciął mój brzuch na długości 20 cm, chociaż dziecko nie było duże, ważyło niecałe 4 kg i było ułożone nisko, główką do dołu. Standardowo blizna po cesarskim cięciu ma 10-12 cm i nie wystaje kilka centymetrów poza linię wzgórka łonowego z lewej i prawej strony. Na pamiątkę pobytu w tym szpitalu została mi bardzo długą blizna. Nie wspominam miło porodu. Jednak warto kierować się ogólną opinią w sprawie wyboru szpitala, a nie iść tam gdzie są wolne miejsca. Wolne miejsca są nie bez powodu.
  Data: 20/07/2023

  Agata
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Witajcie serdecznie, chciałam się z Wami podzielić swoim szczęściem ❤️ Dnia 04.06 o godzinie 00:55 urodziłam cudowną córeczkę w Szpitalu Bródnowskim w całym pęcherzu płodowym. W ciąży od początku zmagałam się z cukrzycą, więc priorytetową sprawa dla mnie było wybranie szpitala z 3 stopniem referencjyjności. W związku z tym ze swojego 1 syna rodziłam 8,5 roku temu na Inflanckiej, i nie byłam zadowolona z opieki poporodowej , zdecydowalam rodzić w innym szpitalu. Do Szpitala Bródnowskiego przyjeżdżałam już kontrolnie na KTG od 35 tyg ciąży, i za każdy razem byłam bardzo dobrze zbadana i zaopiekowana. Do rzeczy, trafiłam na izbę przyjęć w 37+6 tc, w związku z nieregularnymi skurczami, raz na jakiś czas, i odejściu czopa ( czego nie byłam pewna, myślałam że to "krwawienia") wolałam to skonsultować. Po troszkę zwariowanym zapisie KTG lekarz postanowił pozostawic mnie na obserwacji. Najpiej udałam się na salę porodowa, aby tam być podłączona pod KTG ,na dluzszy czas, ewentualnie jak będzie wszystko ok to przeniosą mnie na patologię. Przed samym udaniem się na odział patologi, dostałam regularnych skurczy. Na sali porodwoej od samego początku była, ze mną cudowna połzona!❤️ Anioł, nie kobieta. Mowa o Sandra Zyśk 🤩 Bardzo kompetentna osoba. Ciepła, cierpliwa, troskliwa. Była ze mną cały czas , pomagając i podpowiadając różne sposoby radzenia sobie ze skurczami. Także podczas porodu zaproponowała mi metode kolankowo- łokciową o wlasnie w takiej pozycji urodziła się nasza Księżniczka 😍 akcja porodowa poszła bardzo sprawnie, bo od 1 skurczu do momentu porodu 3h i 15 min. Moje krocze zostało ochronione, od razu miałam córcie przy sobie jeszcze z pepowinką. Cały personel spisał się na medal. Obecnie przebywamy na oddziale położniczym i niczego nam nie brakuje, każdy pomaga i wspiera. Wszyscy są życzliwi i pomocni. Położne same proponują pomoc w różnych kwestiach. Myślę, że sporo napisałam..ale mogłabym jeszcze więcej. Serdecznie polecam Szpital Bródnowski. Jestem nim bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczona 🤩 oby Was spotkało takie szczęście, a poród był wspaniałym wspomnieniem 🌹 zdrówka Kochane dla Was i Waszych maleństw .
  Data: 13/06/2023

  Magda
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  30.05.23 urodziłam w szpitalu bródnowskim. Akcja działa się dosyć szybko mimo, że to pierwszy poród. W domu odeszły mi wody i dostałam od razu regularnych silnych skurczy. Po około godzinie byłam już w szpitalu z rozwarciem na 3cm. Zaczynając od izby przyjęć, zostałam natychmiastowo przyjęta do gabinetu. Była jakaś pacjentka ale została przeproszona i grzecznie wyproszona przez personel. Zbadano mnie i po chwili byłam już na porodówce z mężem. Mąż otrzymał ubranie na poród. Miałam przyjemność rodzić z cudowną kobietą, położną Sandrą Zyśk (trafiłam na jej dyżur i chwała za to losowi). I teraz moje przemyślenie: gdyby nie wspaniały personel, atmosfera, spokój, zaangażowanie wszystkich co tam byli i przede wszystkim Sandry to trauma porodowa gwarantowana. A tak to jest zachowana równowaga. Ból towarzyszący porodowi rekompensują ludzie którzy pomagają Ci urodzić i sie Tobą opiekują. I na kilka dni po porodzie jestem w stanie powiedzieć, że spokojnie mogę rodzić drugi raz mimo ogromnego bólu jaki doświadczyłam dzięki dobrym wspomnieniom który stworzył personel. Sandra cały czas mnie doglądała, dała przestrzeń na bycie z mężem, wymyślała przeróżne pozycje, na stojąco, pod prysznicem, na siedzaco po turecku, na leżąco bokiem, tylko piłki nie zaliczyłam bo już nie zdążyłam 😉 do tego jej spokój i opanowanie. No cud babeczka. Na 1 faze porodu dostalam znieczulenie, bo o nie poprosił mój mąż 🙂 zero problemów "chcesz to masz". Na faze parcia niestety nie otrzymałam znieczulenia (tak zadecydował lekarz ginekolog) i niestety zostałam nacięta plus jeszcze pęknięcie samoistne bo syn wychodził w pozycji supermena z ręką ku górze 😀 ale zostalam zapytana o zgodę na nacięcie, szyte w znieczuleniu miejscowym. Po urodzeniu kontakt skóra do skóry na czas szycia. Mąż miał możliwość wziąć dziecko na ręce. Na ostatnią mniej więcej godzinę porodu przychodzi cały personel (aż byłam zdziwiona, że tyle osób), ginekolog był obecny i pomagał w wyjściu dziecka, 2 kobitki pomagały dociskać nogi, inna mi przemywała twarz zimnymi gazami, inna stała i kibicowała, Sandra z ginekologiem robili swoje 😀 Urodziłam na plecach ale tak też było mi najwygodniej. Opieka poporodowa na wysokim poziomie. Panie pomagają dostawiać do piersi, przychodzą i pytają kilka razy dziennie czy pomóc, 2-3 razy dziennie chodzi anioł z koszykiem przeciwbólowych, w nocy Panie przychodzą i sprawdzają czy nie zasnęło sie z dzieckiem na łóżku, jeśli tak to dyskretnie odkładają dziecko do wózka obok. Uczą przewijania raz ale jak ma się problem nadal z czymś to pokazują do skutku. Posiłki 3x dziennie - duże - i mi smakowały. Nie musiałam podjadać dodatkowych rzeczy. Byłam na sali 3 osobowej, bez problemu można zmienić salę jak są wolne miejsca. Toaleta w pokoju. Schludnie i czysto. Można wypożyczyć laktator. Nie ma problemu z mm. Podsumowując. Polecam rodzić w bródnowskim 🙂
  Data: 13/06/2023

  Hanna
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Jestem zadowolona z mojego pobytu w szpitalu. Polecam z czystym sumieniem. Opieka na najwyższym poziomie, przez cały pobyt czułam się zaopiekowana i w dobrych rękach, bezpiecznie. Warunki bardzo dobre, czysto, personel kompetentny, miły. Rodziłam w kwietniu 2023. Polecam położne Paulinę i Izę. Wyposażenie sali porodowej dobre (prysznic, łóżko, piłka, drabinki, lina). Nie ma woreczków do ciepłych okładów - trzeba sobie wziąć swoje jeśli chce się używać. Mój poród zakończył się nagłym cc, cały czas czułam się zaopiekowana i bezpieczna mimo że końcówka była groźna. Rana bardzo ładnie zszyta, szybko wróciłam do siebie.
  Data: 23/05/2023

  Katarzyna
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Zdecydowanie nie polecam na poród psn, chociaz może na taki Dzien i obsadę dyzurowa trafiłam… zero empatii, nikt się nie przedstawia, wchodzą, badają, wychodzą, nie wiadomo kto jest kto, kłótnie przy mnie o brak mca na porodówce (po czym się okazało ze jest wolna sala), mimo próśb po 3 dniach i nocach bez snu (bolesne skracanie szyjki), nie dostałam znieczulenia, mimo obciążeń niedoczynnością nadnerczy i tego, ze sama jestem lekarzem w tym szpitalu, musiałam prosić i czekać na sterydy pare godzin, nie ma czegoś takiego jak plan porodu, wywiad z pacjentem- karta ciąży i nic więcej ich nie obchodzi, położna na informacje ze zaczynam tracić przytomność na skurczach (zdarzało mi się to wiele razy w bolu, a tutaj już byłam wymęczona i głodna- nie pozwolili mi jeść pd dnia poprzedniego z powodu możliwości podłączenia oksytocyny), Pani położna powiedziała ze przesadzam, ze wszystkie jakos rodziły, nie zmierzyła mi nawet ciśnienia, wyszła na korytarz komentując to z innymi położnymi. Czułam się jak worek, inkubator, nikt się mną nie przejmował, nie słuchał, jedynie pomiaru ktg były prowadzone b często. Na partych już nie miałam siły przeć, skurcze stawały się coraz słabsze mimo podkręcania oksytocyny. Opieka poporodowa w porzadku- panie od laktacji same przychodziły i pytały czy coś trzeba, pielęgniarki neonatologiczne cudowne. Jedzenie dramat, śmierdziało brudna ściera, bardzo nieprzyjemna salowa, ciagle miała jakis problem. Generalnie może ok na cesarke, ale po tym co tam przeszłam na ta chwile nigdy więcej psn.
  Data: 10/05/2023

  Maja
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam z początkiem kwietnia 2023r. Z porodówki i opieki jestem bardzo zadowolona. Zaopiekowana od początku do samego końca podczas porodu. Naprawdę polecam. Pozdrawiam cały zespół
  Data: 26/04/2023

  Anna
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Polecam z całego serca oddział położniczy na Bródnie. Panie Położne we dwie starały się jak najbardziej mi pomóc w trakcie porodu. Pan Doktor Bachanek również zadbał o to żebym od początku do końca była pod jak najlepszą opieką. Odnośnie oddziału neonatologii również trafiałam na cudownych lekarzy oraz większość super pielęgniarek, którzy potrafili wesprzeć radą w trudnych momentach i starali się jak tylko mogli, aby pobyt w szpitalu był tak długi, żeby wypisać dziecko bez problemów z nawracajacą żółtaczķą.
  Data: 18/04/2023

  Angelika
  Szpital: Mazowiecki Szpital Bródnowski (ul. Kondratowicza 8)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam w szpitalu bródnowskim 4 kwietnia przez cesarskie cięcie. KTG wykonywalala Pani Maria, młoda i sympatyczna położna. Opieka i personel na sali operacyjnej była cudowna. Pan dr Dźwigała sprawnie i bez żadnych zastrzeżeń z mojej strony przeprowadził cc. Pani anestezjolog dbała o mój stan i wyjaśniała, co się dzieje. Po wyjęciu córki, pokazano mi ją i umożliwiono ucałowanie. Po czym zabrano Małą na neonatologię. Wykonano niezbędne pomiary i przekazano ją tacie do kangurowania. Po zszyciu zostałam przewieziona na neonatologię, gdzie czułam się zaopiekowana i tata był razem ze mną. Miałam na noc opłaconą położna. Dzięki czemu mogłam dojść do siebie i odpocząć. W szpitalu wykonano niezbędne badania Małej, dostawałam kroplówki przeciwbólowe a potem leki. Serdecznie polecam ten szpital. A, i mają super mega wygodne fotele do karmienia. 🙂 Też sobie taki zamówiłam. Minus: jedzenie 😞
  Data: 16/04/2023