fbpx

Grupy wsparcia dla mam w Warszawie

Nie wszystko jest zawsze kwestią organizacji i nie ze wszystkim można sobie poradzić samemu. Opieka psychologiczna po porodzie staje się coraz częstszą formą sięgania po wsparcie, tak samo jak uczestnictwo w grupach wsparcia dla matek – tych świeżo upieczonych, jak i już z większym stażem. Poniżej zebrałam dla Was działające grupy wsparcia dla mam (i nie tylko) w Warszawie w 2022 r.

  1. Grupa “Urodziłam życie” organizowana przez Fundację Sto Pociech dla mam dzieci najmłodszych, tj. do 10 miesięcy. Grupa rusza 6 września 2022 roku, więc trzeba się spieszyć. W razie gdybyś trafiła na tę informację później – szukaj na stronie fundacji aktualnych informacji, bo te grupy są organizowane cyklicznie. Udział jest płatny, ale jeśli rzeczywiście nie byłoby Cię stać – przeczytaj uważnie stronę, do której linkuję w tym akapicie. Więcej informacji tutaj.

    Fundacja Sto Pociech organizuje też wioskę – grupę dla matek, która jest współfinansowana ze środków m.st. Warszawy, dlatego udział jest darmowy. Zaplanowanych jest 12 dwutygodniowych spotkań. Na te spotkania można przyjść z dzieckiem do 6 miesiąca życia.
  2. Grupa wsparcia w Gabinecie Fizjosensorycznie organizowana jest dla mam dzieci do 10 miesiąca życia. Grupa rusza 6 września 2022 r. Zaplanowanych jest 10 dwugodzinnych spotkań. Można przyjść z dzieckiem. Spotkania odbywają się w lokalu przy ul. Wiatracznej, na Grochowie. Szczegóły tutaj.
  3. Klubokawiarnia Ptaszyna z warszawskiego Ursynowa ma kilka propozycji nie tylko dla mam, ale również rodziców.

    Pierwsza inicjatywa to “Wokół mamy” – grupa wsparcia dla mam i małych dzieci (do 12 miesiąca życia), które też mogą w spotkaniach uczestniczyć. Spotkania ruszają 3 października i będzie to osiem 2-godzinnych spotkań. Więcej informacji tutaj.

    Dla mam dzieci powyżej 1 roku życia została przygotowana oddzielna grupa wsparcia. Startuje 27 września i tu tak samo – planowanych jest osiem 2-godzinnych spotkań. Tu również można zabrać ze sobą dziecko. Kliknij tutaj po więcej informacji.

Ciekawa formuła to “Wioska Kobiet” – tu przychodzi się bez dzieci, żeby złapać oddech. Formuła spotkań jest otwarta – można dołączyć w każdej chwili. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 15 września. Więcej tutaj.

4. Przystanek Twórczość działający na warszawskich Bielanach organizuje grupę wsparcia dla mam dzieci do 1 r.ż., która rusza 14 września. Spotkania są bezpłatne (finansowane przez dzielnicę Bielany), mile widziane również są dzieci. Więcej informacji oraz zapisy tutaj.

Jeśli znasz miejsce, które powinno znaleźć się na tej liście, napisz do mnie na kontakt@mamazwarszawy.pl lub przez wiadomość prywatną na moim Instagramie.

Podobne wpisy

Ostatnio dodane