fbpx Skip to main content

Jakby się zastanowić, czy Praga Północ to jest w ogóle godna uwagi dzielnica, to z pełną odpowiedzialnością odpowiadam: tak! Historie demonizujące ten rejon mają swoje faktyczne podłoże niemniej jednak w dużej mierze można je puścić w niepamięć. Praga Północ ma już swoje świetne zaplecze restauracyjne, tak samo jak i to dla dzieci. Tym razem zapraszam Was na wirtualną wycieczkę po bawialni Hultajka.
 
Hultajka to bawialnia umiejscowiona przy ul. Floriańskiej 6. Wnętrze ma charakter loftowy, z bardzo wysokim sufitem oraz antresolą; dominują drewniane konstrukcje na jednej otwartej przestrzeni, bez dodatkowych pomieszczeń. Dla mnie to duży atut, bo siedząc przy stole „dla dorosłych” na końcu pomieszczenia miałam na oku, co robi moja córka, bez konieczności towarzyszenia jej cały czas. Punkt obserwacyjny można też mieć w plastrach miodu, czyli osadzonych w podstawie antresoli wyciętych komorach w kształcie plastra miodu. Śmieliśmy się z moim partnerem, że to doskonałe miejsce dla strudzonych ojców, bo spokojnie można złapać tam drzemkę.  Nie ma klasycznego miejsca do karmienia piersią, ale sądzę, że te plastry miodu mogą spełniać kameralne warunki do tej czynności.
 
Jeśli chodzi o zabawę, to dobre miejsce dla każdego. Moja niespełna jeszcze dwulatka miała tu już raj, a w czasie godziny nie zdążyła skorzystać ze wszystkiego – i dobrze, bo ścianka wspinaczkowa czy  liny to jeszcze nie jej poziom. Miała dużo innych zajęć m.in. w kuchni czy przy dość bogatym zapleczu książkowym.

Bawialnia Hultajka

Dlatego moim zdaniem przestrzeń znajdzie tu kilkumiesięczne dziecko, ale też kilkuletnie. Zresztą zobaczcie na zdjęciach. Jak to w bawialni, część zabawek jest lekko zużyta, ale nie ma dramatu.
 
W kawiarni na antresoli znajdują się ciepłe napoje, ciasta, a także fotele dla siedzenia i spożycia spokojnego posiłku. Dużym plusem jest to, że woda jest za darmo. W łazience z kolei jest przewijak, a nawet podstawowe artykuły higieniczne jak nawilżane chusteczki.

Bawialnia Hultajka
Bawialnia Hultajka
Antresola Bawialni Hultajka

Po jednej wizycie trudno mi było określić, czy jest coś, co mogłoby mi się nie podobać. Pomogły jednak moje obserwatorki w wiadomościach prywatnych wskazując, że podczas odwiedzin można trafić na urodziny (i to nie były jednostkowe głosy), co znacznie zmniejsza komfort zabawy. Dlatego warto sprawdzać wcześniej media społecznościowe tej miejscówki.
 
Wizyta w Hultajce to jednak nie wszystko, z czego możecie skorzystać, będąc z dzieckiem na Pradze Północ. Przy dobrym planowaniu spędzicie tam efektywnie nawet i cały dzień. A poniżej polecam Wam inne miejsca, o których warto wiedzieć:

 • Na samym wyjściu z bawialni znajduje się dość spora tężnia, gdzie w ciepłe dni możecie przysiąść podczas spaceru z wózkiem (bez wózka też :))
 • Boska Rano i Wieczorem – gastro miejscówka, w której znajduje się również kącik dla dzieci. Polecam zarezerwować sobie wcześniej miejsce obok tego kącika. Mają tam bardzo smaczne śniadania.
 • Teatr Baj – teatr dla dzieci, który posiada w repertuarze spektakle dla tych najmniejszych – na profilu znajdziecie moją relację stamtąd.
   
  Sprawdźcie inne polecenia ciekawych miejsc w Warszawie tutaj.
   
   
   

Zostaw komentarz