Skip to main content

Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego – opinie o porodzie

Szpital Praski pw. Przemienienia Pańskiego znajduje się przy al. Solidarności 67 w dzielnicy Praga-Północ w Warszawie. Placówka posiada Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Oddział Neonatologii, które cechuje I stopień referencyjności. Ponadto, funkcjonuje w niej Izba Przyjęć Ginekologiczno-Położnicza, w której przez całą dobę dyżuruje położna. Jeśli chodzi o warunki, jakie oferuje Szpital Praski – opinie o porodzie podkreślają nowoczesny sprzęt i zalety pracy w systemie rooming-in.

Szpital Praski – warunki

Szpital Praski w Warszawie dysponuje Blokiem Porodowym wraz z salą cesarskich cięć – są one zakontraktowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Każdej pacjentce przysługuje prawo do porodu w towarzystwie wskazanej osoby, co nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Pełen zakres metod łagodzenia bólu porodowego jest gwarantowany przez Szpital Praski w Warszawie – poród może być wspierany farmakologicznie i niefarmakologicznie. Możliwe jest m.in. skorzystanie z immersji wodnej, dowolne wybranie pozycji, analgezja wziewna oraz znieczulenie zewnątrzoponowe. Opinie omawiające Szpital Praski – poród oraz pobyt w szpitalu – wskazują na indywidualne podejście do pacjenta. Ponadto, oddział zapewnia m.in. całodobową opiekę i realizację niezbędnych zabiegów profilaktycznych. Nieprzerwany, pierwszy kontakt „skóra do skóry” dziecka z matką jest zapewniany bezpośrednio po porodzie. Ponadto, wszelkie procedury medyczne są wykonywane na salach w obecności rodzica. W placówce funkcjonuje szkoła rodzenia, która dla mieszkanek Warszawy jest finansowana z budżetu miasta stołecznego Warszawy.

Adres:
Aleja Solidarności 67

    Opinie

    Pokaż opinie dla szpitala:
    Ilona
    Szpital: Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego (aleja Solidarności 67)
    Ocena:
    Opinia:
    Planowane cięcie cesarskie. Wszystko odbyło się super, miły personel , dzień przed rozmową z cudowną Panią anestezjolog. Jedyny minus to moje dziecko nie miało zrobionych żadnych badań, nawet podstawowej morfologii…
    Data: 05/02/2026

    Maria
    Szpital: Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego (aleja Solidarności 67)
    Ocena:
    Opinia:
    Rodziłam w styczniu 2026 roku w Szpitalu Praskim – poród siłami natury ze znieczuleniem epiduralnym. Był to poród wymarzony i idealny. Podczas porodu można puścić swoją muzykę, korzystałam się z piłki. Położna była obecna, ale miałam jednocześnie przestrzeń i czas dla siebie z partnerem. Kiedy akcja porodowa nieco się spowolniła po znieczuleniu, razem z lekarzem została podjęta decyzja poczekać z oksytocyną i przebić pęcherz płodowego. 40 min po urodziłam 🙂 Położne to anioły, lekarze – pełen profesjonalizm. Przytulne sale poporodowe i dobre jedzenie były dodatkowym plusem. Neonatolog dokładnie zbadał dziecko i została podjęta decyzja o podcięciu wędzidełka. Jeśli są wolne miejsca, personel stara się nie meldować drugiej osoby do sali poporodowej. Byłam w sali dwuosobowej, ale po wypisie mojej sąsiadki w mojej pierwszej dobie na oddziale już nikt do mnie nie został przyjęty. Wszyscy byli chętni do pomocy – żadne z moich pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Gdybym miała rodzić ponownie, bez wahania wybrałabym Szpital Praski jeszcze raz. Czułam się bardzo zaopiekowana. Ogromne podziękowania dla położnej Pani Kasi, z którą zaczęłam poród, oraz dla Basi, z którą urodziłam 🙂
    Data: 29/01/2026

    Reklama

    Suplementacja DHA u niemowląt i małych dzieci

    Kasia
    Szpital: Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego (aleja Solidarności 67)
    Ocena:
    Opinia:
    Rodziłam poprzez planowe CC z uwagi na ułożenie miedniczne dziecka. Zostałam wpisana w kalendarz po przeprowadzonym wywiadzie z lekarzem bez żadnego problemu. Przed przyjęciem, już na samej Izbie Przyjęć, zetknęłam się z miłym i profesjonalnym personelem. Wszystkie badania były przeprowadzane delikatnie i z wyczuciem. Bardzo wysoko oceniam standard samego oddziału - czyste, dobrze wyposażone sale z łazienkami, dwu- lub jednoosobowe. Mąż może być obecny podczas operacji, może kangurować maleństwo, może zostać na noc (w jedynce zawsze, a w dwójce w miarę możliwości), nikt nie wygania, nie pospiesza, nie czepia się. Posiłki smaczne, na obiad nawet wybór spośród trzech różnych zestawów dań. Największym plusem jest jednak opieka przed i poporodowa. Panie położne, panie neonatolożki są naprawdę cudowne i wszystkie bez wyjątku. Często zaglądają do pacjentki, pytają czy w czymś pomóc, same deklarują chęć pomocy, reagują na płacz dziecka dobiegający z sali, wspierają mamę po operacji, chcą ulżyć w bólu. Bardzo dobrze oceniam też wsparcie laktacyjne. Rodziłam swoje drugie dziecko, ale mimo to nie czułam się zaniedbywana, bo „coś już tam wiem i lepiej pomóc innym”. Lekarka na obchodzie miła, delikatna, profesjonalna. Mogłam uzyskać odpowiedź na każde pytanie. Panie salowe uprzejme. Przyznam, że Szpital Praski nie był moim pierwszym wyborem, ale intuicja ostatecznie skierowała mnie tam i się nie zawiodłam. Polecam z całego serca każdej mamie!
    Data: 02/01/2026

    Antonina
    Szpital: Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego (aleja Solidarności 67)
    Ocena:
    Opinia:
    Poród w tym szpitalu wspominam bardzo dobrze i polecam. Jeśli będę miała taką szansę, możliwe że kolejne dziecko urodzę również tutaj. Na plus: + świetna opieka w trakcie porodu i po. Cudowne położne. Poród naturalny, udana ochrona krocza + niezwykle uprzejmy personel, bardzo pomocny. Niemal wszyscy odnosili się do mnie z szacunkiem + pojedyncza sala na NFZ, świetnie wyposażona, czysta, z prywatną łazienką i miejscem do spania dla męża i bez żadnych dopłat. Mąż mógł być z nami 24h na dobę + smaczne posiłki, obiad do wyboru z trzech opcji Na minus: - brak profesjonalnej opieki laktacyjnej. Syn miał problem ze ssaniem (nie jadł), a mimo to dostaliśmy wypis po drugiej dobie - bez konsultacji laktacyjnej albo chirurgicznej, bez badania sprawy, bez jakichkolwiek zaleceń - nieuprzejma, opryskliwa pani anestezjolog, swoim zachowaniem wywołała u mnie duży stres i lęk podczas wkłucia do znieczulenia. Nie odpowiadała rzeczowo na moje pytania i każde zbywała. Poczułam się potraktowana przedmiotowo
    Data: 25/07/2025

    Zuzia
    Szpital: Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego (aleja Solidarności 67)
    Ocena:
    Opinia:
    Bardzo polecamy zarówno szkole rodzenia jak i porodówkę 🙂 trafiliśmy na najlepszą położną do porodu Panią Basie, którą poznaliśmy wcześniej w szkole rodzenia. Jak zobaczyłam ją w drzwiach, to wiedziałam, że jesteśmy w domu 😉 akcja zaczęła się na oddziale ginekologicznym (preindukcja cewnikiem w 40+5), na oddział położniczy trafiłam już z 6 cm rozwarcia. Nie było niestety wolnej porodówki, więc na sali przedporodowej dostałam znieczulenie i czekałam na zwolnienie sali. Po przejściu na porodówkę czułam się zaopiekowana na najwyższym poziomie. Kiedy zaczął się drugi okres porodu Pani Basia robiła wszystko, żeby przebiegł bezpiecznie dla mnie i córki. Wielokrotnie zmieniałyśmy pozycje - kucki, kolankowo-łokciowa, leżenie na plecach czy boku. Ze względu na spadające tętno u córki zostało wykonane minimalne nacięcie krocza, które zaowocowało pęknięciem, ale zaraz po nacięciu córka była już z nami 🙂 opieka po porodzie również na wysokim poziomie. Niestety nie doświadczyłyśmy, ale teraz dostępne są dwie rodzinne sale poporodowe, w których jest łóżko dla tatusia, więc rodzina może pozostać w szpitalu w komplecie 🙂
    Data: 09/05/2025

    Kinga
    Szpital: Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego (aleja Solidarności 67)
    Ocena:
    Opinia:
    Poród, wywoływany, wspominam bardzo dobrze. Położna Pani Basia to kobieta złoto. Różne możliwości znieczulenia (kąpiel, gaz rozweselający). Bez problemu można dostać znieczulenie zewnątrzoponowe. Gdy tylko coś zaczęło robić się nie tak od razu został wezwany lekarz (a nawet trzech). Mąż mógł być ze mną prze cały okres porodu. W żaden sposób nie czułam się skrępowana byciem nago, więc komfort psychiczny został zachowany. Po porodzie doszło do pewnych komplikacji i musiało dojść do zabiegu, i mimo, że położna była już po godzinach pracy to została ze mną, ocierała mi łzy i trzymała za rękę. To poczucie bezpieczeństwa, że był ktoś ze mną gdy męża i córkę musieli wyprosić z sali to najlepsze, co otrzymałam po porodzie od szpitala. Opieka poporodowa także była bez zarzutu. Położne przychodziła na każde wezwanie, a nawet częściej z pytaniem czy czasem czegoś nie potrzebujemy (w tym pomocy). Rodziłam w styczniu 2024r.
    Data: 09/05/2025

    Kasia
    Szpital: Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego (aleja Solidarności 67)
    Ocena:
    Opinia:
    Rodziłam w szpitalu praskim 02.02 i bardzo polecam ! Około 5-6 rano trafiłam na izbę przyjęć z dość mocnymi skurczami, na początku lekarz dyżurny proponował mi powrót do domu bo "to dopiero początek" - zostałam, urodziłam o 11 tego samego dnia 😛 Położna która odbierała poród cudowna, chyba lepiej nie mogliśmy trafić. 💙 Korzystałam z ZZO, dostałam je jednak dopiero przy rozwarciu ok. 7 cm, na krótko przed 2 faza porodu bo anestezjolog był obecny przy CC. Po wszystkim udało nam się dostać darmową sale rodzinna na której mąż mógł spać ze mną. Cały personel przemiły i pomocny, reagujący na płacz maluszka, który w pierwszych dobach był dla mnie stresujący. Mimo niesamowitego bólu poród wspominam dobrze dzięki opiece w szpitalu. ☺️
    Data: 21/02/2025

    Magdalena
    Szpital: Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego (aleja Solidarności 67)
    Ocena:
    Opinia:
    Rodziłam w szpitalu Praskim poprzez CC. Jestem bardzo zadowolona i z czystym sumieniem polecam szpital. Położone to Anioły, bardzo pomocne i cierpliwie. Przez cały pobyt czułam się bardzo zaopiekowana. Sale poporodowe są z łazienką,ja leżałam akurat na dwuosobowej. Jedzenie bardzo smaczne,są 3 zestawy do wyboru. Polecam serdecznie.
    Data: 16/01/2025

    Magda
    Szpital: Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego (aleja Solidarności 67)
    Ocena:
    Opinia:
    Niestety muszę napisać, że obsługa sekretariatu Oddziału Ginekologii i Położnictwa również pozostawia wiele do życzenia. Pani z sekretariatu nieprzyjemna, oschła, nie udziela rzetelnych informacji i z oburzeniem i pretensją odpowiada na pytania o procedury, które widnieją wraz z cennikiem na stronie Szpitala O.Gin-Poł. (komercyjne dodam). Pracuję czynnie w medycynie i farmacji od 19 lat i nie wyobrażam sobie takiej obsługi medycznej. Oby jak najmniej takich osób pracujących z ludźmi.
    Data: 11/12/2024

    Ewelina
    Szpital: Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego (aleja Solidarności 67)
    Ocena:
    Opinia:
    Położne na szkole rodzenia zrobiły na mnie dobre wrażenie, dlatego wybrałam ten szpital. Izba przyjęć fajna, nawet szybko można zostać obsłużoną. Robią ktg bez problemu, (w innym szpitalu kazali mi się zapisać. A kolejny termin był już po moim terminie porodu 🤣). Sale dwuosobowe, warunki ok. Sala porodowa też bez zarzutów. Położne zależy na kogo się trafi. Są młode Panie, które są CUDOWNE! Niestety cały dzień na porodówce pod oksytocyną spędziłam ze starszymi położonymi. Ledwo poprosiłam się żebym mogła skorzystać z toalety i z łaską odpieła mnie od ktg. W toalecie byłam raz oraz raz wzięłam prysznic w ciągu 12 godzin na porodówce. Przed skończeniem swojego dyżuru odpieła mnie od oksytocyny żebym przypadkiem nie zaczęła rodzić przed jej wyjściem do domu. Później przyszła młoda położna i od razu chciało się rodzić 😁. Aa leżąc od rana na porodówce te starsze Panie pozwoliły przyjechać mojemu mężowi dopiero koło 14 żeby ze mną posiedział. Na oddziale poporodowym położne od bobasów znowu starsze tragedia, młode super. Synek nie chciał jeść z piersi, tylko młoda Położna szukała przyczyny i próbowała non stop ze mną karmić. Reszta od razu dawała butlę. Drugi raz nie będę chciała tam rodzić. Lekarze są raczej ok, chociaż mało miałam styczność. Obchód minuta i już następna pacjentka.
    Data: 31/05/2024