fbpx

Prowadzenie ciąży przez położną w Warszawie – szpital Karowa

W styczniu 2023 roku do świadczeń refundowanych przez NFZ w Szpitalu Specjalistycznym im. ks. Anny Mazowieckiej dołączyło prowadzenie ciąży przez położną. Doświadczona położna prowadzi pacjentkę w ciąży fizjologicznej, a w razie pojawienia się nieprawidłowości – skieruje ją do lekarza specjalisty.

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, prowadzenie ciąży jest tradycyjnie związane z lekarzem. Jednak w ostatnich latach, dzięki postępowi w dziedzinie medycyny oraz wzrostowi zaangażowania położnych w opiekę nad kobietami w ciąży, coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na fakt, że ciążę można prowadzić również pod opieką położnych. Kolejnym ze szpitali w Warszawie, który stworzył taką możliwość jest Szpital Specjalistyczny im. ks. Anny Mazowieckiej, który znajduje się przy ul. Karowej 2.

W prowadzeniu ciąży położne stosują kompleksowe podejście, obejmujące ocenę stanu zdrowia kobiety w ciąży, diagnozowanie i leczenie problemów zdrowotnych, udzielanie porad dotyczących zdrowego stylu życia, a także zapewnianie wsparcia emocjonalnego.

Prowadzenie ciąży przez położną w szpitalu przy Karowej obejmuje:

  • zlecenie wszystkich badań objętych standardem opieki okołoporodowej,
  • umówienie 3 wizyt do lekarza specjalisty,
  • przygotowanie do porodu,
  • KTG w ostatnich tygodniach ciąży.

    Warto podkreślić, że prowadzenie ciąży przez położną nie oznacza, że lekarz jest całkowicie wykluczony z procesu. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych, położna skonsultuje się z lekarzem lub skieruje pacjentkę do specjalisty.

Pierwszą wizytę należy umówić telefonicznie: 22 596 61 75, kolejne terminy są ustalane z położną prowadzącą.

Jeśli tu jesteś, sprawdź materiał z mojej wizyty na porodówce szpitala i zobacz, jak wygląda za kulisami w tym artykule.

Podobne wpisy

Ostatnio dodane