fbpx Skip to main content

W sobotę, 15 czerwca, od godziny 12:00 do 17:00 w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej odbędą się wykłady i warsztaty na temat zdrowia, a w ogrodach szpitala znajdą się strefy edukacyjne oraz liczne animacje dla dzieci. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Na terenie ogrodu do dyspozycji gości będzie dostępnych ponad 20 lekarzy i 50 położnych, a także fizjoterapeuci, psychologowie, mikrobiolodzy i pielęgniarki, którzy będą opowiadać o profilaktyce zdrowotnej.

Warto nas odwiedzić, bo to unikalna okazja, by zobaczyć blok porodowy, sale operacyjne oraz oddział położniczy. Przygotowaliśmy też warsztaty i wykłady prowadzone przez najlepszych specjalistów dotyczące tematów okołoporodowych i profilaktyki chorób kobiecych, a także uważności w ciele – mówi Robert Jarzębski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Karowa.

Dla dzieci przygotowano również zajęcia pokazowe, w tym zwiedzanie kolorowego laboratorium czy wykonywanie zabiegu laparoskopii na misiach.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu „Dziecko jest tego warte”, który był organizowany w ramach Tygodnia Promocji Karmienia Piersią.

Dla uczestników pikniku przygotowano również liczne atrakcje, w tym loterię z nagrodami – wygrać będzie można m.in. wózki od marki Cybex, bilety do kina Helios. Piknik umili występ zespołu muzycznego „Nocna Strona Taktu” oraz lekcja medytacji prowadzona przez Andriy’a Shadiy’a ze studia jogi i medytacji Mantra House. Podczas wydarzenia odbędą się również krótkie zajęcia z aerobiku i zumby. W ogrodach pojawią się też foodtrucki, w których będzie można zakupić słodkie i słone przekąski.

Prezydent miasta stołecznego Warszawa Rafał Trzaskowski objął wydarzenie Patronatem Honorowym. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Aktualne informacje na temat pikniku można znaleźć na stronie internetowej szpitala.

źródło: informacja prasowa

Zostaw komentarz