fbpx

Oceń porodówkę w Warszawie i okolicach

Szpital Południowy – opinie o porodzie

Szpital Południowy znajduje się przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99 w Warszawie. To nowa placówka, której szpitale patronackim jest warszawski Solec. To właśnie z Solca w czerwcu 2022 r. przeniesiono tutaj oddział położniczo-ginekologiczny i od tego momentu pacjentki mogą decydować się na poród w Szpitalu Południowym. Oddział położniczo-ginekologiczny Szpitala południowego posiada 2 stopień referencyjności. Poród w Południowym odbywa się ramach NFZ.

Szpital Południowy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99 Warszawa

W Szpitalu Południowym można rodzić korzystając zarówno z farmakologicznych, jak i niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu porodowego. Do niefarmakologicznych należą m.in.: aromaterapia, aparat TENS, a także wykorzystanie worka sako, szali rebozo, piłeczek do masażu i termoforów z pestek wiśni. Farmakologiczne sposoby łagodzenia bólu to z kolei gaz wziewny Entonox oraz znieczulenie zewnątrzoponowe. Szpital deklaruje wspieranie pacjentek w przyjmowaniu pozycji wertykalnych, jeśli sytuacja położnicza na to pozwala.

W szpitalu odbywają się porody rodzinne, dzięki czemu osoba towarzysząca może przebywać z pacjentką podczas całego porodu oraz 2 godziny po nim. W przypadku cięcia cesarskiego osoba towarzysząca może kangurować dziecko na sali pooperacyjnej.

Na bloku porodowym Szpitala Południowego znajdują się 4 pojedyncze klimatyzowane sale oraz jedna sala obserwacyjna. Z kolei oddział położniczy posiada klimatyzowane dwuosobowe sale, każda z własną łazienką.

W Szpitalu Południowym można skorzystać z komercyjnej usługi indywidualnego wsparcia położnej w porodzie.

Adres:
ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Karolina
  Szpital: Szpital Południowy, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam drugiego syna w 2022. Czułam się tutaj jak w SPA 🙂 wspaniała opieka, bardzo empatyczna kadra, cudowne położne. Często się zwracano do nas "skarbie" , "kochanie" ♥️ poród lepszy niż mogłam sobie wymarzyć, wszystko na moich warunkach. O wszystko się mnie pytano, szczegółowo tłumaczono mi co będzie się zaraz odbywać, jakie badanie, po co na co. Polecam każdemu szpital!
  Data: 03/03/2024

  Młoda mama
  Szpital: Szpital Południowy, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99
  Ocena:
  Opinia:
  Polecam rodzić w Szpitalu Południowym. Jesteśmy z mężem zadowoleni,ze wybraliśmy ten szpital.Mamy zdrowe go Dzidziusia!:)Bardzo dziękuję Paniom Położnym,Pani Położnej Patrycji,doktorowi Warzecha,P.Psycholog oraz P. fizjoterapeutce.Wszyscy byli pomocni i empatyczni.Dziękuję!
  Data: 25/02/2024

  Elżbieta
  Szpital: Szpital Południowy, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99
  Ocena:
  Opinia:
  Urodziłam w tym szpitalu zdrowego i pięknego chłopca. Poród trwał 12 h, skończyło się cesarskim cięciem. Niestety moja fizjologia zawiodła. Opiekę miałam cudowną. Kilka razy dziennie przychodziła fizjoterapeutka, doradczyni laktacyjna, wszystkie położne służyły swoją pomocą o każdej porze dnia i w nocy. Wyszliśmy do domku w 4 dobie. W 8 dobie trafiłam do tego samego szpitala na oddział ginekologii ze względu na złe gojenie się rany. Płakałam bardzo przez dwa dni bo tęskniłam za swoim synkiem. I wtedy dostałam psychologa, doradczynię laktacyjną i przyjęto też mojego synka. Na dodatek pozwolono mojemu partnerowi towarzyszyć mi na oddziale. Myślę że w innym szpitalu nie miałabym takiej możliwości. Z całego serca polecam Szpital. Dziękuję też całemu personelowi i lekarzom za pomoc i wsparcie w tak ciężkim dla mnie okresie.
  Data: 22/01/2024

  Joanna
  Szpital: Szpital Południowy, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99
  Ocena:
  Opinia:
  Byliśmy z mężem na KTG dzień po terminie porodu. Organizacja dużo poniżej standardowych oczekiwań. Totalny brak prioryteryzacji kobiety w ciąży. Brak osobnego wejścia, przekierowania do położnej czy na oddział ginekologiczny. Po pierwsze kobieta w ciąży (przed rozwiązaniem) musi oczekiwać na SOR razem z innymi pacjentami (ryzyko wirusa, oglądania przykrych scen). By dostać się na oddział najpierw należy pobrac numerek i w kolejce jak inni pacjenci czekac na rejestrację. Po zakonczonej rejestracji.. w dalszym ciągu oczekuje na następny etap czyli na wizytę u ratownika medycznego w celu wykonania badania. Jakiego? Hmm.. Kobieta w ciąży przyjeżdża albo na rozwiązanie albo na badanie kontrolne, jak w moim przypadku KTG by upewnić się czy z maluszkiem jest wszystko w porządku. Ostatnim etapem w Szpitalu Południowym jest przyjście położnej lub lekarza z oddziału. Niestety tego etapu nie doczekaliśmy się. Przed nami było jeszcze kilku pacjentów do ratownika medycznego i tak po godzinie oczekiwania (rejestracja + wizyta u ratownika) poddaliśmy się i wróciliśmy do domu. Przyznam, że bardzo chciałam rodzić w tym szpitalu. Oddział ginekologiczny wrzuca super relacje z porodów i tym sugerowałam się wybierając miejsce narodzin naszego maleństwa. Niestety, moje doświadczenia spowodowały i sytuacja, której byłam świadkiem na SOR sprawiły, że bardzo szybko zmieniłam zdanie. Szpital jako budynek jest ogromny, tylko szkoda, że projektanci nie pomyśleli o udogodnieniach dla kobiet w ciąży planując nowy i ładny szpital jak ten.
  Data: 27/12/2023

  Magda
  Szpital: Szpital Południowy, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99
  Ocena:
  Opinia:
  Szpital ten wybrałam do mojego drugiego porodu. Ocenę szpitala muszę podzielić na dwa aspekty: medyczny i organizacyjny. Z medycznego punktu uważam, że jest to najlepsze miejsce do urodzenia dziecka. Fantastyczne położne, dobrze wyposażone sale porodowe i wsparcie na najwyższym poziomie. Szukając informacji o tym szpitalu trafiłam na ich profil na Instagramie (rodzewpoludniowym) i trochę nie wierzyłam w te piękne historie tam opisane, aż sama nie trafiłam do nich na porodówkę. Dzięki położnej Oli Chylińskiej zapamiętam swój poród jako niesamowicie piękne doświadczenie. Na oddziale położniczym również spotkałam się z mnóstwem ciepła i empatii ze strony personelu jako przykład podam sytuacje gdy w nocy po urodzeniu położna przyszła przewinąć mi maluszka żebym ja mogła odpocząć. Codziennie przychodziła doradczyni laktacyjna i fizjoterapeutka uroginekologiczna, które były ogromnie pomocne. Dwa razy dziennie położna robiła obchód z lekami przeciwbólowymi, a nie trzeba się było o nie prosić. Maluszki były badane w sali przy obecności rodzica. Każda sala ma swoją łazienkę, dodatkowo dostępna jest kuchnia dla pacjentek. Na minus dla porodówki jest organizacja szpitala. Żeby dostać się na izbę przyjęć trzeba przejść przez SOR gdzie najpierw czeka się do rejestracji, potem na triaż i dopiero ratownik przekierowuje na izbę gdzie...znowu czeka się do położnej na KTG i dopiero na końcu tej ścieżki można zostać zbadanym przez lekarza. Teoretycznie można zapisac się na KTG w poradni przyszpitalnej, ale raz że umawiać się trzeba z dużym wyprzedzeniem a dwa jak już udało mi się w jednym tygodniu umówić (że względu na cukrzycę ciążową musiałam od 36 tygodnia mieć KTG co tydzień) to i tak położna odesłała mnie na SOR bo nie było tego dnia lekarza. Średnio taka wizyta na rutynowe KTG zajmowała mi ok 3/4h gdzie w Szpitalu Brodnowskim taką wizytę odbywałam od ręki i całość zajmowała max godzinę. Ze spraw organizacyjnych dodam jeszcze brak szatni (na oddział nie można wejść z kurtką, mąż zostawiał ją w aucie ale nie wiem co mają z rzeczami zrobić ludzie którzy autem nie przyjadą) oraz parking, który raz działa a raz nie. Podsumowując bardzo polecam ten szpital że względu na opiekę medyczną co moim zdaniem jest kluczowym aspektem wyboru miejsca porodu, ale trzeba mieć na uwadze niedogodności organizacyjne jakie można tam spotkać.
  Data: 19/12/2023

  Katarzyna
  Szpital: Szpital Południowy, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99
  Ocena:
  Opinia:
  Serdecznie polecam szpital południowy. Szykowałam się przez całą ciążę do porodu naturalnego , jednak pod koniec wystąpiły zmiany , komplikacje o których dowiedziałam się już na badaniach w szpitalu i ciąża zakończyła się cc. Mimo, że bardzo bałam się tej operacji cały personel był dużym wsparciem, czułam się zaopiekowana i po dwóch dniach mogłam już wyjść do domu. Dodatkowe atutu szpital jest nowy i w ogóle nie odczuwa się tego pobytu 😉
  Data: 12/10/2023

  Klaudia
  Szpital: Szpital Południowy, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99
  Ocena:
  Opinia:
  Mój pierwszy porod i zdecydowałam się na szpital południowy.Przyjechałam do szpitala wieczorem 31.08 z utrzymującym się bólem brzucha, tydzień po terminie porodu. Tu duży plus wszystko sprawnie szło ktg, wizyta u lekarza który postanowił mnie zostawić już w szpitalu i wtedy wszystko się zaczęło. Położyli mnie na patologii ciąży, przyszły dwie położne i żadna z nich nie potrafiła zrobić mi dobrze Wkłucia by pobrać krew, za 5 razem się udało i założono mi wenflon, który jak się później okazało był źle założony. W piątek ok godz. 10 zbadał mnie lekarz i został założony cewnik (pre indukcja porodu) dopóki była fajna położna to miałam propozycje czegoś przeciwbólowego i tylko jakby coś mnie niepokoiło to miałam ją wołać, wieczorem gdy jej zmiana dobiegła końca, przyszła druga starsza położona, miałam już wtedy mocne bóle ale bez regularnych skurczy to mi powiedziała że ja to nie interesuje i że tylko skurcze. W sobotę rano przebito mi wody i zaprowadzono na porodówkę, położna która była do ok.17 koszmar, nie potrafiła mnie poinformować jak przebiegło badanie które przeprowadza, żadnego słowa wsparcia, zero wytłumaczenia dokumentów które mi kazała podpisać, Ktg robione na siłę z kablami a było do dyspozycji mobilne ktg a było mi wygodniej chodzić i zmieniać pozycję. Ok 14Przyszly dwie położne i Podano mi oksytocynę, mimo mojej prośby o zalozenie nowego wenflonu, zignorowały to a gdy mówiłam że nie mogę prostowac ręki to druga położna wyprostowała moja dlon na siłę i powiedziala że przecież nic tu się nie dzieje gdy około 15/16 miało dojść do znieczulenia przyszła super pielęgniarka anastyzjologiczna p.kasia która widząc mój stres wszystko mi wytłumaczyła i uspokoiła, oraz dała podpowiedź jak mam oddychać by bylo mi lepiej niestety po 4 próbach wbicia igły zrezygnowałam że znieczulenia. Anazstzjolog powiedziała że to mądra decyzja bo raczej się nie uda, powiedziała że mogę użyć gazu który powinien mnie trochę znieczulić oraz że jak będzie 8 cm rozwarcia to możemy podać inne znieczulenie jednodawkowe działające 2h. P. Kasia mimo to została ze mną dłużej i widząc mój wenflon i że robi mi się już guz od podawanej okstytocyny powiedziała że postara się założyć nowy i zwróciła na to uwagę położnej która ze mną była.oczywoscie była ta położna była niezadowolana i nic nie zrobila Gdy zmieniała się położna wydawało się że będzie już dobrze, ale podczas porodu doszło do lekkiego pęknięcia krocza które mi zszyto, ale nie dano żadnej informacji oraz napisane w. Karcie wypisowej że poród odbył się z całkowitą ochroną krocza. Założono mi kilka szwów na wardze sromowej które zostaly porównane do otarcia na kolanie. Niestety i te szwy nie były dobrze założone ponieważ na pierwszej.wizycoe z położna po wyjściu ze szpitala okazało się że zaczęła się zbierać ropa i muszę przyjąć antybiotyk. Ropa zbierała już się w szpitalu ale pani która to sprawdzała twierdziła że już się goi i że wszystko ładnie wygląda. Jeżeli chodzi o opiekę po porodzie była jedną super położna jednak nie pamiętam jak się nazywała, ale tak jak nami się zajęła to naprawdę godne podziwu. Pani fizjoterapeutka tak samo wszytko super wytłumaczone. Reszta co zmiana inne twierdzenia, od początku zgłaszałam problemy z laktacją i ze moje dziecko się nie najada mimo to nic nie było z tym zrobione i skończyło się na dokarmianiu po zaleceniu lekarza aż w ostatniej dobie przeszliśmy całkiem na mm. Oddział nenotaologi super. Zero zastrzeżeń. Wszystkie badania i szybka reakcja na nasilająca się żółtaczkę u mojego syna. Byłam tam łączenie tydzień, rzeczy które były opisane na stronie nijak mają się do tego co tam się dzieje. Mobilne ktg, pozycje wertykalne, informacja że w razie potrzeby służą podpaskami i podkładami itd. wszystko to jest ale nic nie zostało zaproponowane i z tym były problemy. Jedzenie koszmar dużej ilości jedzenia nawet nie byłam w stanie przełknąć.
  Data: 09/10/2023

  Kornelia
  Szpital: Szpital Południowy, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99
  Ocena:
  Opinia:
  Miałam przyjemność rodzić w Szpitalu Południowym we wrześniu 2022 roku. Z racji zagrożenia zdrowia i życia dziecka poród musiałbyć indukowany z dnia na dzień. W porodzie towarzyszyła mi wspaniała p. Monika Jagiełło (była położną, z którą miałam podpisaną umowę). Już od samego początku czułam z jej strony wsparcie i wiedziałam, że jestem w dobrych rękach. Zaraz po przebiciu pęcherza (wybrana metoda indukcji) p. Monika zastosowała aromaterapię na uregulowanie czynności skurczowej. Z racji szybko postępującej akcji, korzystałam z ciepłych okładów, zmieniałam pozycje, ruszałam się, kołysałam, korzystałam z piłki, w czym towarzyszył mi mój mąż, a położna dawała wskazówki jak lepiej się rozluźnić i ustawić. Przy 6 cm rozwarcia dostałam propozycję znieczulenia lub skorzystania z wanny - wybrałam drugą opcję. Nie zdążyłam jednak z niej skorzystać 😉 W drugiej fazie porodu byłam bardzo wspierana i motywowana przez p. Monikę, która proponowała różne pozycje wertykalne. Ostatecznie, prąc intuicyjnie, urodziłam w pozycji stojącej swoje pierwsze dziecko. Udało się ochronić krocze. Swój poród wspominam z dużym wzruszeniem. Pomimo indukcji, której bardzo się bałam, udało się zachować naturalny charakter porodu, bez zbytniej medykalizacji, mogłam urodzić w pozycji wertykalnej, chroniąc krocze, wszystko to działo się w ogromnym poszanowaniu mnie, mojego męża i naszego dziecka - a na tym wszystkim bardzo mi zależało. Po porodzie, ze względu na duże obłożenie, trafiłam z córką na oddział ginekologiczny. Czułam się tutaj zapomniana - czasami nie docierały do nas obchody, o informacje trzeba było się kilka razy dopominać, gdyby nie moja uwaga, to córka miałaby 2 razy pobieraną krew do oznaczenia grupy krwi, niektóre badania w ogóle nie zostałyby wykonane, gdybym przy wyjściu ze szpitala nie zwróciła uwagi na ich brak. Podsumowując - opieka porodowa genialna, poporodowa, chyba z racji dużego obłożenia, niewydolna.
  Data: 08/10/2023

  Karolina
  Szpital: Szpital Południowy, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99
  Ocena:
  Opinia:
  W 34 tygodniu ciąży trafiłam na oddział patologii ciąży - z silnym bólem brzucha i wymiotami. Po wywiadzie stwierdzono, że to zatrucie jedzeniem w tureckiej restauracji, wykpiwając mnie i ograniczając podawanie leków przeciwbólowych do minimum oraz głodówkę przez 3 dni. Następnie dieta lekkostrawna. Po 4 dniach pobytu zapis ktg znacznie się pogorszył, w 5 dniu ciśnienie wyskoczyło bardzo do góry- ciążę rozwiązano cięciem cesarskim w 35 tygodniu z powodu ciężkiego stanu przedrzucawkowego. Podczas operacji pobrano wycinek zmiany na jajniku, prawdopodobnie skręconej torbieli - która wg operującej pani doktor była powodem dolegliwości bólowych!!!!!!! Opieka na patologii ciąży- straszna, zdecydowana większość położnych niemiła, wyśmiewająca, nazywająca mnie "tą pacjentką, która się czegoś nażarła", kiedy mąż probowal interweniować i pytać co ze mną, skoro nie mogę nic jesc. Dodatkowo, w momencie decyzji o pilnym cięciu komentarze położnej- pani Marty T. (zresztą podczas całego pobytu na oddziale miałam wrażenie, że bywa bardzo opryskliwa), że mam teraz nie dzwonić do męża, bo nie jest tu do niczego potrzebny. Całe szczęście, że mąż był już pod szpitalem i położne z porodówki oczywiście pozwoliły towarzyszyć mu na sali przedporodowej. Te polozne, ktore spotkalismy tam przez kilkadziesiąt minut - byly bardzo miłe, pomocne i wspierające! Córka urodzona przedwcześnie trafiła oczywiście na oddział neonatologii, ktorego nie potrafię obiektywnie ocenić- byłam w wielkim szoku, z wcześniakiem, z epizodem depresji poporodowej. Jestem wdzięczna, że moje dziecko jest zdrowe, ale nie jestem pewna, czy gdybym wtedy wiedziała jak wygląda opieką nad wcześniakiem, byłabym zadowolona. Opieka na oddziale położniczym DUZO lepsza niż na patologii ciazy, choć też trafiały się niemiłe położne. Pobyt na patologii ciąży zafundował mi jednak fobię szpitalną, ponieważ ból, który mi towarzyszyl był nie do opisania, a zostałam zlekcewazona i wykpiona. Słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii o szpitalu - i rzeczywiście, personel porodówki wydawal się być naprawdę super - jednak po moich doświadczeniach raczej do tego szpitala nie wrócę.
  Data: 08/10/2023

  Dorota Wawrzyniuk
  Szpital: Szpital Południowy, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 99
  Ocena:
  Opinia:
  Urodziłam córkę 01.08.2023 r. Wybierając szpital sugerowałam się rankingiem "gdzierodzicpoludzku". Do szpitala trafiłam dzień wcześniej bo odeszły mi wody. Trafiłam na patologię ciazy, gdzie spędziłam rowniotka dobę. Przez ten czas 3 polozne nie potrafiły założyć mi wenflonu j musiały ściągać pomoc anestezjologa. Dodatkowo lekarz nie odwiedził mnie ani razu ani nie zostało mi wykonane ktg. Następnego dnia trafiłam na porodówkę i tu już było lepiej. Wykupiona polozna dobrze instruowała co mam robić i realnie próbowała pomoc w usmiezeniu bolu. Dpstalam wszelkie metody lagodzenia bolu. Gaz, termofor, zzo, zastrzyk, czopki. Moglam korzystac z prysznica, piłki, chodzic bujac sie. Pelna swoboda. Czulam od poloznej wsparcie i urodzilam w pozycji wertykalnej z ochrona krocza. Na porodówce byłam od 8 rano a urodziłam o 18.41. 2 h kontakt skóra do skóry następnie przeniesiono mnie na poporodowke. I tu też nie mam za dobrych wspomnień. Obchodów dużo. Każdy mówił co innego. Jeden lekarz kazał dziecko ubrac bo za zimno. Drugi rozebrać bo za gorąco. Szło się pogubić. Dodatkowo wiele osob bylo niemiłych i nieempatycznych. Nie umialam karmic, a gdy poprosilam o pomoc to jej nje dostalam. Kiedy zostaję się matka po raz pierwszy chce się ufać lekarzom i korzystać z ich rad i pomocy. Nie da się jednak gdy są zupełnie różne. To był mój pierwszy porod i nie mam porównania. Możliwe że miałam za wysokie oczekiwania ale poza genialna polozna opieka tam była straszna.
  Data: 08/10/2023