fbpx Skip to main content

Bon turystyczny miał tracić ważność już 30 września 2022 r., ale jego realizacja została przedłużona do 31 marca 2023 r. Był przyznawany bez kryterium dochodowego i można go użyć, korzystając np. z usług hotelarskich, czy imprez turystycznych. Płatność jest też możliwa m.in. w parkach rozrywki. Poniżej przygotowałam dla Was listę, w której znajdują się propozycje miejsc w Warszawie i okolicach, gdzie można spożytkować bon turystyczny. Korzystajcie!

Myślę, że warto tu przy okazji zaznaczyć też, że bon przysługuje osobom, którym przyznano prawo do świadczenia 500+ lub dodatku wychowawczego do 31 grudnia 2021 r. Nie obejmuje zatem dzieci urodzonych w 2022 r. Wartość bonu wynosi 500 zł.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny w Warszawie i okolicach? Poniżej lista miejsc:

Warszawa:

Tak, jak napisałam wyżej, bon turystyczny obejmuje w duże mierze usługi turystyczne, dlatego z wielu usług instytucji kultury nie skorzystacie bezpośrednio, natomiast wyszukałam informacje, jak można to obejść, a w zasadzie jak obchodzą to biura świadczące usługi turystyczne. Dla przykładu biuro turystyczne Bajka oferuje możliwość zorganizowania w ramach bonu turystycznego wyjście do Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, warszawskiego ZOO, Zamku Królewskiego, czy Pałacu Kultury i Nauki. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Parki rozrywki (różnego rodzaju) w okolicach Warszawy:

Majaland Warsaw

Park Rozrywki Julinek Park

Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji

Park wodny Suntago

Magiczne ogrody

Sady Klemensa

Dzielnica Filmowa – Park Zalesie

Park Rozrywki Mandoria

Orientarium Łódź

Hotele w okolicach Warszawy:

Pałac Folwark Łochów

Hotel Las Woda

Pałac Mała Wieś

Hotel Narvil

Hotel Warszawianka

Hotel Pałac Alexandrinum

Holiday Park&Resort Józefów

Hotel Skansen Sierpc

Artis Loft Hotel Radziejowice

Sofitel Warsaw Victoria

Hotel Sielanka w Warce

Hotel Bonifacio