fbpx Skip to main content

Zajęcia z niemowlakiem w basenie to coraz bardziej popularna forma spędzania czasu już na bardzo wczesnym etapie rozwoju maleństwa. Na pływalnię można wybrać się z dzieckiem, aby po prostu pobawić się wspólnie w wodzie, ale powstaje coraz więcej zorganizowanych zajęć w obrębie kompleksów, z których można korzystać wspólnie z innymi rodzicami. Gdzie znaleźć takie miejsca w Warszawie? Poniżej znajdziecie listę, którą przygotowałam dla Was.

 1. Bąbelki pływają to szkółka pływania dla niemowląt oraz starszych dzieci, której zajęcia odbywają się na pływalni Polonez (przy ul. Łabiszyńskiej 20) oraz pływalni Nowa Fala (przy ul. Garbińskiego 1). Najbardziej aktualne informacje o ich działalności znalazłam na ich profilu na Facebook’u. Telefon kontaktowy to 510 145 510.
 2. Let’s Swim – pływanie dzieci i niemowląt to akademia, do której można zapisać już 3-miesięcznego bobasa. Zajęcia organizowane są na wielu pływalniach w Warszawie i okolicach. Są nimi: pływalnia Osir Wawer-Anin, pływalnia Osir Warszawa-Włochy, pływalnia Reh-Medica Warszawa-Włochy, pływalnia Wesolandia Warszawa-Wesoła. Zajęcia organizowane są również poza Warszawą – w Grodzisku Mazowieckim, Mińsku Mazowieckim, Górze Kalwarii, w Legionowie oraz Sulejówku.

  Więcej informacji znajdziecie tutaj.
 3. PAAR – Polska Akademia Aktywnego Rozwoju deklaruje, że do ich zajęć dla niemowląt można dołączyć w każdym momencie w roku. PAAR organizuje zajęcia dla niemowląt na Ursynowie, Włochach, Mokotowie, Woli, Pradze Południe, Bielanach, Żoliborzu, Pradze Północ oraz w Śródmieściu – czyli praktycznie wszędzie. Szczegółowe informacje dotyczące oferty znajdziecie na ich stronie internetowej, a szczegóły otrzymacie wypełniając formularz zgłoszeniowy.
 4. Akademia Ruchu to kolejna propozycja dla niemowląt – oferta obejmuje grupę dla dzieci od 3 miesiąca życia do 1 roku. Akademia prowadzi zajęcia ogólnoruchowe dla niemowląt w wodzie na takich pływalniach jak: Skalar (OSiR Ursus), Moczydło, basen w Wilanowie (przy ul. Wiertniczej), basen Raszyn, basen w Aninie, Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM.
 5. MBC Kids – organizują zajęcia dla niemowląt na basenie przy ul. Gładkiej 18 (Włochy) w Warszawie. Pierwsze zajęcia mają na celu zapoznanie się malucha z wodą, a po nich rodzic decyduje, czy chce dalej uczęszczać z dzieckiem na kurs.
 6. Tosiaczek Swimming to szkoła organizująca zajęcia na pływalni Delfin OSiR Wola przy ul. Marcina Kasprzaka 1/3 oraz Aqua Spa Kabaty przy ul. Wąwozowej 18. Zajęcia organizowane są w grupach dla niemowląt od 3 miesięcy aż do 5 roku życia (z podziałem na grupy wiekowe).
 7. Adrianna Swim School również oferuje zajęcia dla niemowląt od 3. miesiąca życia. Lekcje odbywają się na basenie Warszawianka przy ul. Merliniego 4.
 8. Academy of Hasten organizuje zajęcia dla niemowląt na 3 obiektach (dwa w Warszawie, jeden poza). Są to:
  Pływalnia Pingwiny na Bemowie przy ul. Oławskiej 3a
  OSiR Wola przy ul. Kasprzaka 1/3
  Basen miejski przy ul. Piaskowej 1A w Legionowie 

  Zajęcia dla maluchów podzielone są na 3 grupy: od 3 do 9 miesiąca życia, od 10 do 18 miesiąca życia oraz od 18 miesiąca życia do 3 r.ż.
 9. Swim Stars Szkoła Pływania organizuje zajęcia dla niemowląt na basenie Szuwarek na Pradze Południe w kameralnych grupach – tylko do 5 niemowląt wraz z opiekunami.
 10. Swim Baby, Swim organizuje zajęcia na pływalni OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1 oraz na pływalni SGGW Ursynów przy ul. Ciszewskiego 10. Jedna z prowadzonych grup obejmuje dzieci do 1 roku życia.
 11. Baby Columbus prowadzi zajęcia w OSiR Włochy przy ul. Gładkiej 18 dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 3 lat. Przydział do grup jest omawiany indywidualnie.
 12. Mali Pływacy to szkoła, która prowadzi zajęcia dla niemowląt i dzieci (z podziałem na grupy wiekowe) na pływalni OSiR Wola przy ul. Kasprzaka 1/3 oraz w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM przy ul Trojdena 2C. Zajęcia organizowane są małych kameralnych grupach tylko do 6 niemowląt z opiekunem.
 13. W klubie PR1ME na Żoliborzu odbywają się zajęcia Aqua Baby podzielone na dwie grupy: 3-15 miesięcy oraz +16 miesięcy.
 14. Aqua Wawa – szkoła pływania dla niemowląt od 3. miesiąca życia, dzieci oraz młodzieży. Zajęcia prowadzone są na OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1 oraz OSiR Bemowo przy ul. Oławskiej 3a.
 15. Technika Pływania prowadzi zajęcia dla niemowląt na trzech pływalniach na Pradze Południe: pływalni Szuwarek, pływalni Prawy Brzeg oraz na pływalni Wodnik.
 16. 123 Pływamy – szkoła prowadzi zajęcia dla niemowląt na pływalni Nowa Fala przy ul. Garbińskiego 1i na pływalni Delfin przy ul. Kasprzaka 1/3.

Jeśli znacie inne szkółki/organizacje/akademie, które animują czas niemowląt na basenie, dajcie znać na kontakt@mamazwarszawy.pl – artykuł zostanie o nie uzupełniony!

Zostaw komentarz