fbpx

Oceń porodówkę w Warszawie i okolicach

Szpital Madalińskiego – opinie o porodzie

Szpital Ginekologiczny-Położniczy im. Świętej Rodziny znajduje się w Warszawie przy ul. Madalińskiego 25. Tu możesz urodzić w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Oddział położniczy szpitala św. Rodziny posiada 2 stopień referencyjności. Oprócz możliwości porodu w warunkach szpitalnych, w ramach placówki można skorzystać z Centrum Porodów Naturalnych, czyli miejsca przybliżającego poród w warunkach domowych, jednak z medycznym zapleczem za ścianą.

Szpital Ginekologiczny-Położniczy im. Świętej Rodziny w Warszawie

Na bloku porodowym szpitala znajduje się 8 jednoosobowych sal porodowych, z których każda wyposażona jest w sprzęt wspierający rodzącą w łagodzeniu bólu porodowego. Do niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu w tym szpitalu należą m.in. aromaterapia, masaż, muzykoterapia, immersja wodna czy aktywność fizyczna. Rodząca może zdecydować się również na znieczulenie farmakologiczne, które obejmuje gaz Entonox oraz znieczulenie zewnątrzoponowe lub podpajęczynówkowe.

Szpital oferuje komercyjne usługi jak możliwość wykupienia indywidualnej opieki położnej podczas porodu czy pobytu po porodzie w pokoju o podwyższonym standardzie.

Pacjentki mogą rodzić też w Centrum Porodów Naturalnych szpitala przy Madalińskiego. W tym miejscu odbywają się rozwiązania ciąż niepowikłanych, odbywające się w terminie. Sale Centrum Porodów Naturalnych są zaaranżowane tak, by przypominać warunki domowe. W takim porodzie uczestniczy wówczas tylko położna, a jedyne sposoby stymulacji skurczowej to te naturalne. W przypadku jakichkolwiek komplikacji, rodząca natychmiastowo trafia na blok porodowy.

Adres:
ul. Madalińskiego 25

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Anna
  Szpital: Szpital Ginekologiczno-położniczy im. Świętej Rodziny przy (ul. Madalińskiego 25)
  Ocena:
  Opinia:
  W styczniu urodziłam córeczkę w szpitalu na Madalińskiego. Na izbę dotarłam o 3:30 w nocy, było totalnie pusto, zostałam zbadana i szybko przyjęta na salę porodową. Wyposażenie - bajka. Piłka, wanna (można rodzić do wody), worek sako, dużo miejsca na aktywność wszelaką. W bólach niestety nie zwróciłam uwagi na nic więcej, ale na pewno oferta jest bogata. Byłam cały czas podłączona do KTG i kroplówkę, ale mogłam się poruszać (na tyle, na ile pozwoliły kable, ale było to dla mnie wystarczające). Planowo rodziłam bez znieczulenia, postęp porodu był dość szybki, więc nie wypowiem się odnośnie farmakologicznych metod łagodzenia bólu w szpitalu, natomiast lekarze byli na miejscu. Położną miałam fantastyczną, bardzo mnie wspierała, dzięki niej poród nie jest traumą, a wciąż pięknym wydarzeniem. Niestety nie obyło się bez nacięcia krocza (spadek tętna dziecka), ale nie odczuwam żadnych dolegliwości, wszystko ładnie się wygoiło, szwy rozpuszczalne. Jeśli chodzi o szpital to nie ma się do czego przyczepić. Pokoje dwuosobowe z łazienką. Są też dostępne sale komercyjne, jednak warunkiem jest przebywanie osoby towarzyszącej prawie 24h w sali/szpitalu. Jest świeżo, czysto, personel bardzo miły, głównie młode osoby. Położne zawsze przychodzą i pomagają - trzeba tylko o tę pomoc poprosić, choć odwiedzają też oczywiście bez konkretnego wezwania, po prostu rzadziej. Jedynie jedzenie klasycznie szpitalne, ale da się przeżyć. Polecam za to mieć ze sobą jakieś przekąski, bo kolację podają po 16:00. W czwartek rano poród, w sobotę wieczorem byłyśmy już w domu, więc gdy wszystko jest w porządku to nie trzymają długo. Dodatkowo w przypadku problemów z karmieniem piersią bardzo polecam Poradnię Laktacyjną w szpitalu! Gdybym miała rodzić jeszcze raz, to zdecydowanie na Madalińskiego:)
  Data: 13/03/2023

  Paulina
  Szpital: Szpital Ginekologiczno-położniczy im. Świętej Rodziny przy (ul. Madalińskiego 25)
  Ocena:
  Opinia:
  W styczniu 2023 urodziłam zdrową córkę przy pomocy prywatnej położnej. Wcześniej leżałam kilka dni na patologii ciąży oraz w dniu przyjęcia do porodu zostałam skierowana na tenże oddział. Na patologii ciężko dowiedzieć się o swój stan zdrowia, położne nie należą do najserdeczniejszych. Lekarze z mojej perspektywy - kompetentni i zainteresowani pcjentkami. Co do porodu - jeżeli będę jeszcze rodziła, to ponownie wybiorę ten szpital. Mimo, że nie wierzono w moje skurcze to przyjęto mnie na oddział (nie pisały się na ktg, a ja nie wyglądałam na rodzącą). Po kilku godzinach przeszłam na salę porodową. Rodziłam ze znieczuleniem. Sam poród oceniam jako dobry, byłam otoczona serdeczną opieką. Na oddziale poporodowym położne były bardzo serdeczne, uprzejme i pomocne. Nie czułam presji na karmienie piersią, zaproponowano mi wypożyczenie laktatora, pomagano przystawić dziecko do piersi.
  Data: 09/03/2023

  Izabela
  Szpital: Szpital Ginekologiczno-położniczy im. Świętej Rodziny przy (ul. Madalińskiego 25)
  Ocena:
  Opinia:
  Ogólnie szpital w porządku (większość standardów zachowana). Aczkolwiek przy krwotoku (pęknięcie krocza i pochwy) czekałam bardzo długo na lekarza. Wiedział że jest krwotok i zanim przyszedł zeszło sporo czasu, spojrzał i znowu gdzieś zniknął. Jak wrócił to szył na szybko i bez znieczulenia ("bo w tamtym miejscu nie da rady zrobić znieczulenia") i byłam doszywana za jakieś 3 godziny bo okazało się że nadal rana jest nie zszyta. Straciłam dużo krwi tak że proponowali przetoczenie jej. Również oczekiwałam lepszego wsparcia w karmieniu piersią. Panie pomagały przystawiać ale wyszłam ze szpitala z synkiem który nie chciał piersi i jadł tylko z butelki i poradą żeby używać sns albo nakładek. Potem w domu CDL zdiagnozowała szybki wypływ i z jej pomocą wróciliśmy do karmienia piersią.
  Data: 09/03/2023

  Alicja
  Szpital: Szpital Ginekologiczno-położniczy im. Świętej Rodziny przy (ul. Madalińskiego 25)
  Ocena:
  Opinia:
  Sala porodowa super: łazienka z prysznicem, na sali wanna fotel, piłka, wszelkie dorodności. Poród pomimo reakcji prywatnej położnej i prób podjęcia cc (syn miał złe ustawiona głowę) cała akcja zakończyła się porodem z próżnociągiem i zamartwicą u dziecka. Można było temu zapobiec bo położna 2 razy prosiła o kontrole lekarzy niestety parcie w tym szpitalu na porody SN mogło przepłacić zdrowie a nawet życie mojego dziecka. Opieka na neonatologii ok. Opieka na bloku poporodowym tez ok, kontrole lekarzy, pomocne położne i położne laktacyjne. Byłam na sali 4 doby i naprawdę nie mogę się przyczepić, czułam duże wsparcie. niestety mój kolejny poród nie będzie w tym szpitalu, boje się ze kolejny raz ważniejsze będą statystyki.
  Data: 09/03/2023

  Magda
  Szpital: Szpital Ginekologiczno-położniczy im. Świętej Rodziny przy (ul. Madalińskiego 25)
  Ocena:
  Opinia:
  Córeczkę urodziłam naturalnie 01.12.2022r. Jest to moje pierwsze dziecko więc długo szukałam szpitala, w którym chcę urodzić. Na początku mój wybór padł na Żelazną, ale później moja pani ginekolog podpowiedziała mi szpital na Madalińskiego. Nie byłam jakoś przekonana, ale zaczęłam od wycieczki do szpitala, później zapisałam się do szkoły rodzenia i stwierdziłam, że zostaje. I to był strzał w 10. Szpital świetny, personel super. Poród odbierała młoda położna Marysia, która miała do mnie super podejście, była bardzo pomocna i wspierająca, cały czas powtarzała "Madzia, dasz radę"😃 Położne na sali poporodowej też fajne, profesjonalne, często zaglądały i pytały czy w czymś pomóc. Jak dla mnie same plusy. Moje następne dziecko z pewnością przyjdzie na świat w szpitalu na Madalińskiego👍
  Data: 07/03/2023

  Natalia
  Szpital: Szpital Ginekologiczno-położniczy im. Świętej Rodziny przy (ul. Madalińskiego 25)
  Ocena:
  Opinia:
  W szpitalu na Madalińskiego bardzo dobrze mi się rodziło , personel bardzo miły , przez cały pobyt traktowałam panie jak ciocie 🙂 nie mam do czego się czepiać , polecam każdej przyszłej mamie poród w tym szpitalu , jak będzie mi dane mieć kolejnego dzidziusia znowu będę tam rodzic
  Data: 21/02/2023

  Izabela
  Szpital: Szpital Ginekologiczno-położniczy im. Świętej Rodziny przy (ul. Madalińskiego 25)
  Ocena:
  Opinia:
  Cudowna opieka zarówno na patologii ciąży, porodówce jak również opieka po porodzie. Przez caly pobyt czulam sie jak w prywatnej klinice. Personel bardzo pomocny i kompetentny. Życzę każdej kobiecie takiej opieki.
  Data: 20/02/2023

  Syla
  Szpital: Szpital Ginekologiczno-położniczy im. Świętej Rodziny przy (ul. Madalińskiego 25)
  Ocena:
  Opinia:
  W szpitalu miałam planowane CC. Lekarki, które je przeprowadzały były przemiłe i sprawiały, że czułam się bezpiecznie. Na komercyjną salę na położniczym nie załapałam się, ale na 2-os sali na bloku A przy neonatologii było całkiem znośnie (byłam tam tydzień). Ogólnie lekarzy i położne oceniam bardzo dobrze. Chętnie pomagali i wyjaśniali wątpliwości. Położne przemiłe, często zaglądały i pomagały. Zdarzały się nieliczne wyjątki położnych na neonatologii czy IP które odnosiły się do pacjentek jak do nieudaczniczek, ale to już kwestia człowieka… pewnie wypalone pracą, ale potrafiły podnieść ciśnienie. Trochę brakowało mi jednego standardu informowania począwszy od pań w rejestracji aż po położne na każdym etapie tj każdy miał swoje teorie o pielęgnacji dziecka czy organizacji szpitala. Innymi słowy na to samo pytanie każdy odp coś innego. Odejmuję gwiazdkę za fatalną kuchnię - obiady bez smaku, często zimne i niezjadliwe. Mikrofali brak. Kolacja o 16 jakoś nadrabiała, ale najlepiej mieć swoje jedzenie. Odwiedziny tylko 16-19. Przy wypisie o tej samej porze nie wiedzieć czemu tatuś już wejść nie może tylko ma czekać na patio.
  Data: 27/01/2023

  Karolina
  Szpital: Szpital Ginekologiczno-położniczy im. Świętej Rodziny przy (ul. Madalińskiego 25)
  Ocena:
  Opinia:
  Pobyt w szpitalu oceniam bardzo na plus. Bardzo miłe i pomocne położne na porodówce jak i na położnictwie. Gorzej na patologii ciąży, tam położne starszej daty niezbyt wyrozumiałe dla kobiet, ale ogólnie nie mam większych zastrzeżeń.
  Data: 10/01/2023

  Monika
  Szpital: Szpital Ginekologiczno-położniczy im. Świętej Rodziny przy (ul. Madalińskiego 25)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam w 2019 oraz 2022 roku Opieka okołoporodowa dla mnie bez zastrzeżeń. Nie które położne bardzo miłe i pomocne. Jedynym minusem to posiłki, niestety jedzenie nie należało do najlepszych.
  Data: 10/01/2023