fbpx Skip to main content

Plac zabaw przy Stawach Brustmana na Wawrzyszewie nosi nazwę „Proszę Słonia” i jestem pewna, że zadowoli oczekiwania dzieci w każdym wieku. To jeden z większych, na których byłam z córką w Warszawie. Posiada atrakcje zróżnicowane wiekowo, co jest jego mocną stroną. Ponadto jest całkiem dobrze skomunikowany, a całą wizytę można połączyć z odpoczynkiem nad Stawami Brustmana – przede wszystkim latem.

Zawsze przed odwiedzinami placu zabaw, którego nie znam mam duże obawy, że dostępne tam atrakcje dostępne są tylko dla tych „dużych dzieci”, a moja 2-latka tylko wtedy jęczy i płacze, że nie może skorzystać z niczego skorzystać w pełni. Plac zabaw przy stawach Brustmana oferuje jednak szeroki zakres zabaw dla dziecka w każdym wieku. Dla tych starszych, którzy są poszukiwaczami wrażeń, na pewno ciekawa okaże się najwyższa konstrukcja tego placu zabaw, po której można się wspinać i odkrywać jej zakamarki.

Młodsze dzieci skorzystają z pewnością z kolei z zabudowanych huśtawek, piaskownicy, zjeżdżalni, czy torów przeszkód.

Na placu zabaw jest sporo ławek dla rodziców, choć to co widziałam w zimny wiosenny dzień może być niewystarczające latem. Wiecie, place zabaw jak jest ciepło, to tłok i często trening cierpliwości. Dlatego zawsze polecam: w weekend z samego rana albo na sam koniec dnia. A w tygodniu to często luzik (no chyba, że są wakacje).

plac zabaw przy stawach brustmana

Mieszkałam tuż obok ponad 2 lata, wówczas jako jeszcze człowiek bez dziecka korzystałam z siłowni plenerowej oraz posiadówek przy stawach, bo zwłaszcza latem, przy ciężkim i ciepłym powietrzu jest tam cudownie. No, tylko komary gryzą. Obok jest warszawska legenda bazarów czyli Wolumen, więc jeśli ktoś nigdy nie był, warto chociaż raz doświadczyć.

Dojechać można np. metrem do stacji Wawrzyszew. Samochodem też nie ma dramatu, bo na okolicznych osiedlach nie ma jeszcze strefy płatnego parkowania, ale i tak jest gęsto od aut.

Jak wygląda plac zabaw przy Stawach Brustmana na Wawrzyszewie? Sprawdź całą galerię:

Inne miejsca warte odwiedzenia z dziećmi w Warszawie znajdziesz w tej zakładce.

Sprawdź też moją wideorelację z placu zabaw przy Stawach Brustmana na moim koncie na Instagramie.

Zostaw komentarz