fbpx Skip to main content

Farmy Dyń oraz inne miejsca z dyniami to destynacje popularne jesienią. Możecie zrobić sobie na ich terenie sesje zdjęciowe, kupić dynię i zabrać do domu, w niektórych spotkać się ze zwierzętami oraz skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci. Jesień w pełni, dlatego przygotowałam dla Was krótkie zestawienie ciekawych miejsc, w których byłam lub które są na mojej liście.

Dyniolandia – Farma Wuja Toma to miejsce dla dzieci i rodziców, które znajdziecie na warszawskich Bielanach przy ul. Wóycickiego (niedaleko UKSW, tego “drugiego”, w stronę Łomianek). Oprócz dyń, które stanowią świetne tło do zdjęć, zaprzyjaźnicie się tutaj ze zwierzakami takimi jak kozy, świnki miniaturki, króliki, gęsi czy kury. Na terenie obiektu jest mnóstwo atrakcji dla małych dzieci (moja 1,5-roczna córka naprawdę miała co robić), jak i dla tych większych. Cała relacja z Dyniolandii tutaj.

Dyniolandia – Farma Wuja Toma znajduje się przy ul. Wóycickiego 41 na Bielanach.

Dyniolandia

Ogród dyniowy na dachu Galerii Północnej

Odwiedzałam ten ogród w 2021 roku, a teraz już wiem, że znów otworzył się on 1 października i będzie dostępny do 30 października (ma być czynny również w niedziele niehandlowe). W 2023 roku, już drugi rok z rzędu, znajduje się na dachu galerii. Są tam zaaranżowane insta-strefy, słomiane zwierzaki, strefa gier oraz wiele innych. Zaletą jest oczywiście fakt, że ogród jest dostępny w ramach galerii, więc będąc z najmniejszymi bobasami będziecie mieć dostęp do infrastruktury sanitarnej (przewijaka, pokoju do karmienia, bieżącej wody). Moją relację z ogrodu dyniowego na dachu galerii znajdziesz tutaj.

Galeria Północna znajduje się przy ul. Światowida 17 na Białołęce. Wstęp bezpłatny.

ogród dyniowy galeria północna

Farma dyniowa przy C.H. Arkadia

Farma dyniowa przed głównym wejściem do centrum handlowego Westfield Arkadia będzie czynna od 1 do 31 października w godz. 10:00 – 22:00 – wstęp na nią jest bezpłatny i jest czynna również w niedziele niehandlowe.

Farma Dyń (Magic Pumpkin Farm) Powsin

Byłam na tej farmie kilka lat temu, bo to było chyba najbardziej popularne miejsce z dyniami na mapie Warszawy. W tym roku będzie czynna do 31 października. Tu można wybrać i kupić dynię do domu, spotkać zwierzęta takie jak alpaki, kozy, gęsi czy króliki. Oprócz tego na miejscu znajdziecie też huśtawki, trampoliny, piramidę ze słomy, labirynt ze słomy,
Jeśli starczy Wam sił, wizytę na farmie można połączyć z wizytą na placu zabaw w Parku Kultury w Powsinie, który znajduje się ok. 2 km dalej.

Farma Dyń znajduje się przy ul. Drewny 17 w drodze na Konstancin.

Dynioland w Wieliszewie
Tu jeszcze nie byłam, ale jest to miejsce na mojej liście do odwiedzenia. Dynioland znajduje się w Wieliszewie, czyli jakąś godzinę jazdy samochodem z Warszawy. Właściciele deklarują, że na terenie ich obiektu znajdziecie rodzaje dyń z całego świata, dynie giganty, mini zoo, dyniową gastronomię oraz miejsca do rekreacji. Honorowana jest karta dużej rodziny. Miejscówka czynna jest tylko w weekendy.

Adres Dyniolandu to ul. Willowa 341/1, Wieliszew.

Moje polecenia innych ciekawych miejsc znajdziesz tutaj.