fbpx

Miejsca ze zwierzętami dla dzieci – Warszawa i okolice

Gdzie znajdują się ciekawe miejsca ze zwierzętami w Warszawie i okolicach? Przygotowałam zestawienie 5 miejsc, w których byłam z moją córką. Są to miejsca często odwiedzane przez rodziny z dziećmi.

Dyniolandia przy ul. Wóycickiego

Nowe miejsce na mapie Warszawy, które znajduje się na Bielanach przy ulicy Wóycickiego (niedaleko UKSW, w kierunku Łomianek). Tu spotkacie kozy, świnki, kury, gęsi, kaczki, króliki. Tematem przewodnim tego miejsca są dynie, dlatego jesienią oprócz świetnego pleneru do zdjęć, można nabyć też dynie do domu. Oprócz tego znajdziecie tu wiele rozrywek: wielki dyniowy dmuchaniec, rowerki, piaskownica z kukurydzą, czy labirynt.

Więcej na temat Dyniolandii na moim Instagramie.

Dyniolandia Farma Wuja Toma

Farma Cztery Pory Roku

Na wejściu witają kucyki, kozy, staw ze złotymi rybkami, są też kózki miniaturki, mnóstwo rodzajów ptactwa oczywiście z kurami i kogutami na czele. Są też odgłosy zwierząt z głośników, co nawołuje odwiedzających Park w Powsinie, aby i tam zajrzeli. Wita też sympatyczny właściciel, któryinstruuje, co i jak, dostajecie też siano do karmienia dla koni.

Nie jest to zoo, więc nie ma tutaj tylko oglądania zwierząt, one są raczej uzupełnieniem, bo na pełnowymiarowe zwiedzanie jest ich mało. To raczej miejsce rekreacji, do którego warto zabrać koc latem i spędzić tam trochę czasu.

Więcej na temat Farmy Cztery Pory Roku na moim Instagramie.

Farma Cztery Pory Roku

Ranczo u Mara

To miejsce, w którym dzieciaki mogą poznać takie zwierzęta jak kozy, kury, koguty, świnie, barany. Jest też nawet struś, sarenka czy osioł. Wycieczki po obiekcie odbywają się w określonych godzinach. Zwierzaki biegają po podwórzu “luzem” i można obcować z nimi bezpośrednio.

Więcej na temat Rancza u Mara na moim Instagramie.

Ranczo u Mara

Folwark Bródno

Tu nie musicie ruszać się poza miasto, bo Folwark znajduje się w centrum Bródna przy ul. Św. Wincentego 92. Na co dzień w tym miejscu prowadzone są planowe warsztaty oraz spotkania dla dzieci i młodzieży, ale w weekend można przyjść i z bliska zobaczyć zwierzęta gospodarskie.

Spotkacie tam wiele rodzajów kur – grzebiące, ozdobne, nośne. Są też indyki, kaczki, gęsi. Oprócz tego kozy, owce, króliki hodowlane, kuce. Klimat jest surowo wiejski, niedoprawiony ozdobami. Szykujcie się więc na błotniste podwórko i wyjście poza estetyczną strefę komfortu. Jako człowiek wychowany na wsi (na długo zanim zameldowałam się w Warszawie) stwierdzam, że jest tam naprawdę jak na wsi 😀

Więcej na temat Folwarku Bródno na moim Instagramie.

Alpaki Zabraniec

Świetnie gospodarstwo prowadzone z pasją około 30 minut jazdy samochodem od Warszawy. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda niepozornie, ale potem właściciel zabiera Was na wspaniałą wycieczkę po gospodarstwie, podczas której opowiada. Na wizytę trzeba się wcześniej umówić telefonicznie.

Hodowla jeleni na Białołęce
W sumie nie musicie nawet wyjeżdżać z Warszawy, aby zobaczyć jelenie. Wprawdzie mowa o prywatnej hodowli, ale właściciel udostępnia do obejrzenia te zwięrzęta i nawet… można je nakarmić! Z jeleniami na Białołęce Dworskiej przy ul. Waligóry widzicie się tylko przez płot, ale to wystarczy, by doświadczyć z nimi interakcji. Pełny tekst o tym miejscu przeczytacie tutaj.

MINI Zoo w Kajetanach

Położone na terenie Centrum Mowy i Słuchu w Kajetanach, Mini ZOO to świetna opcja na pozamiastową wycieczkę z dzieckiem i bez dziecka również. ZOO jest położone na terenie prywatnego obiektu, jednak jest to doskonała forma jego promocji. Oprócz tego, na terenie kompleksu znajduje się restauracja, czy plac zabaw. Odwiedzając je zimą spotkałyśmy między innymi renifery czy daniele. Więcej tutaj.

Mini ZOO Kajetany

Podobne wpisy

Ostatnio dodane