fbpx

Restauracje z kącikiem dla dzieci – Warszawa Śródmieście

Dla rodzin z dziećmi, wybór odpowiedniej restauracji w Warszawie może być wyzwaniem. Jednakże, wiele tego typu miejsc zrozumiało potrzeby rodzin i stworzyło (lub tworzy) przyjazne przestrzenie dla najmłodszych gości. Oto lista niektórych z subiektywnie wybranych restauracji z kącikami dla dzieci w centrum Warszawy, gdzie rodzice mogą delektować się posiłkiem, podczas gdy dzieci mają swoją własną zabawę.

Otto Pompieri
Zdecydowanie to jeden z najbardziej wymyślnych kącików w jakich byłam. Znajduje się on w dolnej części restauracji i jest oddzielony od części z jedzeniem szklaną szybą. Żeby się do niego dostać trzeba pokonać 2-3 schodki na mini półpiętro. W samym kąciku znajdują się: zjeżdżalnia z basenem kulkowym, duże klocki do układania, stolik z układankami przesuwankami, a także multimedialny ekran z różnymi grami. Z uwagi na to, że nie ma tam miękkiego podłoża, a i atrakcje są takie jakie są, rekomenduję dla dzieci minimum chodzących. Tu znajdziecie pełną relację z tego miejsca.

Adres: Otto Pompieri, plac Bankowy 1, 00-139 Warszawa

Der Elefant
Ta restauracja znajduje się kilkadziesiąt metrów od Otto Pompieri. W Der Elefant dla dzieci przygotowany został mini małpi gaj ze zjeżdżalnią do kulek. Dodatkowo w toalecie znajdziecie przewijak, czy umywalki na wysokości dziecka. Jest tu także oddzielne menu dla dzieci, jednak nie dostałam go do ręki podczas wizyty – kelner polecił mi po prostu to, co aktualnie można zaserwować dzieciom.

Adres: Der Elefant, plac Bankowy 1, 00-139 Warszawa

Ogród Smaku
Specjalnością tej restauracji jest kuchnia polska. W menu dla dzieci znajdziecie rosół z marchewką, klopsiki z indyka oraz kotleciki z kurczaka. Jest również mini kącik dziecięcy, przy którym Wasze pociechy mogą spędzić miły czas.

Adres: Ogród Smaku, Elektoralna 23, 00-137 Warszawa

Kafejka z kącikiem dla dzieci – Sto Pociech
To nie jest restauracja, a kafejka, jednak zasługuje, by znaleźć się w tym zestawieniu. Kafejka w Fundacji Sto Pociech oferuje wewnętrzną strefę zabaw dla dzieci (odnowioną w 2024 roku) oraz kameralny ogród w cieniu kasztanów. Oferta kulinarna nie jest zbyt bogata, jednak zawsze znajdziecie tam ciasta, ciepłe napoje, czy przekąski typu pierogi. Tu moja pełna relacja z wizyty w tym miejscu, a tu wersja wideo.

Adres: Kafejka Sto Pociech, ul. Freta 20/24A, 00-227 Warszawa

Polecacie inne restauracje z kącikiem dla dzieci w Śródmieściu? Napiszcie o nich w komentarzu.

Niezależnie od momentu, kiedy czytacie ten artykuł, pamiętajcie by przed planowaną wizytą w restauracji sprawdzić jej godziny otwarcia, dostępność (często organizowane są imprezy okolicznościowe) oraz telefonicznie zarezerwować miejsce przy kąciku dla dzieci (nie jest to wymagane zazwyczaj w kafejkach).

Podobne wpisy

Ostatnio dodane