fbpx

Oceń porodówkę w Warszawie i okolicach

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM – opinie o porodzie

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM zlokalizowane jest w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 63A. W jego ramach działa Dziecięcy Szpital Kliniczny, który oferuje opiekę z zakresu położnictwa, perinatologii oraz ginekologii. Co więcej, placówka posiada również Oddział Kliniczny Neonatologii i Chorób Rzadkich. Szpital charakteryzuje się najwyższym stopniem wyspecjalizowania – obydwa oddziały posiadają III stopień referencyjności. Porodówka Żwirki i Wigury wyróżnia się zespołem doświadczonych specjalistów oraz nowoczesną aparaturą, co pozwala na zapewnienie profesjonalnej opieki podczas ciąży oraz porodu.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM – Warszawa – warunki

Placówka oferuje kompleksową opiekę: rozpoznanie, operacje wewnątrzmaciczne, poród oraz operacje dziecka. WUM Warszawa porodówka zapewnia możliwość podjęcia próby porodu siłami natury po cesarskim cięciu po jednej operacji, a ponadto pozwala na obecność douli – może ona towarzyszyć rodzącej i osobie bliskiej. Warto także wspomnieć, że szpital oferuje codzienną pomoc laktacyjnej oraz konsultacje z psychologiem.

Jeśli chodzi o metody łagodzenia bólu, jakie zapewnia porodówka Żwirki i Wigury, opinie o porodzie wskazują na skuteczność metod farmakologicznych: analgezji wziewnej oraz znieczulenia zewnątrzoponowego. Oprócz tego, można wymienić niefarmakologiczne metody oferowane przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM – poród mogą ułatwić pozycje wertykalne, masaż, ciepły oraz zimny okład, aktywność fizyczna i kąpiel lub prysznic.
W szpitalu znajdują się 4 sale porodowe – jednoosobowe. Wśród pomocnego sprzętu można wyróżnić stołek porodowy, piłkę, drabinkę czy worek sako.

W placówce funkcjonuje szkoła rodzenia – zajęcia w niej są kontynuowane w formie komercyjnej. Szpital zapewnia pomoce edukacyjne w postaci symulatora porodu oraz ciąży. Co więcej, opinie o Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM wskazują na możliwość kontaktu ze specjalistami, takimi jak położne, konsultant laktacyjny, fizjoterapeuta czy psycholog.

Adres:
ul. Żwirki i Wigury 63A

  Opinie

  Pokaż opinie dla szpitala:
  Martyna
  Szpital: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM (ul. Żwirki i Wigury 63A)
  Ocena:
  Opinia:
  Położna ciepła i motywująca kobieta, pojawiała się rzadko (myślę, że co godzinę, bo trochę zatraciłam poczucie czasu :D), ale jak była to popychała akcję porodu i około 23.30 ostatecznie przystąpiła do działania zdaniem "Pani Martyno, Pani dziś urodzi!". Ogólnie mocna motywacja przez całą akcję. Po porodzie i szyciu bajka się skończyła, bo na pieszo musiałam przejść spory kawałek, będąc ledwo na siłach. Szczęśliwie trafiłam na przepełniony oddział położniczy, więc położyli mnie na ginekologicznym, gdzie przez dwa dni byłam sama w pokoju. Wsparcie położnych było ok, w sumie tylko jedna coś mamrotała jak prosiłam o mleko modyfikowane w nocy. Z minusów to w sumie żadna z położnych nie przyszła i nie spytała po prostu jak się czuję i czy coś mi trzeba, np popilnowanie dziecka 20 minut, żebym się umyła czy zrobiła sobie herbatę. No i oczywiście wparowywanie do pokoju z lekami albo pomiarami akurat jak dziecko albo ja usnęłam, ale to norma w szpitalach i trzeby być na to gotowym. Czy urodziłabym tam ponownie? Ze względów opieki medycznej i prowadzenia porodu TAK, ze względu na warunki na poporodowej szukałam alternatywy z bardziej osobistym podejściem.
  Data: 08/03/2023

  Natalia
  Szpital: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM (ul. Żwirki i Wigury 63A)
  Ocena:
  Opinia:
  Trafiłam w nocy do szpitala w 38+4 tc z bólem w podbrzusza (2 ciaza, pierwszą zakończona cc). Zostałam odrazu zbadana ktg, na fotelu i usg , z racji zgłaszania bolu w rzucie blizny po pierwszym cięciu, przyjęcie na oddzial , o 8 decyzją o cięciu, przemiły personel , wszyscy bardzo dobrze się mną zajęli i byli pomocni ,wszystko tłumaczyli. Anestezjolog po prostu anioł mówiła o wszystkim i podczas cięcia ze mną rozmawiała tak samo położna na sali pooperacyjnej , na sali poporodowaj również wszyscy bardzo pomocni , bardzo polecam
  Data: 12/01/2023

  Karolina
  Szpital: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM (ul. Żwirki i Wigury 63A)
  Ocena:
  Opinia:
  Sam porod w porzadku. Wszystko sprawnie, szybko, choc uwazam, ze nacięcie bylo niepotrzebne, wiec niekoniecznie "ochrona krocza" jest w standardzie. Polozniczy fatalny- od personelu, po jedzenie. Polowa personelu niechętna do udzielania porad, pomocy jakiejkolwiek. Na wypisy czeka się do wieczora. Drugi raz na pewno bym tam nie rodzila- wyszlam z depresja poszpitalną.
  Data: 12/01/2023

  Aga
  Szpital: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM (ul. Żwirki i Wigury 63A)
  Ocena:
  Opinia:
  Trafiłam po odejściu wód na patologię ciąży. Przed porodem, mimo, że zgłaszałam kilka razy bóle skurczowe, położne kazały czekać i czekać parę godzin. Dostałam jakieś leki, nie wiem po co i od kogo. Więc przed porodem średnio. Sam poród super, poprosiłam o znieczulenie i anestezjolog prawie od razu mi je podał. Położna w trakcie porodu mega - mówiła co robić, wspierała, pomagała. Po porodzie opieka w szpitalu bardzo dobra, położne przychodziły, sprawdzały, pytały czy wszystko ok. Jestem zadowolona i pewnie tam wrócę ☺️
  Data: 20/10/2022

  Magdalena
  Szpital: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM (ul. Żwirki i Wigury 63A)
  Ocena:
  Opinia:
  Opieka położnych PRZECUDNOWNA. Niestety, muszę jednak rozgraniczyć położne na te młode oraz te "starszej daty". Poród odbierała doświadczona położna, z wieloletnim stażem. Zostałam nacięta, mimo, iż w planie porodu wyraźnie miałam zaznaczone, że tego nie chcę. Ale przypilnowała, by zgasic światło w sali, gdy rodziła się główka córki. Następnego dnia inna, dużo starsza położna, uporczywie namawiała mnie do wykąpania maluszka w szpitalu. Mimo, iż byłam baaaardzo nieprzytomna i zagubiona, udało mi się świadomie odmawiać za każdym razem. Najwięcej do zarzucenia mam w kwestii jedzenia. Jest absolutnie KOSZMARNE. Słone, nie wystarczająco odżywcze, niewielkie porcje. Biały chleb, ubogo wwarzywa/owoce. Za to bogato w cukier (np podwieczorki). Sam szpital bardzo przyjemny. Nowy, czysty, cały personel bardzo ciepły.
  Data: 27/09/2022

  Kinga Płokita
  Szpital: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM (ul. Żwirki i Wigury 63A)
  Ocena:
  Opinia:
  Pobyt w szpitalu oceniam na 9/10. Podczas przyjęcia żadnych problemów, szybka ocena lekarza, potem na patologię ciąży bo tam tylko było miejsce dla mnie a za około 3 h już byłam na sali porodowej, prysznic, ktg na długich kablach, masaż męża, calu czas była położna, na minus jedynie to też ostatnie 2 h porodu leżałam, potem ponad dwie h był z nami mąż, położne pomagały przystawić do piersi, na oddziale poporodowym też cały czas opieka, mile położne, doradca laktacyjny, jedzenie jak to w szpitalu ale wystarczająco dla mnie, sale nowe, czyste
  Data: 27/09/2022

  Maja
  Szpital: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM (ul. Żwirki i Wigury 63A)
  Ocena:
  Opinia:
  Długo zastanawiałam się nad wyborem szpitala do porodu. Opinie w Internecie były mocno zróżnicowane - a na temat szpitala na Żwirkach nie było ich prawie wcale. Nie mniej jako studentka WUMu miałam z tym szpitalem styczność i choć nie przebywałam wcześniej na żadnym z oddziałów, nie znałam lekarzy czy położnych - wiedziałam przynajmniej, że jest czysto, świeżo, a sam szpital jest dobrze wyposażony zarówno pod względem porodów jak i późniejszej opieki nad noworodkami. I ten wybór to był strzał w dziesiątkę. To był mój pierwszy poród, nie wiedziałam czego się do końca spodziewać, obawiałam się, że mogę wynieść z niego złe wspomnienia, co wpłynęłoby pewnie na moje dalsze życiowe plany. Ale było wspaniale! Wszyscy na których tam trafiłam okazali się przemili - bardzo życzliwe położne na oddziale patologii, na który trafiłam na jeden dzień. Mogłam o wszystko zapytać, dowiedzieć się co dalej. A poród? Będę wspominać wyjątkowo dobrze (choć przyznam, momentami myślałam, że padnę z bólu). Trafiłam na wspaniałą położną, która dopingowała mnie i wspierała od pierwszych chwil aż do prawie samego końca. Tak się złożyło, że końcówka porodu przypadła na czas zmiany położnej z dyżuru dziennego na nocny. Położna, która przyszła na wieczór szybko wczuła się w mój poród i sprawnie przeprowadziła ostatni etap porodu. Również obdarzyła mnie ciepłem i całą masą zachęty do dalszego wysiłku. Czułam się zaopiekowania, doceniona, czułam się wręcz podziwiana za wysiłek jaki włożyłam w narodziny mojego dziecka. Kolejna kwestia - opieka po porodzie. Moja córeczka została przebadana chyba na wszelkie sposoby. Nie było mowy o zbyt szybkim wypisie, jeśli pojawiały się najmniejsze wątpliwości co do tego czy to na pewno dobry wybór. Może nie brzmi to zachęcająco dla przyszłych mam - wiadomo, każdy chciałby wrócić szybko do domu, ale najważniejsze jest przecież zdrowie maluszka. Tutaj czułam, że wszystkim zależy na jak najlepszym zdiagnozowaniu córeczki. Więc krótko mówiąc - polecam! Poród na Żwirkach to jedna z najlepszych moich decyzji.
  Data: 27/08/2022

  Emilia
  Szpital: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM (ul. Żwirki i Wigury 63A)
  Ocena:
  Opinia:
  Profesjonalne podejście do pacjenta. Położne i lekarze pomocni, odpowiadający na wszystkie pytania niezależnie od pory dnia lub nocy. Szpital wyremontowany, sale porodowe duże i komfortowe. Sale poporodowe dwuosobowe z łazienkami, przyjemne i komfortowe. Jedzenie okropne :). Polecam ten szpital do porodu.
  Data: 10/07/2022

  Asia
  Szpital: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM (ul. Żwirki i Wigury 63A)
  Ocena:
  Opinia:
  Rodziłam na WUM 2.07.2022 i moge wypowiedzieć się tylko w samych superlatywach. Wizyta na SOR: panie przemiłe, wszystko poszło mega sprawnie. Od godziny 7 rano do 18 (urodziłam o 16) byłam na sali porodowej z genialna panią polozna, która nie tylko pomagała ale rozładowywała stres. Zespół anestezjologów skradł moje serce, mimo bólu, potrafili rozmowa doprowadzić mnie do śmiechu. Ochrona krocza: polozna do samego końca starała się je ochronić za co jestem wdzięczna jednak moja malutka miała dość duża główkę i już na samym końcu zdecydowano o nacieciu. Po porodzie panie położne bardzo pomagały przy przystawianiu małej do piersi, udzielały rad. Gorąco polecam ten szpital przyszłym mamusiom.
  Data: 07/07/2022

  Marlena
  Szpital: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM (ul. Żwirki i Wigury 63A)
  Ocena:
  Opinia:
  Poród fenomenalny - położna Wiktoria, która pomogła dobrać pozycje wertykalną i ochronić krocze; dr Aduku, który sam zainteresował się rodzącą i pomógł w ostatniej fazie (m.in dzięki niemu fizycznie po porodzie nie ma śladu 🙂 ). Natomiast nieco gorzej oceniam oddział poporodowy - tu położne zależne od zmiany (były Anioły jak Pani Ewa i świetne, pomocne, młode dziewczyny, ale były tez takie, które miały w oczach „Boże, czego ona chce”), lekarze przekazywali mało informacji, trzeba dopytywać (a jako młoda mama nie o wszystkim trzeba wiedzieć). Oddział porodowy i poporodowy świetnie wyposażone, było na prawdę wygodnie. Ogólnie jednak oceniam poród i pobyt w szpitalu jako dobry - czułam się z córką zaopiekowana. Polecam wybrać się na szkołę rodzenia organizowaną przez ten szpital (darmowa dla rozliczających PIT), wtedy zyskuje się dobry ogląd na to, czego się spodziewać 😉
  Data: 28/06/2022