fbpx

Oceń porodówkę w Warszawie i okolicach

Szpital Karowa – opinie o porodzie

Szpital Kliniczny im. Księżnej Mazowieckiej znajduje się w Warszawie przy ul. Karowej 2. Posiada 3 poziom referencyjności, czyli najwyższy w zakresie specjalistycznej opieki. W ramach szpitala funkcjonują trzy kliniki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w których pacjentki znajdują opiekę z zakresu położnictwa i ginekologii, endokrynologii oraz neonatologii i intensywnej opieki noworodka. Tu funkcjonuje też m.in. odpłatna poradnia laktacyjna oraz szkoła rodzenia.

Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej – ul. Karowa 2 Warszawa

Poród w szpitalu Karowa odbywa się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Skorzystasz tu z możliwości porodu rodzinnego, czyli z osobą towarzyszącą. Na bloku porodowym szpitala Karowa znajduje 5 jednoosobowych sal porodowych i każda posiada klimatyzację, a także mobilne KTG. Na każdej sali jest też stanowisko noworodkowe, które posiada specjalistyczny sprzęt pozwalający na profesjonalną opiekę nad nowonarodzonym dzieckiem.

Pacjentki mogą skorzystać z wielu metod łagodzenia bólu porodowego. To m.in. aromaterapia, worek sako, prysznic, możliwość przybierania dogodnych pozycji na piłce, czy korzystanie z aparatu TENS dostępnego na oddziale. Na życzenie podawane jest też znieczulenie farmakologiczne tj. znieczulenie zewnątrzoponowe lub gaz wziewny Entonox.

Po porodzie, jeśli nie pojawiają się przeciwwskazania zdrowotne ze strony matki lub noworodka, dziecko można kangurować w kontakcie skóra do skóry przez 2 godziny i wtedy po raz pierwszy przystawić je do piersi.

Ponadto szpital oferuje komercyjną możliwość skorzystania z usługi indywidualnej położnej przy porodzie, a także wykupienia dodatkowej opieki pielęgnacyjnej po cięciu cesarskim.

Adres: ul. Karowa 2

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Martyna
  Szpital: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej (ul. Karowa 2)
  Ocena:
  Opinia:
  Czekałam na przyjęcie (38 c bliźniaczej ) ledwo siedząc na izbie 3h . Po przyjęciu panie położne super miłe … oczekiwanie na planowe cesarskie cięcie kolejne 3 h( ale to akurat rozumiem są różne sytuacje). Na bloku usłyszałam jak wykonująca cięcie mówi do koleżanek „ ciagle trafiają mi się otyłe pacjentki….l🙀🙀🙀🙀😳 Na oddziale po porodzie z bliźniakami ani razu nikt nie przyszedł i nie zapytał czy potrzebuje jakiejkolwiek pomocy…
  Data: 09/03/2023

  Natalia
  Szpital: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej (ul. Karowa 2)
  Ocena:
  Opinia:
  Poród pod koniec stycznia 2023. Trafiłam na świetną położna przy porodzie - złota kobieta oby takich więcej ,profesjonalna robota z podejściem ludzkim do człowieka ,nasz pobyt z dzieckiem się przedłużył ,generalnie nie było żadnych problemów z obsługą ,panie na salach obserwacji dla noworodków również wzorowo się spisały♥️ Szczerze polecam ten szpital 👍
  Data: 24/02/2023

  Marta
  Szpital: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej (ul. Karowa 2)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam na Karowej, w bardzo trudnej sytuacji - w 19 tygodniu wykryto u mnie niewydolność szyjki macicy, w 24 tygodniu urodziłam wczesniaka, który po kilku dniach umarł. Na tym tle naprawdę gigantyczna ulga i wsparciem było to, że przez cały okres mojego pobytu tam personel zachowywał się fantastycznie - lekarze byli profesjonalni, konkretni i wspierający, informowali o tym co i jak ze mną, co z dzieckiem, jakie mam możliwości, co planują zrobić... Cały personel neonatologii był zaangażowany, informował nas na bieżąco co i jak, robiono mnóstwo badań kontrolnych, a położne i salowe też były na prawdę fajne i wspierające. Musiałam leżeć kilka tygodni na płasko,w zasadzie nie mogłam wstawać - w okresach gdy i mogłam iść do toalety i korzystałam z basenu, dostałam salkę jednoosobowa, pomagano mi i pozwalano funkcjonować z godnością, co w sytuacji gdy nawet załatwiasz się na łóżku nie jest latwe. Nikt nie wchodził bez pukania, pomagano mi we wszystkim, nikt na to nie narzekał i nie dawał mi odczuć że nie ma ochoty, poza tym przez cały okres miałam wsparcie rehabilitantki i psychologa. Porod,z przyczyn medycznucj był w pozycji wymuszonej, ale przy porodzie zaproponowano mi znieczulenie podpajęczynówkowe, nie musiałam się o nie prosić, anestezjolog pojawił się w 15 minut, był naprawdę wspierający, sympatyczny i z poczuciem humoru, podobnie jak doktor, która prowadziła porod i położna. Wsparcie przy rozkręcaniu laktacji też było świetne - ze strony położnych - wiem że jest dostępna CDL, ale nie było potrzeby się z nią kontaktować. Jedyny minus porodówki to naprawdę niewygodne łóżko - ale też podejrzewam, że nie jest ono pomyślane z perspektywa 3 dni powstrzymywania porodu - na ginekologii i patologii ciąży łóżka były bardzo wygodne. Gdy nastąpiło najgorsze, położne na neonatologii były przy mnie cały czas, zatroszczyły się o rzeczy, o których nawet nie pomyślałam - umożliwiły mi przytulenie córki i pożegnanie się z dzieckiem, zaproponowały mi że zrobią nam kilka zdjęć, żebym miała jakiekolwiek pamiątki, ubrały ciałko tak, żeby z godnością można je było przekazać dalej, dopilnowały, żebym miała tyle czasu z nią ile potrzebuje, były dyskretne, ale starały sie, żebym nawet na chwilę nie została sama. Na ginekologii, gdzie leżałam po porodzie spotkałam się z pełnym wsparciem i zrozumieniem, pojawiła sie psycholog szpitalna, lekarze poświęcili mi sporo czasu, była też pomoc od tej formalnej strony. To jest naprawdę szpital z sercem.
  Data: 22/02/2023

  Klaudia
  Szpital: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej (ul. Karowa 2)
  Ocena:
  Opinia:
  To był mój drugi poród w tym szpitalu. Pierwszy w 2020 średnio dobrze wspominam. Teraz rodziłam w lutym 2023. Położne super, możliwość korzystania z piłek, ćwiczeń i prysznica a wręcz zachęcanie do tego. Położna stale sprawdzająca stan jak i rozwarcie. Studentki bardzo chętne do pomocy. Poród w pozycji na boku. Brak nacięcia co więcej udało się również bez pęknięcia. Dokładne wskazówki położnej w trakcie porodu i wsparcie. Nie wiem jak inne ale my trafiliśmy na świetną położną i na zmianie dziennej jak i nocnej, która zakończyła naszą przygodę z porodem.
  Data: 18/02/2023

  Joanna
  Szpital: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej (ul. Karowa 2)
  Ocena:
  Opinia:
  Niestety w tym szpitalu nie ma przestrzegania praw pacjenta,z zakresu prawa do intymnosci. Sprawa wylądowała u Rzecznika Praw Pacjenta, natomiast konieczna była interwencja prawnika by szpital mnie za skandaliczne zachowanie położnych mnie przeprosił.
  Data: 19/01/2023

  Agnieszka
  Szpital: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej (ul. Karowa 2)
  Ocena:
  Opinia:
  Pobyt na patologii ciąży (prawie 2 miesiące) wspominam bardzo dobrze. Dobra opieka, komunikacja z lekarzami, dobre i smaczne żywienie. Pomimo problemów czułam się bezpiecznie i zaopiekowana. Po CC dziecko było na patologii noworodków a dla mnie (kilku innych mam) zabrakło miejsca na położniczym i byłam na ginekologii w innym skrzydle szpitala. Była to spora niedogodność szczególnie przez pierwsze doby do CC. Mimo to nie wyobrażam sobie innego szpitala bo zauważyłam przez te 3 miesiące że jak są większe problemy z ciążą lub noworodkiem to i tak z całej okolicy zwożą tam pacjentki i dzieciaczki.
  Data: 12/01/2023

  Ania
  Szpital: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej (ul. Karowa 2)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodzilam przez cc ze względów medycznych i tutaj nie mam nic do zarzucenia lekarzom i położonym na oddziale porodowym. Super atmosfera, spokój. Zupełnie co innego mogę powiedzieć o oddziale położniczym. Lekarze w porządku i od strony ginekologicznej i dla dziecka. Za to położne według mnie to porażka i nie byla to tylko moja opinia bo koleżanki obok mówiły to samo. Na oddziale zostaje podawana maluchom glukoza dla uspokojenia. Mojego malucha nikt nie był wstanie wybudzic do karmienia bo takiej glukozie. Padło haslo jak zglodnieje to się obudzi. Prosilam wiele razy żeby nie podawać mu glukozy i tak robiły co chciały. Spadek wagi byl 11% przed wypisem i na szybko go karmilam mlekiem modyfikowanym. Uzyskalam 10% ale i tak były wątpliwości do wypisu. Podczas obchodu została podana znowu glukoza i to przy mnie. Wkurzylam się. Lekarka zasugerowala żebym wypisala się na żądanie i ona mnie wypuści bez problemu. I tak się skończyła przygoda z tym oddziałem. Może 3 położonym chce się tam myśleć, reszta to tylko tłum.
  Data: 10/01/2023

  Joanna
  Szpital: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej (ul. Karowa 2)
  Ocena:
  Opinia:
  Na porodówce świetna,kompleksowa opieka. Ciągła kontrola stanu zdrowia matki i dziecka, pełna podmiotowość w traktowaniu pacjentek.
  Data: 16/11/2022

  Kamila Dominik
  Szpital: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej (ul. Karowa 2)
  Ocena:
  Opinia:
  Miałam planowe cięcie, od momentu wejścia na oddział czułam, że to jest właśnie to miejsce. Lekarze na bloku, położne na pooperacyjnej, położne na oddziale i w końcu neonatolodzy to najlepsza ekipa na jaką mogłam trafić. Serdecznie polecam.
  Data: 27/09/2022

  Karolina
  Szpital: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej (ul. Karowa 2)
  Ocena:
  Opinia:
  We wrześniu 2022 miałam tutaj CC. Ogólnie polecam szpital ale… -polecam szpital wszystkim mamom, których to będzie kolejny poród i wiedzą już jak obsłużyć i zadbać o noworodka po porodzie. Opieka na oddziale po porodzie jest dobra, ale taka nienachalna. Panie położne nic od siebie nie tłumaczą od podstaw jak karmić, kiedy karmić, co ile karmić, jak przystawiać, jak przemywać, jak przewijać. Zauważyłam ze pozytywnie i chętnie odpowiadają na pytania jak się przyjdzie do dyżurki z prośba o pomoc i są pomocne ale same od siebie w nic nie wprowadzają, położne prawie w ogóle nie zaglądają do sal pacjentek. Jedynie obchody lekarskie. Szkoda. To moje drugie dziecko i byłam bardziej świadoma jak opiekować się nowym Człowiekiem, jednak obserwując na oddziale „świeże” mamy widziałam, że były dość zagubione. Pierwsze dziecko rodziłam w Św. Zofii i tam położne we wszystko wprowadzały, pokazywały, systematycznie zaglądały na sale aby upewnić się, że żadna mama nic nie potrzebuje. Tutaj na Karowej zdecydowanie tego brakowało. uwagi dodatkowe: - na Karową weź swój kubek i łyżeczkę bo inaczej nie ma się w czym napić herbaty do posiłku 🙁
  Data: 27/09/2022