fbpx

Folwark Bródno – wieś w centrum Warszawy

Folwark Bródno to małe gospodarstwo ze zwierzętami w centrum dzielnicy Bródno, a dokładnie przy ul. Św. Wincentego 92. Na co dzień w tym miejscu prowadzone są planowe warsztaty oraz spotkania dla dzieci i młodzieży, ale w weekend można przyjść i z bliska zobaczyć zwierzęta gospodarskie. To tania i ciekawa rozrywka dla rodzin z dziećmi.

Spotkacie tam wiele rodzajów kur – grzebiące, ozdobne, nośne. Są też indyki, kaczki, gęsi. Oprócz tego kozy, owce, króliki hodowlane, kuce. Klimat jest surowo wiejski, niedoprawiony ozdobami. Szykujcie się więc na błotniste podwórko i wyjście poza estetyczną strefę komfortu. Jako człowiek wychowany na wsi (na długo zanim zameldowałam się w Warszawie) potwierdzam, że jest tam naprawdę jak na wsi. To klimat starego PGR-u, wiec niech nikogo nie zdziwi, ze to nie jest stylizowana miejscówka.
 
Gospodarstwo Folwark Bródno jest dość małe, na jakieś 15-20 minut zwiedzania. Jeśli miałabym jechać tam np. z Ursynowa to pewnie bym się rozczarowała, czas dojazdu vs czas na miejscu są nieproporcjonalne. Natomiast to zwiedzenie możecie połączyć ze spacerem po Lasu Bródnowskim (dojazd z jednego miejsca na drugie kilka minut samochodem). Wtedy robi się Wam wycieczka na parę dobrych godzin.
 
Koszt wejścia osoby dorosłej do Folwarku Bródno: 5 zł. Dziecko do 2 r.ż. wchodzi za darmo. Z wejściówką dostajecie też kubek warzyw do karmienia zwierząt.

Opisy innych ciekawych miejsc do zwiedzania z dziećmi w Warszawie znajdziecie w zakładce Mama w Warszawie.

Podobne wpisy

Ostatnio dodane