fbpx

Oceń porodówkę w Warszawie i okolicach

Szpital Żelazna – opinie o porodzie

Szpital Specjalistyczny św. Zofii znajduje się przy ul. Żelaznej 90 w Warszawie. Poród na Żelaznej realizowany jest w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka sprawuje specjalistyczną opiekę w zakresie ginekologicznym i położniczym, posiada też oddział patologii ciąży, a także oddział neonatologii i intensywnej terapii noworodka. Oprócz porodu na bloku porodowym szpital św. Zofii oferuje też poród w Domu Narodzin, gdzie kobiety mogą rodzić w warunkach zbliżonych do domowych, tj. bez medykalizacji.

Szpital Specjalistyczny im. św. Zofii – czy warto tu rodzić?

Szpital św. Zofii realizuje porody w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i posiada 3 stopień referencyjności, czyli najwyższy pod kątem specjalizacji w zakresie wsparcia noworodków urodzonych m.in. z ekstremalnie niską masą ciała oraz skrajnie niedojrzałych. Szpital Żelazna kładzie też duży nacisk na porody VBAC, czyli poród siłami natury po wcześniejszym porodzie przez cięcie cesarskie.

Szpital Żelazna oferuje wiele niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu. Są to m.in. kąpiel w ciepłej wodzie, masaż, aromaterapia, aparat TENS oraz ciepłe i zimne okłady. Farmakologiczne sposoby łagodzenia bólu tu gaz wziewny Entonox oraz znieczulenie zewnątrzoponowe.

Wszystkie sale porodowe w szpitalu mają własną łazienkę.

Szpital św. Zofii ma rozbudowaną ofertę komercyjną. Skorzystacie tu z usług wsparcia indywidualnej położnej (również w języku angielskim), a także możliwości wykupienia pobytu w Sali rodzinnej o podwyższonym standardzie. Dostępna jest też dodatkowo płatna indywidualna opieka nad noworodkiem i matką po porodzie.

Adres:
ul. Żelazna 90

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Zuzia
  Szpital: Szpital Specjalistyczny Św. Zofii (ul. Żelazna 90)
  Ocena:
  Opinia:
  Szpital jest uznawany za jeden z najlepszych, krążą opinie, że trudno się tu dostać. Faktycznie, kiedy przyszłam na drugie poród (umówione CC) siedziałam z godzinę w kolejce. Ale porem poszło już sprawnie. Ale przy pierwszym porodzie w czasie najgorszego COVIDu było szybko i sprawnie. Opinie mam dwojaką. Bo oceniając zaangażowanie lekarzy i położnych trudno się do czegoś przyczepić. Każdy był bardzo zaangażowany i pomocny. Przy porodzie czułam się bezpieczna i traktowana jak człowiek a nie pacjent. Lekarz odpowiadał na moje pytania w trakcie porodu. Nawet kiedy spotkałam go następnego dnia na korytarzu, zapytał jak się czujemy z dzieckiem. Był super miły. Położne też kochane, dużo młodych dziewczyn, które chętnie pomagają zarówno przy zajęciu się sobą jak i dzieckiem. Nawet kiedy poproszone przychodziły w nocy były uśmiechnięta. Raz jedna zaproponowała mi nawet że pomoże mi się uczesać i zrobi warkocz dobierany żeby mi się włosy nie plątały. Daję wiec 5 na 5 punktów. To co oceniam gorzej to stan szpitala (nie sprzęt medyczny, bo ten jest podobno zaawansowany, ale wyposażenie. Stare łóżka, koc którego wolałam nie dotykać, obite talerze, stare zniszczone łazienki. Widać, że szpital potrzebuje inwestycji.
  Data: 09/03/2023

  Marta
  Szpital: Szpital Specjalistyczny Św. Zofii (ul. Żelazna 90)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam w pandemii, ciaza zagrozona ,CC,anastezjolog,znieczulenie,maz ktory nie mowi słowa po polsku, wszystko co najgorsze. Trafiłam na Pania anastezjolog M. Gołębiowską,kobieta o gołębim sercu i pokładach cierpliwosci,mowiła w kilku jezykach, oboje z mezem poczulismy sie jakbym trafiła do szpitala w Beverly Hill , profesjonalizm w kazdym calu. Szczerze polecam
  Data: 28/01/2023

  Karolina
  Szpital: Szpital Specjalistyczny Św. Zofii (ul. Żelazna 90)
  Ocena:
  Opinia:
  2 razy rodziłam w szpitalu św. Zofii. Wszystkim polecam ! Świetna opieka na każdym kroku. Pracują tam ludzie z ogromnym doświadczeniem ale i ogromnym sercem. Podziwiam też organizacje pracy w tym szpitalu przy tak dużej ilości porodow.
  Data: 27/01/2023

  Asia
  Szpital: Szpital Specjalistyczny Św. Zofii (ul. Żelazna 90)
  Ocena:
  Opinia:
  Witam, rodziłam w szpitalu św Zofii dwa razy( 2018 i 2020) i wszystkim polecam. Sale porodowe mają wszystko co jest potrzebne. Miałam nadzieje ze uda mi się skorzystać z wanny i piłki ale w jednym i drugim przypadku nie było na to czasu bo u mnie poszło bardzo szybko. Opieka położnych na medal 😉 wiadomo nacisk na karmienie piersią jest ale czasami nie jest to takie proste i same chcecie nie wystarczą:) Jedyny minus to wizyty z ktg w drugiej ciąży (ogromne kolejki) pamietam, że spędzałam tam pół dnia.
  Data: 15/01/2023

  Viktoriia Suberliak
  Szpital: Szpital Specjalistyczny Św. Zofii (ul. Żelazna 90)
  Ocena:
  Opinia:
  Od izby pszyjęć,i do końca pobytu w szpitalu trafiwsię mnie pszemiły personał.Pani Bożena położna i Pani Monika praktykantka,professionalnie wykonały swoją prace.Otszymałam od nich dużo wsparcia.Jestem bardzo zadowolona.Badania fizioterapewta,rozmowa z psychologiem,pomoc pszy dziecku.Pani na polożniczym chętnie odpowiadały na wszelkie moje pytania. Polecam;)
  Data: 14/01/2023

  Milena
  Szpital: Szpital Specjalistyczny Św. Zofii (ul. Żelazna 90)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodzilam w tym szpitalu dwa razy. Polecam z całego serca. Dwa porody SN. Jedna ciąża z cukrzyca ciążową. Bez wykupionej położnej- nie ma takiej potrzeby, wszystkie są cudowne. Opieka na patologii i na porodowce na najwyższym poziomie. Podczas porodu położna bardzo dbala o mój komfort. Czułam się przy niej zaopiekowana pod każdym względem.
  Data: 14/01/2023

  Paula
  Szpital: Szpital Specjalistyczny Św. Zofii (ul. Żelazna 90)
  Ocena:
  Opinia:
  Z całego serca polecam. Miałam trudną operację, leżałam tam 7 dni. Wszystkie położne ciepłe i pomocne. Jedyne zle wspomnienie mam z sali pooperacyjnej gdzie była znieczulica... ale tam na szczęście byłam tylko dobę.
  Data: 31/10/2022

  Kasia
  Szpital: Szpital Specjalistyczny Św. Zofii (ul. Żelazna 90)
  Ocena:
  Opinia:
  Nie polecam!!! Podanie oksytocyny, brak możliwości poruszania się. Cały poród leżałam!! A co najgorsze to odmówienie znieczulenia mimo wielokrotnych próśb. Nacięcie krocza bez wskazań medycznych, zle wyłyżeczkowanie i mnóstwo komplikacji po porodzie! Najgorsza możliwa opcja jeśli chodzi o porod w Warszawie!! Nie polecam!!
  Data: 25/10/2022

  Asia
  Szpital: Szpital Specjalistyczny Św. Zofii (ul. Żelazna 90)
  Ocena:
  Opinia:
  Wspaniałe miejsce! Od patologii, po sale operacyjna (ze względu na masę urodzeniowa syna, trzeba było cc), sale pooperacyjna, aż po blok pordowy B - ludzie, którzy tam pracuja są wspaniali! A położne - ich pomoc rozkręciła moja laktacje, dała wiarę, że kp z czasem będzie lepsze. Czułam się zaopiekowana, wysłuchana, każde moje pytanie zostało wysłuchane i nie rozczarowlaam się odpowiedzią. Kadra to prawdziwie zaangażowani ludzie, które tworzą wspaniale miejsce dla kobiet i maluszków!
  Data: 25/10/2022

  Maria
  Szpital: Szpital Specjalistyczny Św. Zofii (ul. Żelazna 90)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam w październiku 2021 r. W szpitalu św. Zofii spędziłam w sumie 6 dni. Przez ten czas "przewinęło się" wiele położnych, lekarzy, innych pracowników szpitala - od wszystkich uzyskałam pomoc, od 90% z nich dodatkowo miłe słowo, pełne zaangażowanie. Czułam się cały czas zaopiekowana, na wszystkie moje pytania i prośby otrzymywałam odpowiedź. Sam poród, choć trudny, przebiegał w zgodzie z tym, co było ujęte w planie porodu. Miałam możliwość zachowania wertykalnej pozycji, sala była dobrze wyposażona. Otrzymałam ogromne wsparcie od niesamowicie ciepłej ale jednoczesnie profesjonalnej położnej ( była to akurat położna na dyżurze, Agnieszka Chylińska, bardzo bardzo polecam).
  Data: 18/10/2022