fbpx

Wyprawka poporodowa od YesMom.pl – poznaj moją opinię

Czy połóg da się przeżyć komfortowo? Jeszcze rok po swoim porodzie trudno byłoby mi to potwierdzić, bo asortyment wyprawkowy dla mamy był naprawdę monotonny i ograniczony. Po tym, jak mogłam się zapoznać z zestawem poporodowym od YesMom.pl jestem pewna, że idzie połogowa rewolucja, a ta firma jest jej częścią. Sprawdź moją recenzję produktów, które będą odpowiednie bez względu na to, czy urodzisz naturalnie czy przez cesarskie cięcie.
 

Opieka połogowa w Polsce ma się niezmiennie na kiepskim poziomie. Rodząc dziecko w 2021 roku byłam po szkole rodzenia (nie jednej), w której jedynie ułamek programu był przeznaczony na tematy związane z połogiem: tą warstwą psychiczną, ale również tą dotyczącą komfortu. Kwestia wyprawki do porodu ograniczała się do zakupu podkładów poporodowych, co już samo w sobie brzmi enigmatycznie. Do torby do szpitala zapakowałam też siateczkowe majtki oraz podkłady higieniczne.
 
To, czego doświadczyłam po porodzie w kwestii mojego komfortu nie da się opisać. Nie było to ani dobre ani złe. Było po prostu nowe. Urodziłam dziecko w niepublicznej placówce, w szczycie pandemii COVID. Miałam swój pokój i miałam szczęście (co jest moją subiektywną opinią oczywiście), ale mogłam czuć się komfortowo z całym wachlarzem sytuacji, które mnie spotkały.
 
Od tego czasu minęło sporo czasu, założyłam swoje konto na Instagramie, otworzyłam swoją stronę, zaczęłam pisać o porodówkach w Warszawie i siłą rzeczy zrzeszyłam u siebie wiele kobiet, które przygotowują lub przygotowywały się do porodu. Ucieszyłam się więc kiedy Monika z YesMom.pl odezwała się do mnie z propozycją wysyłki produktów, których jest dystrybutorem. Wprawdzie na ten moment nie mam szansy przetestować ich w praktyce, niemniej jednak jako człowiek, który propaguje dobry poród, chciałabym mieć swój udział w szerzeniu wiedzy, że połóg można przeżyć dobrze.

Wyprawka do szpitala od YesMom.pl może być świetnym pomysłem na prezent na baby shower, czy w ogóle jako prezent bez okazji dla przyszłej mamy. Zapewniam, że sprawdzi się lepiej niż kolejna zabawka czy ubranka – to rodzice sami sobie ogarną. Za to coś, co wesprze kobietę w połogu jest na pewno mniej (jeszcze) popularnym sposobem, ale sami zobaczycie – że zostanie doceniony. Ale do rzeczy!

Co zawiera poporodowy zestaw od YesMom.pl?
To przede wszystkim butelka Peri do podmywania miejsc intymnych. Po porodzie siłami natury mogą być one tkliwe, więc możliwość regulowania siły strumienia jest tutaj zbawienna. Butelka przy da się też po cesarskim cięciu, kiedy np. schylanie się w pierwszych dobach może być utrudnione.

W zestawie znajduje się też podpaska chłodząca, która jest produktem do użycia najlepiej od razu po samym porodzie. Ma za zadanie przynieść ulgę w podrażnieniu/bólu/dyskomforcie (każda kobieta może odczuwać to inaczej), a także zmniejszyć ewentualne zasinienie czy obrzęk miejsc intymnych. Taka podpaska może być też użyta jako okład do piersi z zastojem – oczywiście jeśli nie potrzeby użycia jej do miejsc intymnych. Podpaska jest jednorazowa, ale jestem pewna, że jej deklarowana chłonność – aż do 0,5 l odchodów poporodowych – jest w stanie zabezpieczyć najbardziej newralgiczny czas po porodzie. Co istotne podpaska chłodzi natychmiastowo, co jest bardzo praktyczne w pierwszych dobach po urodzeniu dziecka, bo w tym nowym i często intensywnym okresie nie trzeba tracić czasu na chłodzenie jej w lodówce czy zamrażarce.

Stabilizacja podpaski jest możliwa dzięki siateczkowym majtkom poporodowym, które są również w zestawie.

Dbanie o miejsca intymnie po porodzie to też ich regularne wietrzenie, odkażanie i przemywanie. Mówiąc szczerze nie miałam wcześniej pojęcia o właściwościach oczaru wirginijskiego, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz sprzyjające gojeniu ran. Ten właśnie oczar w zestawie YesMom.pl został zamknięty w postać nasączonych płatków, zamkniętych w zgrabne pudełeczko. Płatki z oczarem wirginijskim są do stosowania bezpośrednio na krocze, aby wesprzeć je w szybszej regeneracji. Włożone przed aplikacją chwilę wcześniej do lodówki, mogą przynieść jeszcze większą ulgę. Płatki ukoją i przyspieszą gojenie rany również po cesarskim cięciu.

W opakowaniu jest 40 sztuk – w mojej opinii to wystarczająca liczba, aby dobrze i wydajnie zaopiekować się sobą.

Uzupełnieniem zestawu jest żelowy okład do wielorazowego stosowania. Przyda się do regeneracji krocza w dalszych dobach po porodzie (mniej więcej od 3-4 doby) lub do regeneracji rany po cięciu cesarskim. Okład może chłodzić lub delikatnie ogrzewać – w zależności od potrzeby. Jest wykonany z delikatnego materiału, dzięki czemu daje pełen komfort w tkliwych miejscach.

To, co jest fajne to fakt, że w przesyłce są ulotki informacyjne, wskazujące co i jak powinno się stosować. Jest też wiele treści po prostu edukacyjnych, traktujących o fizjologii porodu. Otrzymując taki zestaw kobieta nie pozostaje zatem sama ze sobą, a jest poniekąd prowadzona za rękę dla większego wsparcia jej kobiecości w tym wyjątkowym czasie.

Podsumowując – jestem bardzo na tak! Zestaw od YesMom.pl nie jest tani, ale jakość czasami – a może zazwyczaj – kosztuje. Tak, jak jednak wspominałam wcześniej, może być to świetny prezent wyprawkowy dla przyszłej mamy. Gdybym miała jakkolwiek hierarchizować elementy wyprawki – to wiem już na bazie swojego doświadczenia – że ten połogowy jest bardzo istotny. Na komforcie w tym okresie nie ma co oszczędzać – wszak nie zdarza się to tak często w naszym życiu. Cieszę się, że pojawiają się na rynku takie firmy, jak YesMom.pl, które personalizują swój przekaz i jeszcze mocniej zbliżają się do potrzeb przyszłych mam.

Podobne wpisy

Ostatnio dodane