fbpx

Ferie zimowe Warszawa 2024 – co robić z dziećmi w mieście?

Jak co roku ferie zimowe w Warszawie oraz okolicach obfitują w szereg atrakcji. W tegorocznym zestawieniu znajdziecie bogatą ofertę wizyty w teatrach dla dzieci, kinach, spotkań ze zwierzętami oraz atrakcji na świeżym powietrzu.

Ferie w Warszawie – teatry

Teatry dla dzieci mają również bogatą ofertę spektakli. Spektakle podczas ferii zimowych już od 1 r.ż. są grane w Teatrze Małego Widza – to mój ulubiony dziecięcy teatr, widziałam tam niemal wszystkie spektakle, pierwszy raz byłam tam z córką kiedy miała 1,5 roku. Inne teatry, na które warto zwrócić uwagę w tym czasie to Teatr Lalka – tam znajdziecie spektakl od 3 r.ż. – „Tymoteusz Rymcimci”. W Teatrze Baj z kolei jest „Ciałogranie” dla najmłodszych (0-3). Oczywiście w obu wyżej wspomnianych są propozycje widowisk dla starszych dzieci. Ponadto w Teatrze Guliwer zagrają spektakle od 3 roku życia (np. Brzydkie Kaczątko) lub od 5 r.ż. np. Calineczkę.

Ferie w Warszawie – kino

Maluchy, które są już gotowe na kino mogą wybrać się na seansy np. Kicia Kocia pod choinkę (moim zdaniem świetny na początek przygody z kinem dla 2-latka – trwa 40 minut, grają ją m.in. Kinoteka czy Kino Muranów, które nie emitują reklam przed tym seansem), czy na dłuższy seans: Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele (grają go np. w Kinotece – przed jest 5 minut zwiastunów) – od 3 r.ż. Dla starszych dzieci w kinach grają np. Życzenie, Trolle 3, Wyfrunięcie.

Atrakcje w ferie – strefy edukacyjne

Strefa edukacyjna „U Króla Maciusia” w Muzeum POLiN otwiera się podczas ferii w dni powszednie. Zwyczajowo jest ona otwarta dla wszystkich tylko w weekendy, co często generuje tam duży tłum, a teraz w terminach: 13, 14, 15, 17, 18, 19 stycznia oraz w kolejnym pełnym tygodniu stycznia będzie ona otwarta – wejście jest bezpłatne i bez rezerwacji. Tu zobaczysz jak wygląda strefa oraz poznasz moją relację z wizyty w tym miejscu. W poszczególne dni będą też organizowane warsztaty, więc warto zajrzeć na ich stronę i poznać szczegóły.

Atrakcje plenerowe w ferie

Jeśli lubicie zimowe spacery, możecie rozważyć w Warszawie i okolicach:

 • Wizytę w Magiczny Botaniczny – iluminacje świetlne po zachodzie słońca w Ogrodzie Botanicznym Uniwersystetu Warszawskiego.
 • Garden of Lights – iluminacje świetlne w ogrodzie Polskiej Akademii Nauk w Powsinie.
 • Spacer wśród iluminacji po Starym Mieście.
 • Wyjazd na Farmę Goławice – 50 km od Warszawy (wsród atrakcji m.in. Mini Zoo).
 • Odwiedzenie Mini Zoo w Kajetanach, więcej tutaj.
 • Wizyta w Folwarku Bródno w weekendy.
 • Zimowe spotkania z Alpakami – np. w Alpaki Cudaki Radzymin, Alpaki Zabraniec lub Alpaki Wawerskie – obie atrakcje po wcześniejszej rezerwacji.

Górki do zjeżdżania w Warszawie

Górka Szczęśliwicka to taki warszawski klasyk w tej kategorii, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać. W ferie zaplanowane są tam zajęcia zorganizowane obejmujące półkolonie oraz krótsze zajęcia z doskonalenia jazdy na nartach. Górka szczęśliwicka to jednak też możliwość samodzielnej jazdy na nartach, zjazd na sankach, jabłuszkach, pierwsze podejścia do “ciągania” dziecka na górce. Sprawdźcie również takie miejsca jak:

 • Górka Saneczkowa na Nowodworach – między ulicami Światowida, Mehoffera i Myśliborską (Białołęka).
 • Górka na Wawrzyszewie – pomiędzy ul. Andersena i Reymonta (Bielany).
 • Górka w lasku Bródnowskim.
 • Kopa Cwila na Ursynowie.
 • Kępa Potocka na Żoliborzu.
 • Górka Kazurka niedaleko Doliny Służewieckiej.
 • Skarpa w Parku Praskim.

  Inne, moim zdaniem ciekawe inicjatywy, które nie kwalifikują się do powyższych akapitów, a są fajną propozycją w ferie i nie tylko:

  – Wystawa BZZZ w Centrum Nauki Kopernik – dla dzieci do 5 lat,
  – Muzyczna Smykofonia na Grochowskiej – grupy 0-2 lata, 2-5 lat,
  – wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji – bez bariery grupy wiekowej – po prostu dla fanów motoryzacji,

Podobne wpisy

Ostatnio dodane