fbpx

Co robić z dziećmi w Warszawie? Sprawdź te 6 pomysłów!

Co robić z dziećmi w Warszawie? Wyczerpały się pomysły na zabawę w domu? Zmiana otoczenia jest jak najbardziej wskazana. Otwierając nasze pociechy na nowości dbamy o ich optymalny rozwój. A sposobów na spędzenie wolnego czasu z dziećmi w Warszawie jest mnóstwo. Sale zabaw, strefy edukacyjne, a może teatry dla dzieci? Do wyboru, do koloru. Najmłodsi uwielbiają różnorodność!

Fantazyjna sala zabaw, czyli raj dla energicznych pociech
Tutaj zabawa trwać może bez końca. A przynajmniej do tego czasu, gdy maleństwo zaczyna skarżyć się na zmęczenie. Sala zabaw to oczywiście świetna opcja na zorganizowanie dziecku urodzinowej imprezy. Warto śledzić także terminarz różnorodnych wydarzeń odbywających się w nowoczesnych strefach dla dzieci. Zabawa Halloween, spotkania dla mam, czy też lekcje przyrody z udziałem żywych zwierzątek, na które zaprasza na przykład stylowa, drewniana, naturalna bawialnia Dziupla.
 
Interesującym miejscem dla dzieci na Pradze Północ jest intuicyjna bawialnia Hultajka zaaranżowana w modnym stylu industrialnym. Naturalna przestrzeń rozwija wyobraźnię małych odkrywców i pozwala na bardzo urozmaiconą zabawę według własnych pomysłów. Tutaj kreatywne dzieci ani przez chwilę nie będą się nudzić. Warto skusić się na absorbujące warsztaty dla młodszych i starszych. W tym fenomenalne zajęcia stolarskie, które wprowadzą wszystkich ciekawskich w tajniki fascynującego rzemiosła!

A może czas na rozwojowe zajęcia ceramiczne albo sensoplastyczne? Takie atrakcje czekają na najmłodszych między innymi w nowoczesnej bawialni Traktorek. W inne dni rodzice mogą spokojnie usiąść i napić się kawy, podczas gdy pociechy będą eksplorować przestrzeń drewnianych domków i bezpiecznej konstrukcji wspinaczkowej, w której naprawdę sporo się dzieje!

Nauki poprzez zabawę nigdy za wiele
A gdzie wybrać się z dziećmi w weekend? Polecaną przez rodziców miejscówką jest wyjątkowa strefa edukacyjna u Króla Maciusia w muzeum POLIN. Nowoczesna, kolorowa i przede wszystkim bezpieczna przestrzeń zachęca wszystkich najmłodszych i ich opiekunów do zabawy, rysowania, czytania oraz muzykowania. Wstęp jest wolny i nie trzeba rezerwować miejsc. Wyjątkiem są rodzinne, odpłatne warsztaty, podczas których pociechy pod okiem animatorów kultury i artystów mogą poznać na przykład tajniki świata sztuki i rzemiosła. Nic ująć, nic dodać. Oto edukacja rodzinna na najwyższym poziomie!

A może nietypowa atrakcja pełna niespodzianek?
Tutaj najmłodsi mogą zobaczyć alpaki, owce kameruńskie i urocze świnki miniaturki podobne do uwielbianej przez dzieci bohaterki Tutu, która marzyła o rajskiej wyspie. Mowa oczywiście o mini zoo zlokalizowanym w Dyniolandii – Farmie Wuja Toma na Bielanach. Do końca listopada na dzieci czeka w tym miejscu również wiele innych atrakcji. Na stronie internetowej farmy zapoznać się można ze szczegółową mapą.

W Dyniolandii zaopatrzymy się w wymarzone dynie. Nigdzie indziej w Warszawie nie znajdziemy tak szerokiego wyboru tych pięknych, różnorodnych warzyw! Edukacyjna ścieżka sensoryczna, mega dmuchana dynia, park linowy, słomiany labirynt, czy też basen z kukurydzą? To tylko część przygód, które zapewnią dzieciom niezapomniane wrażenia. Starszaki z pewnością zainteresują się strefą retro z rekwizytami i pojazdami z ubiegłego wieku. Szczęśliwe dzieci będą z entuzjazmem odkrywać atrakcje, a dorośli w tym czasie zregenerują się i zasłużenie odpoczną doceniając siłę farmerskiego klimatu!

Co robić z dziećmi w Warszawie? Sprawdź teatr już od 8 miesiąca życia!
Ekranów stanowczo jest dziś wokół nas za wiele. Zalety świata cyfrowego dają o sobie znać tylko wówczas, gdy nie przekroczone zostaną granice. Rolą współczesnych rodziców jest na pewno prezentowanie dzieciom różnych form spędzania czasu wolnego. Wciągająca gra na komputerze czy smartfonie to opcja na chwilę. A potem przychodzi czas na zabawy kreatywne, rysowanie, czytanie, spacery, szaleństwa na świeżym powietrzu i rozwijanie hobby.

Idealnym sposobem na wdrożenie najmłodszych w poza ekranowy świat kulturalny jest odwiedzenie Teatru Małego Widza. Czym wyróżnia się to niezwykłe miejsce na mapie Warszawy? Przede wszystkim mali widzowie uczestniczą tutaj w spektaklach, doświadczają, rozwijają wyobraźnię i podejmują twórcze działania. Każdy spektakl to gratka dla zmysłów. Rodzice doceniają niezwykły teatr za umożliwienie im pogłębiania więzi z dziećmi. W trakcie spektaklu opiekunowie towarzyszą pociechom w wielowymiarowym, harmonijnym rozwoju. Tak, tutaj w Teatrze Małego Widza czas jakby na chwilę zatrzymuje się w magiczny sposób.

Podobne wpisy

Ostatnio dodane