fbpx Skip to main content

Poradnia laktacyjna w Szpitalu Południowym już działa! Jeśli masz trudności w karmieniu piersią, chcesz skonsultować sposoby karmienia lub przyjść na wizytę edukacyjną jeszcze przed narodzinami dziecka, to możesz skorzystać z takiej możliwości w ramach płatnej konsultacji.

W nowej komórce Szpitala Południowego skorzystacie nie tylko ze wsparcia położnych, ale także logopedy czy fizjoterapeuty pracującego w metodzie NDT Bobath. Celem jest możliwość konsultacji u kilku specjalistów, która wesprze zaplanowanie pełnego procesu terapeutycznego, jeśli wystąpi taka potrzeba.

Poradnia laktacyjna dla kobiet w ciąży

Z usług poradni mogą skorzystać już kobiety w ciąży. W ramach spotkania pacjentka będzie mogła przećwiczyć przystawianie do piersi, czy ręczne odciąganie pokarmu. Specjalistki pomogą także w doborze takich akcesoriów jak rozmiar lejka laktatora. Podczas wizyty przewidziana jest również nauka samobadania piersi.

Usługi po porodzie

Z usług poradni laktacyjnej można skorzystać w takich przypadkach jak m.in. trudności z przystawianiem dziecka do piersi, nieprawidłowe przyrosty masy ciała noworodka, ból podczas karmienia. To także

Położne pomogą również w zakresie edukacyjnym, na przykład przygotowania do powrotu do pracy podczas karmienia piersią.

Do poradni zgłosić się może każda kobieta, bez względu na to czy rodziła w Szpitalu Południowym czy nie. Skorzystanie z usług specjalistów odbywa się na zasadach komercyjnych.

Więcej informacji znajdziecie na ich Instagramie poradni – Karmię w Południowym.