fbpx

Oceń porodówkę w Warszawie i okolicach

Szpital Medicover – opinie o porodzie

Medicover to komercyjna placówka, co oznacza, że porody w niej są płatne. W szpitalu funkcjonuje m.in. klinika położnictwa, oddział neonatologii i intensywnej opieki nad noworodkiem, a także oddział patologii ciąży. Klinika położnictwa Medicover posiada 2 stopień referencyjności i dzięki temu świadczy specjalistyczną opiekę nad kobietami w zagrożonych ciążach oraz opiekuje się noworodkami urodzonymi przed 35 tygodniem ciąży oraz z niską masą urodzeniową. Oferta porodowa oferowana jest w pakietach: poród naturalny, poród cesarskie cięcie (w przypadku wskazań), a także pakiet prestige.

Szpital Medicover – poród Warszawa

Powyższe pakiety porodowe, oprócz samych porodów, obejmują m.in. szereg wizyt u specjalistów przed porodem, m.in. wizytę kwalifikacyjną u lekarza-położnika, wizytę u anestezjologa, czy neonatologa. W trakcie porodu gwarantują dostęp do farmakologicznych i niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu porodowego, a po nim – pobyt w pokoju jednoosobowym lub rodzinnym (w zależności od pakietu), konsultacje dietetyka, doradcy laktacyjnego oraz fizjoterapeuty uroginekologicznego.

Medicover oferuje szereg dodatkowych usług okołoporodowych jak wykupienie usługi indywidualnej, wybranej położnej czy wybór lekarza dedykowanego do opieki podczas porodu. Pacjentki mogą skorzystać też z oferty szkoły rodzenia wraz z kursem pierwszem pomocy niemowlętom, która odbywa się w weekendy.

W szpitalu Medicover niezmiennie odbywają się porody rodzinne. Osoba towarzysząca może być obecna podczas porodu siłami natury, a także przy cięciu cesarskim – w tym przypadku przy spełnieniu dwóch warunków: osoba towarzysząca będzie stosować się do poleceń personelu oraz będzie ubrana w specjalny strój wymagany na bloku porodowym przez cały okres cięcia.

Adres:
ul. Rzeczypospolitej 5

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Iwona
  Szpital: Szpital Medicover (ul. Rzeczypospolitej 5)
  Ocena:
  Opinia:
  Nie polecam szpitala Medicover. Sam poród był lekki, położna cudowna. Natomiast lekarz, który przyszedł na ostatnie 5 min.. W**** na nazwisko. Nie zauważył, że łożysko urodziło się nie pełne… w konsekwencji czego po mc od porodu jako szczęśliwa mama wylądowałam z krwotokiem na łyżeczkowaniu. Straciłam dużo krwi, potrzebna była transfuzja i dwa dni byłam rozdzielona od dziecka. W wyniku stresu i mocnych antybiotyków straciłam pokarm. Do dziś leczę się u psychiatry na PTSD. A lekarz i szpital ? Nawet nie przeprosili … trzy miesiące szarpałam się z nimi o wynik histopatologii i dokumentacji medycznej. Zdecydowanie nie polecam. Jestem bardzo rozczarowana, tym bardziej wybrałam prywatny szpital żeby uniknąć komplikacji. Jak się później dowiedziałam, resztki których było dużo mogły doprowadzić do sepsy wiec i tak miałam dużo szczęścia. Cały czas zastanawiam się nad pozwaniem lekarza i szpitala. Dziewczyny nie warto. Lepiej rodzić w państwowym szpitalu i zapłacić dobrej położnej.
  Data: 09/03/2023

  Kasia
  Szpital: Szpital Medicover (ul. Rzeczypospolitej 5)
  Ocena:
  Opinia:
  Na Medi zdecydowałam się w pandemii, kiedy nie było porodów rodzinnych, miałam trochę wskazania do CC ale słyszałam, że „zobaczy się ma sali”. Czytając opinie na fb, że odsyłają bo brak miejsc, nie ma anestezjologa, zwlekają do ostatniej chwili byłam przerażona. Kiedy pod koniec ciąży kupiłam pakiet, potwierdziłam CC, termin od razu ulga. Wieczorem pojechaliśmy z mężem do szpitala, przyjęcie, pokój prawie jak w hotelu. Ogólnie pielęgniarki i położne przemiłe, jedzenie bardzo dobre, warunki super. Czułam się zaopiekowana, miałam pomoc z córką. Pokazano nam jak kąpać noworodka, jak przystawiać do piersi, blizna po cięciu malutka. Ani chwilę się nie bałam o siebie czy dziecko a mąż byl nawet na sali w trakcie cięcia, czasem wspominamy to sobie 😉 polecam, zapewniło mi to spory spokój.
  Data: 06/02/2023

  Kinia
  Szpital: Szpital Medicover (ul. Rzeczypospolitej 5)
  Ocena:
  Opinia:
  Miałam poród wywoływany w 41tc. Urodziłam SN z ZZO (od momentu podania nie czułam bólu aż do końcówki fazy partej, udało mi się nawet zdrzemnąć, co wydaje się abstrakcyjne dla znajomych, które rodziły bez znieczulenia). Pani anestezjolog to anioł. Po porodzie pojawiły się komplikacje (miałam ręcznie wydobyte łożysko w narkozie i przetaczaną krew). Opieka medyczna była na najwyższym poziomie, bardzo szybko wróciłam do formy. Nie poniosłam dodatkowych kosztów. Plotki o tym, że prywatne szpitale zawodzą, gdy pojawiają się komplikacje można włożyć między bajki. Nie mam żadnej traumy poporodowej mimo, że dziecko było bardzo duże i miałam nacięte krocze. Czułam się bezpieczna i zaopiekowana. Korzystaliśmy z mężem z pokoju rodzinnego. Mąż był ze mną od momentu przyjęcia na wywołanie do wypisu. Poza kwestiami medycznymi warto zaznaczyć, że warunki pobytu „hotelowe” (kosmetyki dla dziecka, mamy a nawet męża, szlafrok, kapcie, suszarka, do dyspozycji pomieszczenie z lodówka, mikrofalówka i czajnikiem, ale raczej tylko żeby zrobić herbatkę, bo catering bardzo smaczny). Nie mieliśmy dedykowanego lekarza i położonej, ale chyba nie można źle trafić- wszyscy byli przemili i pomocni. Rodziliśmy z położną Prachnio i dr Wypychem. Każdej rodzącej życzę tak wspaniałej opieki.
  Data: 21/01/2023

  Emilia
  Szpital: Szpital Medicover (ul. Rzeczypospolitej 5)
  Ocena:
  Opinia:
  Wszystko zgodnie z planem. Nie żałuję żadnej wydanej złotówki. Profesjonalna opieka plus obecność partnera 24 h na dobę. Intymność we własnym pokoju z łazienką. Miły personel który nie ma złego dnia.
  Data: 14/01/2023

  Agnieszka
  Szpital: Szpital Medicover (ul. Rzeczypospolitej 5)
  Ocena:
  Opinia:
  Szybkie przyjęcie na oddział, wszystko dobrze zorganizowane, personel życzliwy, spełniał prośby. Czuliśmy się zaopiekowani.
  Data: 27/09/2022

  Agnieszka
  Szpital: Szpital Medicover (ul. Rzeczypospolitej 5)
  Ocena:
  Opinia:
  Bardzo polecam poród w tym szpitalu oraz kadrę medyczna. Miałam poród przez cc z uwagi na tokofobie. Jest to miejsce gdzie wybór kobiet jest uznawany co jest rzadkością w tych czasach. Poród zaczął się od odejścia wód płodowych i przebiegł bez komplikacji. Zespół położnych, anestezjologów i lekarzy dbali na każdym kroku o mnie i dziecko. A co najważniejsze razem z partnerem mamy pozytywne wspomnienia z porodu. Bez traumy, tylko sama radość i miłość. Polecam bardzo na drugi poród tez tu wrócę.
  Data: 01/09/2022

  Zuzanna Zawistowska
  Szpital: Szpital Medicover (ul. Rzeczypospolitej 5)
  Ocena:
  Opinia:
  Lepiej nie mogłam trafić, mon poród był praktycznie bezbolesny, środki przeciwbólowe były podane w idealny sposób, jak tylko o nie poprosiłam. W 2 fazie czułam parcie ale bez bólu. Personel przemiły, warunki świetne.
  Data: 07/08/2022

  Paulina
  Szpital: Szpital Medicover (ul. Rzeczypospolitej 5)
  Ocena:
  Opinia:
  To była najlepsza decyzja z możliwych. Niewyobrazalny komfort wchodzenia w rodzicielstwo. Niezwykła empatia, profesjonalizm, poświęcony czas personelu sprawiły, że od pierwszych chwil przekroczenia progu szpitala człowiek nie wie co to stres. Ogromnym plusem jest fakt obecności męża/partnera na sali (zarówno w naszym przypadku przy CC jak k przez cały okres pobytu). Położne uczyły męża wszystkich czynności przy maluszku abym ja mogła zregenerować się o odpocząć po operacji. Na wszystkie noce noworodek był zabieramy (na życzenie) na oddział noworodkowy abyśmy mogli się wyspać kiedy to położne czuwały nad dzieckiem. Perfekcyjne szycie - brak problemów z blizną. Dokładnie tłumaczenie każdej czynności przy mnie jak i tych dotyczących malucha.
  Data: 11/07/2022

  Anna
  Szpital: Szpital Medicover (ul. Rzeczypospolitej 5)
  Ocena:
  Opinia:
  Bardzo wysoko oceniam szpital. Szczególnie chirurga Leszka Jastrzębia, który poprawił mi pierwsze CC i sprawił ze to drugie jest rewelacyjnie komfortowe. Dziś już wiem jak wiele zależy od umiejętnego operowania. Przemiła Pani anestezjolog oraz większość położnych i pielęgniarek. Jedyne zastrzeżenie jakie mogę mieć to badanie dzieci bez udziału mam. Pielęgniarki przychodziły, brały dzieci do badania a później przychodził lekarz neonatolog i tłumaczył co wyszło z badania. Wolałabym widzieć wszystkie procedury wykonywane na moim dziecku.
  Data: 10/07/2022

  Sylwia
  Szpital: Szpital Medicover (ul. Rzeczypospolitej 5)
  Ocena:
  Opinia:
  Bardzo polecam każdej kobiecie porod w szpitalu Medicover. Podejście do pacjentki jest na najwyższym poziomie, czułam się zaopiekowana, warunki bardzo dobre (osobny pokój z łazienką, osobna sala porodowa). W trakcie porodu osobista położna i lekarz, kameralnie, spokojnie, możliwość skorzystania z wanny,piłki, przez cały porod (rowniez cc) partner może byc obecny. Po porodzie wizyty położnej (w pierwszej dobie przychodziła dosłownie co godzinę, 2x w nocy), neonatologa, fizjoterapeuty, doradcy laktacyjnego. Każdy zaangażowany , pomocny, chętny do udzielenia porad młodej mamie. Dodatkowo jako wisienka na torcie na wyjście super wyprawka i poradniki w formie zeszytów - od pielęgnacji noworodka, przez karmienie, po ćwiczenia fizjo po porodzie SN i cc
  Data: 09/07/2022