fbpx

Przestrzeń twórcza dla dzieci w Łazienkach Królewskich: Wystaw się!

„Wystaw się!” w Starej Kordegardzie Łazienek Królewskich to wyjątkowa przestrzeń twórcza dla dzieci. Wyjątkowa, bo nie dość, ze znajduje się w malowniczym otoczeniu, to jeszcze dzieci mogą w niej swobodnie doświadczać: malować, budować, grać, czytać.

Największe wrażenie zrobił na mnie kącik do malowania, który jest synonimem twórczości. Na miejscu dostępne są fartuszki do malowania dla małych i dużych, a także ochraniacze na skarpety. Czekają też pędzle oraz farby, a także kartki. Kartki przykleja się do ściany, a potem zaczyna się zabawa. Namalowane prace można zabrać ze sobą lub powiesić w przestrzeni, która cała jest w pracach odwiedzających. Warto zabrać ze sobą też ubranie na zmianę, aby obawa o pobrudzenie ubrań, nie zepsuła Wam zabawy.
 
Jest tu też miejsce, by pograć na instrumentach, poczytać wspólnie książki, które są wystawione na półkach, postemplować kartki czy stworzyć instalacje z różnych materiałów (w tym miesiącu tematem przewodnim jest plastik). Dla przebodźcowanych udostępniane są słuchawki wygłuszające.
 
W piątki wstęp jest wolny, w pozostałe dni 5 zł/rodzina. Na wejścia obowiązują zapisy pod adresem zapisy@lazienkikrolewskie.pl. Przestrzeń otwierana jest wg następującego harmonogramu: czwartek-piątek: 12.00-13.45 – I wejście, 14.00-15.45 – II wejście, sobota-niedziela: 11.00-12.45 – I wejście, 13.00-14.45 – II wejście, 15.00-16.45 – III wejście.
 
Wózki zostawia się przed wejściem (jest zadaszenie), a wewnątrz jest łazienka z przewijakiem, a także malutka „wnęka” do karmienia dziecka.

Podobne wpisy

Ostatnio dodane