fbpx

Muzeum Narodowe dla dzieci. Przestrzeń edukacyjna, którą warto znać

Muzeum Narodowe i dzieci? Otóż to! Odwiedzając z dziećmi to prawdopodobnie najsłynniejsze muzeum w Polsce nie zapomnij, aby zobaczyć, czym jest przestrzeń edukacyjna stworzona specjalnie dla tych najmłodszych. To miejsce na złapanie oddechu dla rodzica, jak i dla dziecka.

Podczas zwiedzania z dziećmi można znaleźć tu chwilę wytchnienia na miękkich pufach. Dziecko za to może porysować, pobawić się zabawkami, poczytać książeczki (jest Kicia Kocia i Ulica Czereśniowa dla najmniejszych, są też propozycje dla większych dzieci). Dużo drewnianych i gumowych zabawek, ale także i gier planszowych. W różnym stanie, ale raczej „normalnym, używanym”, a nie „zniszczonym”. 

W ramach tej otwartej przestrzeni dostępny jest też przewijak z pełnym wyposażeniem pieluszek. Jeśli nie chcesz karmić, czy przewijać dziecka na otwartej przestrzeni to w toaletach na dole są pokoje przyjazne rodzicom z dziećmi.
 
Jedynym minusem są często sami odwiedzający. Przestrzeń edukacyjna nie jest nadzorowana, więc jeśli ktoś nie ma świadomości, że powinien posprzątać za siebie dla kolejnych odwiedzających, to tworzy się nieporządek. Ja sprzątałam po sobie i po innych – dla kolejnych dzieciaków – tak mam.
 
Płaciliśmy 20 zł per 1 dorosła osoba i w tej cenie są do obejrzenia wystawy stałe. Nie daliśmy rady, nasza córka zwyczajnie nie chciała zwiedzać tym razem, ale przestrzeń edukacyjna okazała się strzałem w 10. Warto wiedzieć, że dziecko  do 7 r.ż. Wchodzi bezpłatnie. We wtorki za to wstęp dla wszystkich jest bezpłatny.

Co więcej, Muzeum Narodowe prowadzi cykl zajęć “Pierwsze kroki w muzeum” dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat. Odbywają się dwa razy w miesiącu i są podzielone na część spędzoną w galerii oraz część w przestrzeni edukacyjnej, w ramach której dzieci mogą tworzyć własne dzieła. Szczegóły znajdziecie tutaj. Ja jeszcze nie byłam, ale być może wkrótce uda nam się wybrać.

Wideo z mojej wizyty w przestrzeni edukacyjnej znajdziesz na moim profilu na Instagramie @mamazwarszawy.

Podobne wpisy

Ostatnio dodane