fbpx

Alpaki Cudaki Radzymin. Kameralna wizyta u alpak

Brak pomysłu na spotkanie ze zwierzętami w okolicach Warszawy? Sprawdź Alpaki Cudaki Radzymin. To kameralne gospodarstwo, w którym spotkasz oczywiście alpaki, ale również zwierzęta wiejskie. Godzinna wizyta leci tam błyskawicznie szybko. Ciekawe? Przeczytaj dalej.

Alpaki Cudaki to kameralne gospodarstwo z Radzymina, którego oczywiście większość mieszkańców stanowią alpaki. Ale spotkacie tu też owce, osła, kucyka, przekochane koty (a zwłaszcza jeden, który nie chce odkleić się od odwiedzających), kozy, a także kury różnej maści. Przyjeżdżacie tu na godzinne zwiedzanie, w ramach którego można karmić zwierzęta przygotowanymi przez właścicieli smakołykami – marchewkami i jabłkami.

W całej tej wycieczce towarzyszy przesympatyczna właścicielka, która opowiada o funkcjonowaniu alpak oraz ich zwyczajach. Same alpaki oglądacie z daleka, a także z bliska, bo można, a wydaje mi się – nawet trzeba – wejść do zagrody. Po spacerze wśród alpak wchodzicie do przyległego do gospodarstwa domu i tam możecie się zapoznać z rodzajami wełny.

alpaki cudaki radzymin
Alpaki Cudaki Radzymin

A po wszystkim w ramach wizyty można przez godzinę skorzystać z placu zabaw. Plac zabaw jest duży i nie ukrywam, że to mocny punkt wycieczki. Przy prawie 2-latce wiem, że jednak dzieciaki to lubią. A im bardziej nieznany plac zabaw, tym lepiej. Ten jest naprawdę duży i nawet wycieczka szkolna tu się spokojnie zmieści.

Moja córka dostała na koniec naklejkę z alpaką, którą dumnie nosiła na różnych ubraniach przez około 1,5 dnia. Mała rzecz, a bardzo cieszy.
 
Czy można z mniejszym dzieckiem? No pewnie, że tak. Przecież beneficjentami takiego spotkania mogą być rodzice i zapewniam, że będziecie się dobrze bawić z alpakami. Taką godzinną wizytę możecie potraktować jako wietrzenie na świeżym powietrzu (zwłaszcza jesienią/zimą), tylko wtedy weźcie termos z herbatą.

Ważne informacje:

  • na zwiedzanie trzeba się zawsze umówić przez profil na Facebook’u lub nr telefonu,
  • na wszystkie miejsca ze zwierzakami, które odwiedziłam, tutaj moim zdaniem jest dość tanio – 35 zł/ osoba dorosła, 15 zł/ dziecko od 2 lat, a dziecko poniżej 2 lat – bezpłatnie (stan na listopad 2022).

    Opisy innych ciekawych miejsc dla rodzin z dziećmi w Warszawie i okolicach znajdziesz w zakładce Mama w Warszawie.

Podobne wpisy

Ostatnio dodane