fbpx

Wystawa BZZZ w Centrum Nauki Kopernik – tu bawią się najmłodsi!

Wystawa BZZZ! W Centrum Nauki Kopernik to sensoryczna (i spoiler: fantastyczna), wydzielona przestrzeń, która została przygotowana dla dzieci do lat 5. Cala instalacja skupiona jest wokół doświadczania fauny i flory, m.in. świata pszczół, zwierząt leśnych, zapachów lasu.

A jak to konkretnie wygląda? Są dotykowe panele sensoryczne, panele z dźwiękami zwierząt, totalnie miękka strefa dla tych najmniejszych – z materacami i kołami sensorycznymi, powieszonymi bardzo nisko.

Hit wszystkich dzieciaków to rwąca rzeka z wodnymi eksponatami. Pływają tam kolorowe kulki, które można wprawiać w ruch na korbach, śrubach i zaworach. Tu należy wspomnieć, że dzieci, które tam będą (a będą, uwierzcie!) zmierzą się z wysokim prawdopodobieństwem zmoczenia się. Zabierzcie zatem ze sobą ubrania na przebranie.

Wystawa BZZZ – co jeszcze w niej znajdziesz?

Na terenie przestrzeni jest też zjeżdżalnia, górka do wspinania się, sznurkowa kładka. Warto zwrócić uwagę na to, że w strefie BZZZ zadbano o szczegóły. Na podłodze znajdziecie wymalowane ślady zwierząt. W ścianach z kolei znajdują się „okulary” do ich podglądania.
 
Wystawa BZZZ, jako że jest przeznaczona dla najmłodszych posiada na swoim terenie też pokój malucha, w którym znajduje się przewijak, mirofalówka, krzesełko do karmienia, suche ręczniki oraz fotel. Obok jest też toaleta dla tych większych. To moim zdaniem bardzo dobrze przemyślana aranżacja, dzięki czemu dzieci mogą efektywnie spędzić czas, bez biegania po całym Centrum Nauki Kopernik w poszukiwaniu toalety.

Informacje organizacyjne

Wejścia do strefy są o pełnych godzinach w ramach biletu wstępu. Czas zabawy to 45 minut, potem jest 15-minutowa przerwa techniczna, a potem można wejść jeszcze raz i jeszcze raz. My byliśmy w sumie 2 razy. Limit osób w strefie to 75. Jeśli ktoś się spóźni, a są wolne miejsca, to jest normalnie wpuszczany.
 
Wystawa znajduje się na parterze, tuż za bramkami wejściowymi. Można wejść z wózkiem i zostawić go na zamykany terenie wystawy, do której wejścia pilnuje osoba z obsługi.

Inne fajne miejsca w Warszawie? Przejdź do mojej zakładki Mama w Warszawie.

Doceniasz to polecenie? Postaw mi kawę!

Podobne wpisy

Ostatnio dodane